האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בהנדסת תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר שני בהנדסת תוכנה

הלימודים לתואר שני בהנדסת תוכנה הם מהנחשבים והמבוקשים ביותר, מדובר בתחום בעל ביקוש רב מאוד בשוק העבודה, ובנוסף מדובר על תחום שהשכר בו הוא מהגבוהים בשוק. במהלך הלימודים לתואר הסטודנטים הלומדים בו יתמקצעו במורה יסודית ומעמיקה בכל מה שנדרש כדי להיות מומחים בתחום. במהלך הלימודים לתואר השני יתמחו הסטודנטים במגוון של נושאים כמו: פתרון בעיות הדורשות יישום פרדיגמה או אלגוריתם באופן מעשי.
 
תכנית הלימודים לתואר כוללת בתוכה הן חומר עיוני והן חומר מעשי שיכשיר הלכה למעשה את הבוגרים במיומנויות הנדרשות כדי להוביל ולנהל מגוון של פרוייקטים בתחום התוכנה. בנוסף, הלימודים לתואר יעניקו לבוגרים כלים מעשיים להשלמה של פרויקטים מורכבים בתחום, וכמו כן יפתחו באופן משמעותי את היכולות שלהם בתחום הנדסת התוכנה. התחום של הנדסת תוכנה עוסק בפיתוח מעשי וכמו כן בתפעול ותחזוקה שוטפת של תוכנות. עם השנים שעוברות ועם התפתחותה המואצת של הטכנולוגיה בחיינו, התוכנות חשובות עד מאוד לתפעול של מוצרים רבים בחיי היום יום - החל ממחשבים וטלפונים חכמים, וכלה במערכות בתחום הרכב והתחבורה, או בתעשיות בטחוניות. לאור כל הנאמר, הביקוש למהנדסי תוכנה מקצועיים ובעלי נסיון גבוה מאוד ונמצא כל הזמן בעליה. 
 
תואר שני בהנדסת תוכנה
 
תואר שני בהנדסת תוכנה - קהל היעד
 
הלימודים מיועדים לבוגרים שסיימו בהצלחה לימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה ועמדו בכל תנאי התואר. הלימודים מיועדים גם לכאלה שלמדו תחומים חופפים אחרים בתחום ההנדסה והמחשוב. הלימודים בתחום מבוקש זה פותחים הרבה דלתות לעבודות נחשקות בתחום, ומציבים את הבוגרים שלהם בחוד החנית של תחום התוכנה. חשוב להדגיש שאנשים שמתעניינים בתחום הנדסת התוכנה עשויים גם לגלות עניין בתחומים דומים כמו תואר שני במדעי המחשב, תואר שני במערכות מידע או תואר שני בתעשייה וניהול ועוד מגוון גדול של נושאי לימוד דומים וחופפים.
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת תוכנה יהיו בדרך כלל התנאים הבאים: על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בתחום (תואר ראשון בהנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע,, תעשיה וניהול וכו') בממוצע ציונים של 80 ומעלה. חשוב להדגיש שבחלק ממוסדות הלימוד הדרישה היא אפילו יותר ממוצע 80 בחלק מהמקרים יידרשו המועמדים לעבור מכינות השלמה ובחלק קטן של מוסדות הלימוד ישנה דרישה לראיון קבלה אישי שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים.

כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים לתואר שני בהנדסת תוכנה הם כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד מאפשרים הארכה של סמסטר ויותר במידה והסטודנט מבקש זאת. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים נוחים וגמישים שמאפשרים לסטודנטים לעבוד במקביל ללימודים ובכך לא לפגוע באיכות החיים שלהם ובצבירה של נסיון מעשי חשוב תוך כדי הלימודים.
 
מה לומדים?
 
במסגרת הלימודים לתואר ילמדו הסטודנטים מגוון גדול של נושאים כמו למשל: שיטות מתקדמות של פיתוח תוכנה, תחום אבטחת הרשתות, אלגוריתם, אמינות של רשתות, ריקורסיות, בסיס נתונים, ניהול של פרויקטים בתחום התוכנה, הערכה של איכות התוכנה, כרייה של נתונים, מחשוב בענן, תכנון של מערכות תוכנה, שיטות מתמטיות בתחום מדעי המחשב, מודלים והערכת חישובים, ממשקי משתמש, בינה מלאכותית/מכונה לומדת ועוד.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי הלימודים הינם מבוקשים ביותר(כמתבקש ממקצוע כל כך מאתגר) והם יכולים להשתלב בכל חברה בתחום ההיי-טק (בארץ ובעולם). בוגרי התואר יכולים להשתלב בקלות יחסית בעבודה בחברות מובילות בתחום כמו: SAP, סאמסונג, אפל גוגל, אינטל, וכמובן בחברות סטארט אפ. בנוסף, יכולים הבוגרים להשתלב במגוון משרות מרתקות בתעשייה הבטחונית, או לחילופין לפנות לתחומי המחקר וההוראה.
 
כמה מרוויחים?
 
בוגרי התואר צפויים להרוויח משכורת התחלתית של כ- 15,000 - 20,000 ₪ בחודש, ולאחר ניסיון בתחום צפוי השכר לעלות על כ- 20,000 - 25,000 ₪ חודשי. לאחר ניסיון של חמש שנים יזכה את העובדים בשכר חודשי של 25,000 - 30,000 ₪ בממוצע. 
 

סטודנטים ממליצים על הנדסת תוכנה, מחשבים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
486 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים להנדסת תוכנה, מחשבים?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר שני בהנדסת תוכנה, מחשבים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי