072-3300504

תואר שני בחינוך גופני

הלימודים לתואר שני בחינוך גופני יעסקו בקידום והכוונה לאורח חיים בריא, שינוי דפוסי התנהגות בתזונה וכושר, תחום התנועה ותזונה נכונה, התאמת הפעילות הגופנית לגילאים שונים ולאנשים שונים, חינוך לבריאות ותזונה נכונה ועוד. 
 
במסגרת הלימודים ישנה אופציה להעמיק עוד יותר אל תוך מגוון נושאים שבתואר הראשון נלמדו רק על קצה המזלג. הלימודים יעסקו בין היתר במגוון גדול של נושאים בתחומי מדעי החיים ומדעי ההתנהגות. בנוסף, ירכשו הסטודנטים במהלך הלימודים כלים מעשיים לניהול של מרכזי ספורט. כמובן שבמהלך הלימודים יעברו התלמידים אימוני ספורט ברמה מתקדמת. הלימודים לתואר מתאימים לבוגרי תואר ראשון בחינוך גופני שרוצים לחדד את היכולות המקצועיות שלהם בצורה משמעותית. בחלק מהמקרים גם בוגרי תארים אחרים שאינם קשורים לתחום יוכלו להתקבל ללימודים אך ייתכן שמוסד הלימודים ידרוש מהמועמדים לעבור ללימודי השלמה או למבחן קבלה אישי שיבחן את יכולותיהם ומידת התאמתם ללימודים לתואר.
 
 

תנאי קבלה לתואר שני בחינוך גופני

 
ברוב מוסדות הלימוד המועמד צריך להחזיק בתואר ראשון בחינוך עם עדיפות לתואר בחינוך גופני בממוצע של 80 ומעלה ולהיות בעלי נסיון חינוכי של לפחות 3 שנים. בחלק מהמקרים ניתן להתקבל ללימודים גם אם אין למועמד תואר ראשון בתחום החינוך. במקרה כזה מוסד הלימודים ידרוש מהמועמדים לעבור השלמות בלימודים ולפעמים גם יידרשו לעבור ראיון קבלה אישי שיבחן את יכולותיהם ואת מידת התאמתם ללימודים בתחום.

 קהל היעד
 
הלימודים לתואר מתאימים לכאלה שהספורט הוא אהבתם הגדולה ויש בהם את הרצון לעבוד בתחום. הלימודים לתואר שני בחינוך גופני נועדו להעמיק את הידע המקצועי של כאלה שכבר עובדים בפועל בתחום (וגם של כאלה המעוניינים להשתלב בתחום) ולהכשיר אותם הלכה למעשה לתפקידים של אימון, ייעוץ וניהול במסגרות החינוכיות השונות.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים משך הלימודים לתואר זה הינם שנתיים. בחלק מהמקרים ניתן למצוא מסלולים מותאמים לאנשים עובדים אשר מעוניינים להמשיך בשגרת חייהם במקביל לעבודה. במקרה כזה משך הלימודים עלול להיות ארוך יותר. 
 
איפה עובדים?
 
בוגרים שסיימו את לימודיהם ועמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יכולים למצוא עבודה כמורים לחינוך גופני או למצוא עבודה בתפקידי הדרכה בתחום. אימון בנוסף, ניתן להשתלב כיועצים בארגוני ספורט, ברשויות מקומיות, במסגרת של כוחות הביטחון או כיועצים במסגרות פרטיות. כמו כן, ניתן למלא תפקידי ייעוץ וארגון, תכנון ופיקוח במסגרות פרטיות או ציבוריות. בנוסף, יכולים הבוגרים לעבוד בתחום השיקום אצל אוכלוסיות מיוחדות כמו קשישים ונכים או אצל תלמידי החינוך המיוחד. 
 
חשוב להדגיש כי כדי לעסוק בהוראת חינוך גופני במערכות החינוך יהיה על המועמדים להיות בעלי תעודת הוראה, ועל מנת לעסוק באימון והדרכה מעשית בתחום – יהיה עליהם להיות מוסמכים רשמית מטעם מוסד הלימודים.
 
כמה מרוויחים?
 
מועמד לעבודה שסיים את לימודיו לתואר השני בהצלחה צפוי להרוויח בשנים הראשונות לעבודתו שכר שיעמוד על כ- 8,000 - 11,000 ש"ח חודשי - תלוי בסוג העבודה ובנסיונו של המועמד לעבודה. לאחר כמה שנות ותק ועם צבירה של שם בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ - 11,000 - 15,000 ש"ח חודשי. בנוסף, ישנם כאלה שבוחרים אחרי כמה שנים של עבודה כשכירים להקים עסק עצמאי בתחום. ברוב המקרים השכר של עצמאיים יהיה שעתי ולא גלובאלי. מאמן שפתח מקום משל עצמו יכול לדרוש שכר שעתי של 250 - 300 ש"ח. כעבור כמה שנים של נסיון צפוי השכר לעלות וניתן לדרוש סכומים משמעותיים יותר שנעים על כ - 300 - 400 ש"ח.
 
 
מעניין אותך תואר שני בחינוך גופני?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בחינוך גופני בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד חינוך גופני לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד