לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין באיפה כדאי ללמוד מדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
אחת השאלות הגדולות! אוניברסיטאות ומכללות זיהו את הפוטנציאל שבלימודי מדעי המחשב ובעקבות כך הם שואפים לשדרג ולמקסם את המסלול הזה כמה שאפשר. זהו יתרון לסטודנטים מכיוון שיש להם מגוון רחב של מוסדות לימוד לכן הם יכולים לבחור את המוסד הלימודים שהכי מתאים להם!
 
להלן מספר פרמטרים שיש לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד:

1. עיר מגורים – עליכם להחליט אם אתם נשארים באותה עיר או שאתם מוכנים לעבור לעיר אחרת בעקבות הלימוד. חשוב שתבדקו אפשרויות מגורים, כמו מעונות, שכירויות ועוד. הלימודים נמשכים 4 שנים לכן חשוב מאוד שתעשו את כל הבירורים האלה גם מבחינה כספית והמרחק ממוסד הלימודים ובנוסף לכך יש לבדוק נגישות של תחבורה ציבורית למוסד הלימודים ו\או חניה בקרבת המקום.
2. תנאי קבלה – בעקבות הביקוש הגבוהה, הלימודים מציבים רף גבוהה לדרישות הסף אך לא כמו לימודי רפואה. לכן חשוב שתבדקו תנאי קבלה באוניברסיטאות לעומת מכללות מכיוון שיש מוסדות לימוד שלא בהכרח ידרשו מכם פסיכומטרי אבל בהחלט תהיה חשיבות רבה לתעודת הבגרות שלכם. כך תדעו אם עליכם לעשות השלמת בגרויות או פסיכומטרי אם בכלל.
3. אילו שירותים מציעים מוסדות הלימודים? – כאשר נשאלת השאלה איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב, כדאי מאוד שתבדקו איזה שירותים מוסדות הלימודים מציעים לסטודנטים, יש לשים לב ל: שירותי ספרייה, אינטרנט, מלגות, הכוונה תעסוקתית, נגישות לתחבורה ציבורית או חניה, תעודת סיום והאם הלימודים מוכרים למל"ג ועוד.
4. תכני לימוד – חשוב שתבדקו את התוכנית הלימודים מכיוון שזה ייתן לכם אינדיקציה של מה שתקבלו בלימודים כמו שיטות עבודה, מיומנויות ועוד. בנוסף לכך זה יעזור לכם לתכנן את ה-4 שנים של הלימודים, תוכלו לבחור את קורסי הבחירה שתרצו, מקומות עבודה ועוד.
5. עלות הלימודים – פקטור סופר חשוב! חשוב שתזכרו שזוהי לא אינדיקציה לרמת איכות הלימודים. יש הבדל משמעותי בין שכר לימודים באוניברסיטאות לבין מכללות, ישנם מכללות ששכר הלימוד שלהם משתווה לשכר הלימודים באוניברסיטאות אך יש מכללות פרטיות שהשכר שלהן עולה הרבה יותר מאוניברסיטאות. חשוב מאוד שתבררו מה ההבדל בין המכללות לאוניברסיטאות כדאי שתדעו האם תוכלו לעמוד בשכר הלימוד.
 

לימודי תואר במדעי המחשב נעשו בשנים האחרונות פופולאריים מאוד וניתן לראות שיש גידול ברור במס' הנרשמים ללימודים אלה. הסיבות לכך ברורות: משכורת יפה, תנאי העסקה טובים והיצע גדול של מקומות עבודה.
 
 
איפה כדאי ללמוד מדעי המחשב
אילוסטרציה | shutterstock
 
 
מקצוע רווחי
תואר במדעי המחשב נחשב ללימודים מאוד משתלמים מבחינה כלכלית, הנתונים מראים באופן ברור שהבוגרים מתחילים להשתכר בשכר של 15 אלף ₪ בחודש. הרבה מעל הממוצע במשק. והדבר היפה פה הוא שככל שנצבר ותק המשכורת עולה בהדרגתיות ומגיע עד למעלה מ- 20,000 ש"ח לחודש. לכן אין זה מפתיע שהמון אנשים בוחרים ללמוד מדעי המחשב. אין כמעט שום תואר בשוק שמבטיח משכורות כאלה עם סיום התואר.
 
קל למצוא עבודה
יתרון נוסף למי שהולך ללמוד מדעי המחשב הוא במציאת מקום עבודה, סקרים שנערכו מצאו שהבוגרים אינם מתקשים למצוא עבודה עם סיום הלימודים, למעשה הם נחטפים עוד בטרם סיימו את הלימודים. בנוסף לכך תנאי ההעסקה הם טובים מאוד.

יש לאן להתקדם
יתרון נוסף למי שבוחר ללמוד מדעי המחשב הוא אפשרות הקידום המקצועי. הלימודים מפתחים בקרב הסטודנטים חשיבה קצת שונה ויצירתית שמעסיקים רבים מחפשים. בנוסף לכך היכולת שלהם לתת מענה לכל בעיה ולהסתדר באופן עצמאי מביאה רבים להיות מקודמים לתפקידים בכירים בצורה מהירה יחסית.
 
 
לסיכום
השאלה איפה כדאי ללמוד זוהי שאלה מאוד חשובה, לכן מומלץ לעשות סקר שוק בין מוסדות הלימוד, לבדוק תכנית לימודים, קירבה למקום המגורים שלכם ולעבודה, הכוונה תעסוקתית, תנאי קבלה, מלגות ועוד. כלומר כל אינפורמציה שחיונית לכם.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין באיפה כדאי ללמוד מדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים