072-3300504

תואר שני בהנדסת תוכנה

הלימודים לתואר שני בהנדסת תוכנה הם מהנחשבים והמבוקשים ביותר, מדובר בתחום בעל ביקוש רב מאוד בשוק העבודה, ובנוסף מדובר על תחום שהשכר בו הוא מהגבוהים בשוק. במהלך הלימודים לתואר הסטודנטים הלומדים בו יתמקצעו במורה יסודית ומעמיקה בכל מה שנדרש כדי להיות מומחים בתחום. במהלך הלימודים לתואר השני יתמחו הסטודנטים במגוון של נושאים כמו: פתרון בעיות הדורשות יישום פרדיגמה או אלגוריתם באופן מעשי.
תכנית הלימודים לתואר כוללת בתוכה הן חומר עיוני והן חומר מעשי שיכשיר הלכה למעשה את הבוגרים במיומנויות הנדרשות כדי להוביל ולנהל מגוון של פרוייקטים בתחום התוכנה.
בנוסף, הלימודים לתואר יעניקו לבוגרים כלים מעשיים להשלמה של פרויקטים מורכבים בתחום, וכמו כן יפתחו באופן משמעותי את היכולות שלהם בתחום הנדסת התוכנה.
התחום של הנדסת תוכנה עוסק בפיתוח מעשי וכמו כן בתפעול ותחזוקה שוטפת של תוכנות.
עם השנים שעוברות ועם התפתחותה המואצת של הטכנולוגיה בחיינו, התוכנות חשובות עד מאוד לתפעול של מוצרים רבים בחיי היום יום - החל ממחשבים וטלפונים חכמים, וכלה במערכות בתחום הרכב והתחבורה, או בתעשיות בטחוניות. לאור כל הנאמר, הביקוש למהנדסי תוכנה מקצועיים ובעלי נסיון גבוה מאוד ונמצא כל הזמן בעליה. 
 
תואר שני בהנדסת תוכנה

 
מי קהל היעד של תואר שני בהנדסת תוכנה

הלימודים מיועדים לבוגרים שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה ועמדו בכל תנאי התואר. הלימודים מיועדים גם לכאלה שלמדו תחומים חופפים אחרים בתחום ההנדסה והמחשוב. הלימודים בתחום מבוקש זה פותחים הרבה דלתות לעבודות נחשקות בתחום, ומציבים את הבוגרים שלהם בחוד החנית של תחום התוכנה.
חשוב להדגיש שאנשים שמתעניינים בתחום הנדסת התוכנה עשויים גם לגלות עניין בתחומים דומים כמו תואר שני במדעי המחשב, תואר שני במערכות מידע או תואר שני בתעשייה וניהול ועוד מגוון גדול של נושאי לימוד דומים וחופפים.

תנאי קבלה אל תואר שני בהנדסת תוכנה

תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת תוכנה יהיו בדרך כלל התנאים הבאים: על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בתחום (תואר ראשון בהנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע,, תעשיה וניהול וכו') בממוצע ציונים של 80 ומעלה. חשוב להדגיש שבחלק ממוסדות הלימוד הדרישה היא אפילו יותר ממוצע 80 בחלק מהמקרים יידרשו המועמדים לעבור מכינות השלמה ובחלק קטן של מוסדות הלימוד ישנה דרישה לראיון קבלה אישי שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה?

משך הלימודים לתואר שני בהנדסת תוכנה הם כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים הארכה של סמסטר ויותר במידה והסטודנט מבקש זאת.
כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים נוחים וגמישים שמאפשרים לסטודנטים לעבוד במקביל ללימודים ובכך לא לפגוע באיכות החיים שלהם ובצבירה של נסיון מעשי חשוב תוך כדי הלימודים.

מה לומדים במהלך התואר?

במסגרת הלימודים לתואר ילמדו הסטודנטים מגוון גדול של נושאים כמו למשל: שיטות מתקדמות של פיתוח תוכנה, תחום אבטחת הרשתות, אלגוריתם, אמינות של רשתות, ריקורסיות, בסיס נתונים, ניהול של פרויקטים בתחום התוכנה, הערכה של איכות התוכנה, כרייה של נתונים, מחשוב בענן, תכנון של מערכות תוכנה, שיטות מתמטיות בתחום מדעי המחשב, מודלים והערכת חישובים, ממשקי משתמש, בינה מלאכותית/מכונה לומדת ועוד.

איפה עובדים במהלך תואר שני בהנדסת תוכנה?

בוגרי הלימודים הינם מבוקשים ביותר(כמתבקש ממקצוע כל כך מאתגר) והם יכולים להשתלב בכל חברה בתחום ההיי-טק (בארץ ובעולם). בוגרי התואר יכולים להשתלב בקלות יחסית בעבודה בחברות מובילות בתחום כמו: SAP, סאמסונג, אפל גוגל, אינטל, וכמובן בחברות סטארט אפ. בנוסף, יכולים הבוגרים להשתלב במגוון משרות מרתקות בתעשייה הבטחונית, או לחילופין לפנות לתחומי המחקר וההוראה.
 

כמה מרוויחים?

בוגרי התואר צפויים להרוויח משכורת התחלתית של כ- 15,000 - 20,000 ₪ בחודש, ולאחר ניסיון בתחום צפוי השכר לעלות על כ- 20,000 - 25,000 ₪ חודשי.
לאחר ניסיון של חמש שנים יזכה את העובדים בשכר חודשי של 25,000 - 30,000 ₪ בממוצע.
מעניין אותך תואר שני בהנדסת תוכנה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת תוכנה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד