072-3300504

תואר שני בהנדסת מכונות

למי מתאים תואר שני בהנדסת מכונות?

 
לימודים לתואר שני בהנדסת מכונות (הידוע גם כ"הנדסה מכנית") מתאימים מאוד לבוגרים שסיימו בהצלחה לימודים לתואר שני בתחום ההנדסה או בתחומים חופפים.
 
לימודי תואר שני בהנדסת מכונות מאפשרים לסטודנטים הלומדים לתואר לעבור התמחות באחד מתחומי ההנדסה הנחשבים והמבוקשים ביותר בעולם של הנדסת המכונות כמו למשל:  תחום הרובוטיקה והמכטרוניקה, תחום המיקרו מערכות תחום הננו-אופטיקה ועוד ועוד, כך שמדובר גם בהנאה מהלימודים בתחומים המעניינים ביותר והמבוקשים ביותר וגם לקבל התמחות מעשית ורצינית בתחום מבוקש מאוד. 
 
כמו שכבר ידוע, תחום המכונות והטכנולוגיה נמצא בתנופה מתמדת בשנים האחרונות ולפעמים אפילו מחליף יד אדם, וקשה מאוד לדמיין את החיים המודרניים בלי המכונות - אם זה בתחום התחבורה, בתחומי הרפואה, בתחומי התעשיה השונים, ואפילו בתחומי הבידור. לאור כל הנאמר, ברור מאליו שהדרישה למהנדסי מכונות איכותיים ומקצועיים, שיוכלו להוביל תהליכים של תכנון ופיתוח טכנולוגי, וכן הלאה.
 

תנאי קבלה לתואר שני בהנדסת מכונות 

 
על מנת להתקבל ללימודים לתואר שני בהנדסת מכונות, על המועמדים להיות בוגרים של תואר ראשון בהנדסת מכונות, או לחילופין בוגרי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה האחרים ותחומים חופפים רלוונטיים אחרים כמו לדוגמא: פיזיקה, מדעי המחשב, מתמטיקה וכו', בממוצע של 80 ומעלה. חשוב להדגיש כי בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו המועמדים לתואר השני לעמוד בממצע ציונים גבוה יותר. במידה ומדובר בבוגרי תואר ראשון שלא מתחום הנדסת המכונות ייתכן כי יהיה עליהם להשלים מספר קורסים בסיסיים, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודי התואר השני בתחום. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו המועמדים להציג המלצות מהמוסד האקדמי הקודם בו למדו ובנוסף, לפעמים יידרשו לעבור ראיון קבלה אישי שבוחן את מידת התאמתם לתחום הלימודים.
 

כמה זמן לומדים?

 
משך הלימודים לתואר שני בהנדסת מכונות נע בין שנתיים לארבע שנות לימוד אקדמיות - תלוי האם הסטודנט יבחר ללמוד ימים מלאים או שיעדיף לעבוד תוך כדי הלימודים וללמוד בפועל רק בשעות הערב/ימי שישי וכדו'.
 

מה לומדים בתואר שני בהנדסת מכונות?

 
הלימודים לתואר שני בהנדסת מכונות מציעים מגוון גדול מאוד של מסלולי התמחות שמאפשרים לסטודנטים לבחור את התחום בו ירצו להתמקצע, בדומה ללימודי הנדסאי מכונות. בין תחומי בתחום ניתן למצוא את התחומים הבאים: תחום המכטרוניקה, מיקרו מערכות, תחום הרובוטיקה,תחומי ההנדסה האופטית, הנדסת סביבה וביו הנדסה, בקרה ואוטומציה, מערכות ייצור, ועוד מגוון גדול של התמחויות ותתי התמחויות.

חשוב להדגיש שאמנם נושאי הלימודים משתנים בהתאם לתחומים בהם יבחר המועמד ללימודים, אבל הלימודים בכל ההתמחויות כוללים מעבר לפן העיוני והתיאורטי גם שלל של התנסויות מעשיות במעבדות משוכללות ומצוידות במיטב המכונות והטכנולוגיה.
 

מה עושים עם תואר שני בהנדסת מכונות?

 
בוגרי הלימודים לתואר שני בהנדסת מכונות שסיימו בהצלחה את לימודיהם ועמדו בכל תנאי התואר, יהיו מאוד מבוקשים בתחום מתפתח זה. שוק העבוד הצמא לאנשים מקצועיים ובעלי ידע ולכן יהיה קל יחסית למצוא מקום עבודה בתום הלימודים. הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון גדול של תפקידים מרוויחים ומעניינים בתעשיות השונות - הכל כמובן בהתאם להתמחויות בהם בחרו במהלך הלימודים לתואר. בוגרי התואר יכולים להשתלב בעבודות בתעשיות ההיי-טק השונות, בתחומי הביוטכנולוגיה, בתחום תעשיית המזון ועוד ועוד.
 

כמה מרוויחים?

 
מהנדסי מכונות בוגרי תואר שני בתחום ירוויחו בשנים הראשונות לעבודתם סכומים יפים מאוד שצפויים לעמוד על כ- 15,000 - 12,000 ש"ח חודשי. כעבור שלוש שנות נסיון ועם צבירת ידע ורקורד בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ - 15,000 - 20,000 ש"ח חודשי. לאחר חמש שנות נסיון ועם צבירת ותק במקום עבודתם צפוי השכר לעלות ולעמוד על סכומים משמעותיים שיעמדו על כ - 25,000 - 35,000 ש"ח חודשי - תלוי בסוג העבודה, תחום ההתמחות ועוד מספר של משתנים. 
מעניין אותך תואר שני בהנדסת מכונות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בהנדסת מכונות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת מכונות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד