072-3300504

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית

מהם תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית? האם חייבים לכתוב תזה? ומה זה בכלל התחום הזה? באנו לעשות לך סדר

 

יש לך תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות? המסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה פורס בפניך תוכנית לימודים ייחודית המשלבת תיאוריה ומחקר עם התנסות מעשית בתחום החברתי-ארגוני-תעסוקתי.

 

בוגרי ובוגרת B.A. שיעמדו בתנאי הקבלה (ועל כך בהמשך), יוכלו לבחור בין מסלול עם תזה לבין מסלול עם עבודת גמר אמפירית. בשני המקרים התואר מוסמך (M.A.) מאפשר רישום בפנקס הפסיכולוגים.

 

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית – מה זה אומר, בעצם?

 

הפסיכולוגיה החברתית היא תחום מחקר ויישום המתמקד באופן שבו סיטואציות והקשרים חברתיים משפיעים על מחשבותיו, רגשותיו והתנהגותו של האדם. היא בוחנת תהליכים בתוך הפרט הבודד (השפעות לא מודעות על ההתנהגות), תהליכים שביני לבינך (משיכה בין אישית, גיבוש רושם על אדם אחר), תהליכים בתוך ובין קבוצות (למשל תהליכים בתוך ארגון עסקי, או בין קבוצות כדורגל) וגם תהליכים ברמת החברה (למשל הבדלים בין תרבותיים).

 

הפסיכולוגיה החברתית עושה שימוש בשיטות מדעיות לחקר תופעות חברתיות. הדגש המחקרי בתוכנית מאפשר להרחיב את בסיס הידע התיאורטי שלך בעולם הפסיכולוגיה החברתית ומקנה יסודות מתודולוגיים לביצוע והערכה של מחקרים בתחום.

 

הדגש היישומי בתוכנית מציע התמקצעות באחד התחומים המתפתחים בשוק העסקי ובעולם העבודה, באמצעות היכרות מעמיקה עם עולם הפסיכולוגיה הארגונית-תעסוקתית. במהלך לימודי התואר מוצעת, בין היתר, התנסות בתחום באופן מעשי (פרקטיקום) במוסד שמתמחה במיון ובאבחון תעסוקתי או באבחון ובייעוץ ארגוני.

 

מה בנוגע לדרישות קבלה?

 

דרישות הסף למסלול לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה הן ממוצע ציונים 88 ומעלה בלימודי פסיכולוגיה /מדעי ההתנהגות וציון מתא"ם 100 לפחות. עם זאת, מועמדים עם ציון B.A. של 93 ומעלה יכולים להגיש מועמדות גם ללא ציון מתא"ם. מועמדים עם ציון מתא"ם 120 ומעלה, יכולים להגיש מועמדות עם ציון B.A. הנמוך מ-88. כמו כן מועמדים עם ציון B.A. שנע בין 90 ל-93 יכולים להגיש מועמדות ללא ציון מתא"ם. שני האחרונים יידונו בוועדת חריגים.

 

בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים המעוניינים להצטרף לתוכנית, יידרשו לעבור בהצלחה חוג שלאחר תואר.

 

עם או בלי תזה?

 

תוכנית הלימודים מחייבת הגשת עבודה סמינריונית, במהלכה יש לערוך מחקר אמפירי בליווי צמוד וחניכה אישית שתסייע לך להתעמק בתהליך המחקר. מסלול זה יכיר לך את הבסיס התאורטי, ילמד אותך לבחור מתודולוגיות מתאימות לבחינת שאלות המחקר, כולל הנחיות לביצוע איסוף נתונים, ניתוחם והצגתם בכתב או בעל פה.

 

לסיום הלימודים תתבקש להגיש עבודת תזה או עבודה אמפירית מורחבת שהיקפה קטן מזה של תזה. אם יש לך שאיפה להמשיך בקריירה אקדמית, כדאי לך לשקול את המסלול לתואר עם תזה –שיאפשר לך להמשיך ללימודי דוקטורט, מייד לאחר סיום התואר או בעתיד.

 

ומה יקרה ביום שאחרי התואר?

 

הפסיכולוגיה החברתית הולכת וקונה את מעמדה בליבת העשייה בתחומים רבים. חלק ממסיימי התואר השני יבחרו לעסוק בפסיכולוגיה חברתית יישומית ולהשתלב במגוון עיסוקים בעולם העבודה והעסקים כמו ייעוץ תעסוקתי, מיון ואבחון, ייעוץ ארגוני, מדידה והערכה, ניהול משאבי אנוש ועוד. בתפקיד זה יוכלו לעסוק בין היתר בעיצוב תכניות עבודה, בהתייעלות ארגונית, או במציאת פתרונות לסכסוכים עסקיים ואירגוניים.

 

אחרים יכולים לפנות (עם או בלי דוקטורט) למחקר וייעוץ חברתי יישומי וישתלבו כחוקרים וכחוקרות, במכונים ובגופים עצמאיים או ממשלתיים, או ביחידות מחקר בחברות גדולות. בתפקיד זה הם יעסקו בייעוץ ללקוחות, בפתרון בעיות, בעיצוב מוצרים ושירותים ובגיבוש אסטרטגיות על בסיס מחקר יישומי שיערכו.

 

וכמובן שאלו שיבחרו ללמוד במסלול המחקרי עם תזה, יוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט וישתלבו באוניברסיטאות או במכללות.

מעניין אותך תואר שני בפסיכולוגיה חברתית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד פסיכולוגיה חברתית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד