האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בהנדסה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בהנדסה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
עולם ההייטק והטכנולוגיה נמצא בהתפתחות מתמדת ועל כן אנו עדים לביקוש אשר רק הולך וגדל למהנדסים. מרבית אפשרויות התעסוקה בתחום דורשים מהמועמדים לתפקיד להיות בעלי תואר ראשון בהנדסה אך ככל שהתפיקים נחשקים יותר ניתן לראות מגמה בה המעסיקים דורשים מהמועמדים לתפקיד להיות בעלי תואר שני בהנדסה. כאשר נסתכל על לימודי תואר שני בהנדסה, נראה כי הפונים ללימודים לא בהכרח מעוניינים בקבלת תפקיד או אפילו מעוניינים להגיש מועמדות. רבים מהנרשמים לתואר השני שואפים להשתלב באקדמיה בתור מרצים או חוקרים. על כן, תואר שני במגוון תחומי ההנדסה והמחקר יוכלו להכניס ולשלב אתכם באקדמיה.
 
 
מסלולי הלימוד
 
במידה ואתם בעלי יכולות אנליטיות גבוהות, בוגרי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה ומעוניינים להיכנס לתחומי המחקר או לעבוד במגוון משרות מבוקשות - לימודי תואר שני בהנדסה זה הדבר המתאים עבורכם. כאשר נפרק לתחומים את התואר השני בהנדסה נראה את תחומי הלימוד הבאים:
 
תואר שני בהנדסת תוכנה - מדובר במסלול מבוקש מאוד אשר בדרך כלל מושך אליו את בוגרי התואר הראשון במדעי המחשב או בהנדסת התוכנה. קיים ביקוש רב למהנדסי תוכנה בעלי תואר שני. הלימודים הם לימודים עיוניים בשילוב עם חומר מעשי. זאת על מנת להכשיר את הלומדים לנהל ולהוביל פרוייקטים בתחום התוכנה. 
 
תואר שני בהנדסת תעשיה וניהול - במהלך הלימודים תלמדו שיטות הנדסיות, כלים ומיומנויות, טכנולוגיות ניהוליות ועוד מגוון רחב של נושאים. כאשר נבחן יתרון משמעותי לתחום הוא העובדה כי בוגרי תואר שני בתעשיה וניהול זוכים ליתרון משמעותי בתחרות והתמודדות על משרות ניהול בחברות סטארט אפ ותעשייה. 
 
תואר שני בהנדסת חשמל - לימודי תואר שני בהנדסת חשמל נחשבים ללימודים לא פשוטים ואף מאתגרים. הלימודים משלבים לרוב לימוד עיוני, מעשי ומחקר. מטרת מסלול זה היא העשרת הידע המקצועי ושילוב הבוגרים במשרות הנחשבות לחזית של עולם הפיתוח הטכנולוגי.
 
תואר שני בהנדסת בניין - לימודי הנדסת בניין לתואר שני נקראים גם "הנדסה אזרחית". תואר שני בתחום זה יפתח דלתות רבות למשרות בתחום (בארץ ובחו"ל). במסלול הנדסת בניין תצטרכו לבחור בין מסלול לימוד מחקרי שכולל תזה לבין מסלול שאינו מחקרי.
 
 

תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסה

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בעלי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה, ממוצע ציונים בתואר שעומד על 80 לכל הפחות. בוגרי תואר ראשון שלא מעולם ההנדסה כמו פיזיקה, כימיה וכו' ידרשו להשלמת קורסים על מנת להתחיל בלימודים. ישנם מוסדות לימוד אשר בנוסף ידרשו מכם להגיע לראיון קבלה עם ראש החוג. דבר שיעזור בהחלטה לגבי התאמתכם.
 
 
משך הלימודים ותעודת סיום
 
לימודי תואר שני בהנדסה נמשכים לרוב שנתיים. מי שבוחר במסלול מחקרי יעבוד על התזה שלו במקביל ויוכל להגיש אותה עד לביום השנה השלישית מיום תחילת הלימודים. ישנם מוסדות לימוד אשר מציעים את מסלולי ההנדסה במתכונת של לימודי ערב, דבר המאפשר לאנשים שעסוקים או עובדים במהלך היום לשלב את הלימודים עם חיי היום יום שלהם. הבוגרים אשר יסיימו בהצלחה את הלימודים ויעמדו בכלל הדרישות יקבלו תעודת תואר שני - מוסמך בהנדסה בהתאם למסלול אותו למדו (הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת בניין-אזרחית, הנדסת תעשיה וניהול וכו').
 
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים
 
בוגרי תואר ראשון בהנדסה הם מלחתחילה נחשבים למבוקשים מאוד בשוק העבודה אך מנגד בוגרי תואר שני בהנדסה מבוקשים גם הם ואף יותר. לימודי תואר שני בהנדסה יאפשרו לכם להיכנס לשוק העבודה בקלות ובעיקר לתפקידים נחשבים. תוגלו להשתלב בכלל התעשיות הקיימות במשק. החל מהייטק, חקלאות, תרופות ועד לתעשיית הקוסמטיקה.

סטודנטים ממליצים על לימודי הנדסה כללי

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
421 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר שני בלימודי הנדסה כללי בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים