072-3300504

איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב

אחת השאלות הגדולות! אוניברסיטאות ומכללות זיהו את הפוטנציאל שבלימודי מדעי המחשב ובעקבות כך הם שואפים לשדרג ולמקסם את המסלול הזה כמה שאפשר. זהו יתרון לסטודנטים מכיוון שיש להם מגוון רחב של מוסדות לימוד לכן הם יכולים לבחור את המוסד הלימודים שהכי מתאים להם!
 
להלן מספר פרמטרים שיש לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד:

1. עיר מגורים – עליכם להחליט אם אתם נשארים באותה עיר או שאתם מוכנים לעבור לעיר אחרת בעקבות הלימוד. חשוב שתבדקו אפשרויות מגורים, כמו מעונות, שכירויות ועוד. הלימודים נמשכים 4 שנים לכן חשוב מאוד שתעשו את כל הבירורים האלה גם מבחינה כספית והמרחק ממוסד הלימודים ובנוסף לכך יש לבדוק נגישות של תחבורה ציבורית למוסד הלימודים ו\או חניה בקרבת המקום.
2. תנאי קבלה – בעקבות הביקוש הגבוהה, הלימודים מציבים רף גבוהה לדרישות הסף אך לא כמו לימודי רפואה. לכן חשוב שתבדקו תנאי קבלה באוניברסיטאות לעומת מכללות מכיוון שיש מוסדות לימוד שלא בהכרח ידרשו מכם פסיכומטרי אבל בהחלט תהיה חשיבות רבה לתעודת הבגרות שלכם. כך תדעו אם עליכם לעשות השלמת בגרויות או פסיכומטרי אם בכלל.
3. אילו שירותים מציעים מוסדות הלימודים? – כאשר נשאלת השאלה איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב, כדאי מאוד שתבדקו איזה שירותים מוסדות הלימודים מציעים לסטודנטים, יש לשים לב ל: שירותי ספרייה, אינטרנט, מלגות, הכוונה תעסוקתית, נגישות לתחבורה ציבורית או חניה, תעודת סיום והאם הלימודים מוכרים למל"ג ועוד.
4. תכני לימוד – חשוב שתבדקו את התוכנית הלימודים מכיוון שזה ייתן לכם אינדיקציה של מה שתקבלו בלימודים כמו שיטות עבודה, מיומנויות ועוד. בנוסף לכך זה יעזור לכם לתכנן את ה-4 שנים של הלימודים, תוכלו לבחור את קורסי הבחירה שתרצו, מקומות עבודה ועוד.
5. עלות הלימודים – פקטור סופר חשוב! חשוב שתזכרו שזוהי לא אינדיקציה לרמת איכות הלימודים. יש הבדל משמעותי בין שכר לימודים באוניברסיטאות לבין מכללות, ישנם מכללות ששכר הלימוד שלהם משתווה לשכר הלימודים באוניברסיטאות אך יש מכללות פרטיות שהשכר שלהן עולה הרבה יותר מאוניברסיטאות. חשוב מאוד שתבררו מה ההבדל בין המכללות לאוניברסיטאות כדאי שתדעו האם תוכלו לעמוד בשכר הלימוד.
 

לימודי תואר במדעי המחשב נעשו בשנים האחרונות פופולאריים מאוד וניתן לראות שיש גידול ברור במס' הנרשמים ללימודים אלה. הסיבות לכך ברורות: משכורת יפה, תנאי העסקה טובים והיצע גדול של מקומות עבודה.
 
 
איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב
אילוסטרציה | shutterstock
 
 
מקצוע רווחי
תואר במדעי המחשב נחשב ללימודים מאוד משתלמים מבחינה כלכלית, הנתונים מראים באופן ברור שהבוגרים מתחילים להשתכר בשכר של 15 אלף ₪ בחודש. הרבה מעל הממוצע במשק. והדבר היפה פה הוא שככל שנצבר ותק המשכורת עולה בהדרגתיות ומגיע עד למעלה מ- 20,000 ש"ח לחודש. לכן אין זה מפתיע שהמון אנשים בוחרים ללמוד מדעי המחשב. אין כמעט שום תואר בשוק שמבטיח משכורות כאלה עם סיום התואר.
 
קל למצוא עבודה
יתרון נוסף למי שהולך ללמוד מדעי המחשב הוא במציאת מקום עבודה, סקרים שנערכו מצאו שהבוגרים אינם מתקשים למצוא עבודה עם סיום הלימודים, למעשה הם נחטפים עוד בטרם סיימו את הלימודים. בנוסף לכך תנאי ההעסקה הם טובים מאוד.

יש לאן להתקדם
יתרון נוסף למי שבוחר ללמוד מדעי המחשב הוא אפשרות הקידום המקצועי. הלימודים מפתחים בקרב הסטודנטים חשיבה קצת שונה ויצירתית שמעסיקים רבים מחפשים. בנוסף לכך היכולת שלהם לתת מענה לכל בעיה ולהסתדר באופן עצמאי מביאה רבים להיות מקודמים לתפקידים בכירים בצורה מהירה יחסית.
 
 
לסיכום
השאלה איפה כדאי ללמוד זוהי שאלה מאוד חשובה, לכן מומלץ לעשות סקר שוק בין מוסדות הלימוד, לבדוק תכנית לימודים, קירבה למקום המגורים שלכם ולעבודה, הכוונה תעסוקתית, תנאי קבלה, מלגות ועוד. כלומר כל אינפורמציה שחיונית לכם.
מעניין אותך איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדעי המחשב לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד