האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בפסיכולוגיה חברתית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מהם תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית? האם חייבים לכתוב תזה? ומה זה בכלל התחום הזה? באנו לעשות לך סדר

 

יש לך תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות? המסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה פורס בפניך תוכנית לימודים ייחודית המשלבת תיאוריה ומחקר עם התנסות מעשית בתחום החברתי-ארגוני-תעסוקתי.

 

בוגרי ובוגרת B.A. שיעמדו בתנאי הקבלה (ועל כך בהמשך), יוכלו לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול עם עבודת גמר אמפירית. בשני המקרים התואר מוסמך (M.A.) מאפשר רישום בפנקס הפסיכולוגים.

 

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית – מה זה אומר, בעצם?

 

הפסיכולוגיה החברתית היא תחום מחקר ויישום המתמקד באופן שבו סיטואציות והקשרים חברתיים משפיעים על מחשבותיו, רגשותיו והתנהגותו של האדם. היא בוחנת תהליכים בתוך הפרט הבודד (השפעות לא מודעות על ההתנהגות), תהליכים שביני לבינך (משיכה בין אישית, גיבוש רושם על אדם אחר), תהליכים בתוך ובין קבוצות (למשל תהליכים בתוך ארגון עסקי, או בין קבוצות כדורגל) וגם תהליכים ברמת החברה (למשל הבדלים בין תרבותיים).

 

הפסיכולוגיה החברתית עושה שימוש בשיטות מדעיות לחקר תופעות חברתיות. הדגש המחקרי בתוכנית מאפשר להרחיב את בסיס הידע התיאורטי שלך בעולם הפסיכולוגיה החברתית ומקנה יסודות מתודולוגיים לביצוע והערכה של מחקרים בתחום.

 

הדגש היישומי בתוכנית מציע התמקצעות באחד התחומים המתפתחים בשוק העסקי ובעולם העבודה, באמצעות היכרות מעמיקה עם עולם הפסיכולוגיה הארגונית-תעסוקתית. במהלך לימודי התואר מוצעת, בין היתר, התנסות בתחום באופן מעשי (פרקטיקום) במוסד שמתמחה במיון ובאבחון תעסוקתי או באבחון ובייעוץ ארגוני.

 

מה בנוגע לדרישות קבלה?

 

דרישות הסף למסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה הן ממוצע ציונים 88 ומעלה בלימודי פסיכולוגיה /מדעי ההתנהגות וציון מתא"ם 100 לפחות. עם זאת, מועמדים עם ציון B.A. של 93 ומעלה יכולים להגיש מועמדות גם ללא ציון מתא"ם. מועמדים עם ציון מתא"ם 120 ומעלה, יכולים להגיש מועמדות עם ציון B.A. הנמוך מ-88. כמו כן מועמדים עם ציון B.A. שנע בין 90 ל-93 יכולים להגיש מועמדות ללא ציון מתא"ם. שני האחרונים יידונו בוועדת חריגים.

 

בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים המעוניינים להצטרף לתוכנית, יידרשו לעבור בהצלחה חוג שלאחר תואר.

 

עם או בלי תזה?

 

תוכנית הלימודים מחייבת הגשת עבודה סמינריונית, במהלכה יש לערוך מחקר אמפירי בליווי צמוד וחניכה אישית שתסייע לך להתעמק בתהליך המחקר. מסלול זה יכיר לך את הבסיס התאורטי, ילמד אותך לבחור מתודולוגיות מתאימות לבחינת שאלות המחקר, כולל הנחיות לביצוע איסוף נתונים, ניתוחם והצגתם בכתב או בעל פה.

 

לסיום הלימודים תתבקש להגיש עבודת תזה או עבודה אמפירית מורחבת שהיקפה קטן מזה של תזה. אם יש לך שאיפה להמשיך בקריירה אקדמית, כדאי לך לשקול את המסלול לתואר עם תזה –שיאפשר לך להמשיך ללימודי דוקטורט, מייד לאחר סיום התואר או בעתיד.

 

ומה יקרה ביום שאחרי התואר?

 

הפסיכולוגיה החברתית הולכת וקונה את מעמדה בליבת העשייה בתחומים רבים. חלק ממסיימי התואר השני יבחרו לעסוק בפסיכולוגיה חברתית יישומית ולהשתלב במגוון עיסוקים בעולם העבודה והעסקים כמו ייעוץ תעסוקתי, מיון ואבחון, ייעוץ ארגוני, מדידה והערכה, ניהול משאבי אנוש ועוד. בתפקיד זה יוכלו לעסוק בין היתר בעיצוב תכניות עבודה, בהתייעלות ארגונית, או במציאת פתרונות לסכסוכים עסקיים ואירגוניים.

 

אחרים יכולים לפנות (עם או בלי דוקטורט) למחקר וייעוץ חברתי יישומי וישתלבו כחוקרים וכחוקרות, במכונים ובגופים עצמאיים או ממשלתיים, או ביחידות מחקר בחברות גדולות. בתפקיד זה הם יעסקו בייעוץ ללקוחות, בפתרון בעיות, בעיצוב מוצרים ושירותים ובגיבוש אסטרטגיות על בסיס מחקר יישומי שיערכו.

 

וכמובן שאלו שיבחרו ללמוד במסלול המחקרי עם תזה, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט וישתלבו באוניברסיטאות או במכללות.

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים