072-3300504

תואר שני בחינוך לגיל הרך

במידה וסיימת לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, אתם עוסקים בתחום ומעוניינים להתקדם ולהתפתח באפשרותכם לפנות ללמודי תואר שני בחינוך לגיל הרך. לימודי התואר השני נועדו לאפשר למורות וגננות להרחיב את הידע שלהן ולהתפתח גם בכיוון של ניהול מסגרות חינוכיות ולא רק הוראה. בתואר הראשון מתמקדים בהוצאת תעודת הוראה. לעומת זאת בתואר השני ההתמקדות היא בהתפתחות הילד וישנו דגש על התחום הניהולי והארגוני מהסיבה כי דלתות רבות צפויות להיפתח לבוגרים בסיום הלמודים.
 
 

תנאי קבלה לתואר שני בחינוך לגיל הרך

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב המתעניינים יצטרכו להיות בעלי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות, בעלי תעודת הוראה לגיל הרך, ידיעת השפה האנגלית וותק של מינימום שלוש שנים בתחום ההוראה. ישנם מוסדות אשר יבקשו מהמועמד להגיע עם המלצות ובנוסף יבשו לעבור ראיון קבלה. בראיון יבדקו את מידת ההתאמה של התלמיד לתחום החינוך לגיל הרך בעיקר עם דגש לניהול בתחום זה.
 
 
מה לומדים ובמשך כמה זמן?
 
לימודי תואר שני בחינוך לגיל הרך נמשכים שנתיים ונפרסים על פני 4 סמסטרים. הלימודים נועדו להעמיק את הידע האקדמי של המחנכות והמחנכים ולטפח את הזהות המקצועית שלהם בתחום החינוכי וכמובן שיפור היכולות הפדגוגיות של דור מחנכי העתיד. במסגרת הלימודים ינתן דגש על היכולת הקיימת בנו אשר עלינו לעשות בה שימוש והיא היכולת הביקורתית שלנו. במהלך הלימודים ילמדו מגוון רחב של נושאים, בניהם: העשרת שפה, ספרות ילדים, אוריינות לגיל הרך, אידיאולוגיה, דילמות בחינוך לערכים, חקר המוח, מחקר איכותני, מחקר אתנוגרפי, מחקר פעולה בחינוך, זיכרון ושפה, ביקורת וחינוך, התפתחות השפה הגרפית של ילדים, מערכת סמלים, חשיבה מתמטית בגיל הרך, תקצוב, ניהול כדיאלוג, היבטים מוזיקאליים, סביבות אקולוגיות לגיל הרך, מיומנות ניהולית, הבטים משפטיים בניהול החינוך, המעון, הגן, הילדים כמערכת ארגונית בסביבה משתנה.
 
 
איזה תעודה מקבלים בסיום הלימודים?
 
הבוגרים אשר יעמדו בכלל הדרישות יזכו לקבל תעודת מוסמך בחינוך לגיל הרך M.Ed, מטעם המכללה בה למדו.
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
בוגרי התואר אשר יסיימו בהצלחה את הלימודים יוכלו לעסוק במגוון אפשרויות ניהול. כמו: חטיבות צעירות בבתי הספר, חינוך לגיל הרך בראשויות ערוניות, ניהול גני ילדים, אשכולות גנים, מעונות, משרד החינוך. אפשרות נוספת היא לפנות לתחום המחקר וההוראה לגיל הרך.
 
 

איפה ניתן ללמוד?

 
מכללת לוינסקי לחינוך - הלימודים מתקיימים בקמפוס תל אביב או בקמפוס אילת. הלימודים נפרסים על פני יום וחצי בשבוע. הבוגרים אשר יסיימו את הלימודים בהצלחה ויעמדו בכל הדרישות יקבלו תואר שני .M.Ed בחינוך בגיל הרך מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.
 
אורנים - המכללה האקדמית לחינוך - הלימודים מתקיימים בקרית טבעון שבצפון הארץ. הלימודים מתקיימים במתכונת של פעם בשבוע בין השעות 8:00 בבוקר ועד השעה 18:00. הקבלה ללימודים מותנת בעמידה בתנאי הקבלה. המועמדים המתאימים מבין הנרשמים יוזמנו לריאיון קבוצתי ויידרשו למלא שאלון אישי. 
 
קיי - המכללה האקדמית לחינוך - המכללה ממוקמת בבאר שבע שבדרום הארץ. התכנית זכתה לחוות דעת חיובית ביותר מטעם הסוקרים של המועצה להשכלה גבוהה. הם העתירו עליה שבחים לגבי היותה תכנית עדכנית, מקיפה בתחומים שונים ומציעה מגוון עשיר של קורסים.
 
הקריה האקדמית אונו - הלימודים מתקיימים בקמפוס קרית אונו, קמפוס ירושלים וקמפוס אור יהודה. בתואר זה תוכלו לבחור התמחות אחת מבין 4 ההתמחויות הנלמדות: ניהול וארגון מערכות חינוך, תקשוב ולמידה, חינוך חברה ותרבות או בחינוך לגיל הרך.
 
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך - מוסד ותיק וייחודי הממוקם בחולון, המכשיר מורות וגננות ברוח החינוך הממלכתי-דתי. מטרתה של התוכנית הינה להכשיר את אנשי החינוך לגיל הרך לרמה מקצועית, אשר תעמוד בסטנדרטים החינוכיים הגבוהים ביותר.

לפרטים על ללימודי חינוך והוראה
 
מעניין אותך תואר שני בחינוך לגיל הרך?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בחינוך לגיל הרך, גננות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד חינוך לגיל הרך, גננות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד