האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בביולוגיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בביולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מטרת לימודי תואר שני בביולוגיה הינה להכשיר את הסטודנטים למחקר של מנגנונים שונים של לקויות, מחלות, התנהגות ותפקוד לא תקין של האדם בכל הקשור להיבטים הגנטיים, הבילוגיים וההתפתחותיים. בתואר השני תוכלו לבחור את ההתמחות אשר מעניינת אתכם מבין ההתמחויות הקיימות - ביוטכנולוגיה, גנטיקה, נוירוביולוגיה ועוד מגוון רחב. במידה ואתם מעוניינים להעסוק בתחום המחקר ולתרום להתפתחות הטכנולוגיה והרפואה לימודי ביולוגיה יכולים להיות המקום המתאים עבורכם.
 
 

תנאי קבלה ומשך הלימודים

 
על מנת להתקבל למסלול תתבקשו להיות בעלי תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: רפואה, ביולוגיה, מדעים או הנדסה בממוצע של 80-85 לכל הפחות (תלוי במוסד הלימוד בו תבחרו ללמוד). סטודנטים אשר אינם בוגרים של אחד מהתחומים המצויינים אך מעוניינים ללמוד תואר שני בביולוגיה יידרשו להשלים מגוון קורסים בהתאם לדרישות מוסד הלימוד. ישנם מוסדות לימוד אשר ידרשו מכם להציג מכתבי המלצה ואף להגיע לראיון אישי אשר יבדוק את מידת ההתאמה שלכם למסלול. משך המסלול משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב מדובר בלימודים של שנתיים. אורך המסלול יושפע מהבחירה שלכם במסלול מחקרי הכולל תזה לבין מסלול שלא כולל תזה.
 
 

מה לומדים?

 
הלימודים משלבים למידה עיונית והתנסות מעשית בכתיבת עבודות בעבור התזה. השילוב בין השניים יבטיח כי בוגרי התואר יצאו לשוק העבודה בצורה המקצועית ביותר. במהלך הלימודים תלמדו קורסי חובה אשר משותפים לכל ההתמחויות וקורסי חובה התואמים את ההתמחות שתבחרו. בין נושאי הלימוד בתואר: ביולוגיה, ביולוגיה התפתחותית, פיזיולוגיה של הצמח, ביוטכנולוגיה, גנטיקה, הנדסה גנטית, אימונולוגיה מולקולרית, אקולוגיה פיזיולוגית, נוירוביוכימיה, מדעי הצמח, זואולוגיה, איכות הסביבה, אקולוגיה, גנטיקה, ביופיסיקה ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון - באוניברסיטה תלמדו מסלול תואר שני - כימיה ביולוגית וביולוגיה מולקולרית. תתבקשו להציג תואר ראשון בכימיה או ביולוגיה עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים יידרשו לעבור קורסי השלמה על מנת להתקבל ללימודים. מסלול הלימוד כולל ביצוע מחקר והגשת תזה. הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בארץ או בעולם. הבוגרים אשר לא יבחרו להמשיך ללימודים יוכלו להשתלב בתחום המחקר בתעשיית התרופות, התעשייה הכימית, ביוטכנולוגיה והתעשייה הרפואית.
 
אוניברסיטת חיפה - האוניברסיטה מציעה מספר מסלולי לימוד בתחום - תואר שני M.Sc בנוירוביולוגיה, תואר שני M.Sc בביולוגיה ימית, תואר שני M.Sc בביולוגיה של האדם ותואר שני M.Sc בביולוגיה אבולוציונית וסביבתית. על מנת התקבל לאחד מהמסלולים תדרשו להגיע עם ממוצע של התואר הראשון העומד על 80-85 (תלוי במסלול). משך הלימודים נע בין שנתיים לשלוש ותלוי במסלול עצמו ובבחירה בלימודים עם תזה או בלי.
 
האוניברסיטה הפתוחה - תואר שני M.A מחשבה ביולוגית. על מנת להתקבל ללימודים תתבקשו להציג תואר ראשון במדעי החיים, רפואה או פילוסופיה. משך הלימודים משתנה בהתאם לקצב הלמידה של הסטודנט. תכנית הלימודים משלבת בין רעיונות ומושגים במדעי החיים. התכנית בודקת את ההנחות של הביולוגיה, המהות ואת השלכותיה של מדעי החיים על ענפי ידע שונים, על החברה, על האדם  ועל הסביבה,.
 
 

אפשרות תעסוקה בסיום הלימודים

 
בוגרי תואר שני בביולוגיה יוכלו להשתלב במגוון משרות: תפקידי מחקר והוראה במכוני מחקר ואקדמיה, בתחום התרופות, תעשיית החקלאות, חברות לציוד רפואי, חברות הייטק, קוסמטיקה, ביוטכנולוגיה ותעשיית המזון. במידה ותבחרו להמשיך באותו מקום עבודה התואר השני יקנה לכם עליית שכר ואפשרויות קידום שלא היו לפני. בנוסף תוכלו להחליט להמשיך ללמוד ולהירשם ללימודי דוקטורט בתחום בארץ או בחו"ל.

סטודנטים ממליצים על ביולוגיה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
427 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.51 מתוך 5

לימודי תואר שני בביולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים