האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בחינוך לגיל הרך

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בחינוך לגיל הרך
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
במידה וסיימת לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, אתם עוסקים בתחום ומעוניינים להתקדם ולהתפתח באפשרותכם לפנות ללמודי תואר שני בחינוך לגיל הרך. לימודי התואר השני נועדו לאפשר למורות וגננות להרחיב את הידע שלהן ולהתפתח גם בכיוון של ניהול מסגרות חינוכיות ולא רק הוראה. בתואר הראשון מתמקדים בהוצאת תעודת הוראה. לעומת זאת בתואר השני ההתמקדות היא בהתפתחות הילד וישנו דגש על התחום הניהולי והארגוני מהסיבה כי דלתות רבות צפויות להיפתח לבוגרים בסיום הלמודים.
 
 

תנאי קבלה לתואר שני בחינוך לגיל הרך

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב המתעניינים יצטרכו להיות בעלי תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות, בעלי תעודת הוראה לגיל הרך, ידיעת השפה האנגלית וותק של מינימום שלוש שנים בתחום ההוראה. ישנם מוסדות אשר יבקשו מהמועמד להגיע עם המלצות ובנוסף יבשו לעבור ראיון קבלה. בראיון יבדקו את מידת ההתאמה של התלמיד לתחום החינוך לגיל הרך בעיקר עם דגש לניהול בתחום זה.
 
 
מה לומדים ובמשך כמה זמן?
 
לימודי תואר שני בחינוך לגיל הרך נמשכים שנתיים ונפרסים על פני 4 סמסטרים. הלימודים נועדו להעמיק את הידע האקדמי של המחנכות והמחנכים ולטפח את הזהות המקצועית שלהם בתחום החינוכי וכמובן שיפור היכולות הפדגוגיות של דור מחנכי העתיד. במסגרת הלימודים ינתן דגש על היכולת הקיימת בנו אשר עלינו לעשות בה שימוש והיא היכולת הביקורתית שלנו. במהלך הלימודים ילמדו מגוון רחב של נושאים, בניהם: העשרת שפה, ספרות ילדים, אוריינות לגיל הרך, אידיאולוגיה, דילמות בחינוך לערכים, חקר המוח, מחקר איכותני, מחקר אתנוגרפי, מחקר פעולה בחינוך, זיכרון ושפה, ביקורת וחינוך, התפתחות השפה הגרפית של ילדים, מערכת סמלים, חשיבה מתמטית בגיל הרך, תקצוב, ניהול כדיאלוג, היבטים מוזיקאליים, סביבות אקולוגיות לגיל הרך, מיומנות ניהולית, הבטים משפטיים בניהול החינוך, המעון, הגן, הילדים כמערכת ארגונית בסביבה משתנה.
 
 
איזה תעודה מקבלים בסיום הלימודים?
 
הבוגרים אשר יעמדו בכלל הדרישות יזכו לקבל תעודת מוסמך בחינוך לגיל הרך M.Ed, מטעם המכללה בה למדו.
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
בוגרי התואר אשר יסיימו בהצלחה את הלימודים יוכלו לעסוק במגוון אפשרויות ניהול. כמו: חטיבות צעירות בבתי הספר, חינוך לגיל הרך בראשויות ערוניות, ניהול גני ילדים, אשכולות גנים, מעונות, משרד החינוך. אפשרות נוספת היא לפנות לתחום המחקר וההוראה לגיל הרך.
 
 

איפה ניתן ללמוד?

 
מכללת לוינסקי לחינוך - הלימודים מתקיימים בקמפוס תל אביב או בקמפוס אילת. הלימודים נפרסים על פני יום וחצי בשבוע. הבוגרים אשר יסיימו את הלימודים בהצלחה ויעמדו בכל הדרישות יקבלו תואר שני .M.Ed בחינוך בגיל הרך מטעם מכללת לוינסקי לחינוך.
 
אורנים - המכללה האקדמית לחינוך - הלימודים מתקיימים בקרית טבעון שבצפון הארץ. הלימודים מתקיימים במתכונת של פעם בשבוע בין השעות 8:00 בבוקר ועד השעה 18:00. הקבלה ללימודים מותנת בעמידה בתנאי הקבלה. המועמדים המתאימים מבין הנרשמים יוזמנו לריאיון קבוצתי ויידרשו למלא שאלון אישי. 
 
קיי - המכללה האקדמית לחינוך - המכללה ממוקמת בבאר שבע שבדרום הארץ. התכנית זכתה לחוות דעת חיובית ביותר מטעם הסוקרים של המועצה להשכלה גבוהה. הם העתירו עליה שבחים לגבי היותה תכנית עדכנית, מקיפה בתחומים שונים ומציעה מגוון עשיר של קורסים.
 
הקריה האקדמית אונו - הלימודים מתקיימים בקמפוס קרית אונו, קמפוס ירושלים וקמפוס אור יהודה. בתואר זה תוכלו לבחור התמחות אחת מבין 4 ההתמחויות הנלמדות: ניהול וארגון מערכות חינוך, תקשוב ולמידה, חינוך חברה ותרבות או בחינוך לגיל הרך.
 
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך - מוסד ותיק וייחודי הממוקם בחולון, המכשיר מורות וגננות ברוח החינוך הממלכתי-דתי. מטרתה של התוכנית הינה להכשיר את אנשי החינוך לגיל הרך לרמה מקצועית, אשר תעמוד בסטנדרטים החינוכיים הגבוהים ביותר.

לפרטים על ללימודי חינוך והוראה
 

סטודנטים ממליצים על חינוך לגיל הרך, גננות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
372 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר שני בחינוך לגיל הרך, גננות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים