072-3300504

תואר שני בביולוגיה

מטרת לימודי תואר שני בביולוגיה הינה להכשיר את הסטודנטים למחקר של מנגנונים שונים של לקויות, מחלות, התנהגות ותפקוד לא תקין של האדם בכל הקשור להיבטים הגנטיים, הבילוגיים וההתפתחותיים. בתואר השני תוכלו לבחור את ההתמחות אשר מעניינת אתכם מבין ההתמחויות הקיימות - ביוטכנולוגיה, גנטיקה, נוירוביולוגיה ועוד מגוון רחב. במידה ואתם מעוניינים להעסוק בתחום המחקר ולתרום להתפתחות הטכנולוגיה והרפואה לימודי ביולוגיה יכולים להיות המקום המתאים עבורכם.
 
 

תנאי קבלה ומשך הלימודים

 
על מנת להתקבל למסלול תתבקשו להיות בעלי תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: רפואה, ביולוגיה, מדעים או הנדסה בממוצע של 80-85 לכל הפחות (תלוי במוסד הלימוד בו תבחרו ללמוד). סטודנטים אשר אינם בוגרים של אחד מהתחומים המצויינים אך מעוניינים ללמוד תואר שני בביולוגיה יידרשו להשלים מגוון קורסים בהתאם לדרישות מוסד הלימוד. ישנם מוסדות לימוד אשר ידרשו מכם להציג מכתבי המלצה ואף להגיע לראיון אישי אשר יבדוק את מידת ההתאמה שלכם למסלול. משך המסלול משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב מדובר בלימודים של שנתיים. אורך המסלול יושפע מהבחירה שלכם במסלול מחקרי הכולל תזה לבין מסלול שלא כולל תזה.
 
 

מה לומדים?

 
הלימודים משלבים למידה עיונית והתנסות מעשית בכתיבת עבודות בעבור התזה. השילוב בין השניים יבטיח כי בוגרי התואר יצאו לשוק העבודה בצורה המקצועית ביותר. במהלך הלימודים תלמדו קורסי חובה אשר משותפים לכל ההתמחויות וקורסי חובה התואמים את ההתמחות שתבחרו. בין נושאי הלימוד בתואר: ביולוגיה, ביולוגיה התפתחותית, פיזיולוגיה של הצמח, ביוטכנולוגיה, גנטיקה, הנדסה גנטית, אימונולוגיה מולקולרית, אקולוגיה פיזיולוגית, נוירוביוכימיה, מדעי הצמח, זואולוגיה, איכות הסביבה, אקולוגיה, גנטיקה, ביופיסיקה ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון - באוניברסיטה תלמדו מסלול תואר שני - כימיה ביולוגית וביולוגיה מולקולרית. תתבקשו להציג תואר ראשון בכימיה או ביולוגיה עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים יידרשו לעבור קורסי השלמה על מנת להתקבל ללימודים. מסלול הלימוד כולל ביצוע מחקר והגשת תזה. הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בארץ או בעולם. הבוגרים אשר לא יבחרו להמשיך ללימודים יוכלו להשתלב בתחום המחקר בתעשיית התרופות, התעשייה הכימית, ביוטכנולוגיה והתעשייה הרפואית.
 
אוניברסיטת חיפה - האוניברסיטה מציעה מספר מסלולי לימוד בתחום - תואר שני M.Sc בנוירוביולוגיה, תואר שני M.Sc בביולוגיה ימית, תואר שני M.Sc בביולוגיה של האדם ותואר שני M.Sc בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית. על מנת התקבל לאחד מהמסלולים תדרשו להגיע עם ממוצע של התואר הראשון העומד על 80-85 (תלוי במסלול). משך הלימודים נע בין שנתיים לשלוש ותלוי במסלול עצמו ובבחירה בלימודים עם תזה או בלי.
 
האוניברסיטה הפתוחה - תואר שני M.A מחשבה ביולוגית. על מנת להתקבל ללימודים תתבקשו להציג תואר ראשון במדעי החיים, רפואה או פילוסופיה. משך הלימודים משתנה בהתאם לקצב הלמידה של הסטודנט. תכנית הלימודים משלבת בין רעיונות ומושגים במדעי החיים. התכנית בודקת את ההנחות של הביולוגיה, המהות ואת השלכותיה של מדעי החיים על ענפי ידע שונים, על החברה, על האדם  ועל הסביבה,.
 
 

אפשרות תעסוקה בסיום הלימודים

 
בוגרי תואר שני בביולוגיה יוכלו להשתלב במגוון משרות: תפקידי מחקר והוראה במכוני מחקר ואקדמיה, בתחום התרופות, תעשיית החקלאות, חברות לציוד רפואי, חברות הייטק, קוסמטיקה, ביוטכנולוגיה ותעשיית המזון. במידה ותבחרו להמשיך באותו מקום עבודה התואר השני יקנה לכם עליית שכר ואפשרויות קידום שלא היו לפני. בנוסף תוכלו להחליט להמשיך ללמוד ולהירשם ללימודי דוקטורט בתחום בארץ או בחו"ל.
מעניין אותך תואר שני בביולוגיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בביולוגיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ביולוגיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד