האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי משפטים ללא פסיכומטרי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
זה לא סוד שאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר במדינת ישראל זה לימודי משפטים. למרות השוק המוצף והדיבורים על העלאת תנאי הזכאות לתעודת עורך דין, עדיין בכל שנה לא מעט אנשים נרשמים למסלולי הלימוד במכללות ובאוניברסיטאות השונות. אחד מהמכשולים שעומדים בפני מי שהולך ללמוד משפטים הוא הבחינה הפסיכומטרית. המון מוסדות מציבות רף של ציון פסיכומטרי גבוה ובכך הופכות את תנאי הקבלה לקשים ביותר. אך האם ישנה אפשרות ללכת ללמוד משפטים גם בלי לעשות פסיכומטרי? 
 
 
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מסתבר שכן! | תמונה: shutterstock
 
 

איך אפשר להתקבל ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי?

על פי ההחלטה של המועצה להשכלה גבוהה נקבע כי רק האנשים מעל גיל 30 המעוניינים ללמוד משפטים, לא חייבים בציון פסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים אקדמאים ויכולים ללכת אל לימודי משפטים ללא פסיכומטרי וגם ללא תעודת בגרות מלאה. בשביל אנשים שדחו את הלימודים שלהם עד לאחרי גיל 30 מדובר בפתרון טוב ונוח מאד.
 
 

מכינה קדם אקדמית

אפשרות נוספת היא לימודים במכינה קדם אקדמית, המון מכללות מציעות למועמדים ללמוד במכינה וכך להתקבל באופן ישיר לתכניות ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי, כל זאת אחרי שהם עוברים בהצלחה את הבחינות בסוף המכינה. אפשרות זו רלוונטית לרוב במכללות פרטיות בהן תנאי הקבלה ללימודי משפטים הם פחות גבוהים.
 
 

ללמוד במכללה פרטית

דרך נוספת היא ללכת ללמוד באחת מהמכללות הפרטיות למשפטים שיש בארץ. מדובר במכללות שמלמדות לימודי משפטים אך בשכר לימוד גבוה מהשכר האוניברסיטאי. תנאי הקבלה למכללות אלו פחות נוקשים מאשר לאוניברסיטה. למעשה, חלק מהן לא דורשות תעודת בגרות ומציעות לימודי משפטים ללא פסיכומטרי ובגרות אלא רק על בסיס מבחן כניסה בלבד, לדוגמא: המכללה למינהל - תואר ראשון LL.B בלימודי משפטים.
 
 
 
 
 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים