האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תנאי קבלה ללימודי משפטים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתנאי קבלה ללימודי משפטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
לימודי משפטים תנאי קבלה למכללות
 
תנאי הקבלה אל לימודי משפטים משתנים משמעותית בין לימודים באוניברסיטאות ללימודים במכללות הפרטיות. למכללות נדרש לרוב ציון פסיכומטרי וממוצע בגרויות נמוך יותר מאשר באוניברסיטאות ויש מכללות מספיק להם שלסטודנטים יהיה ממוצע בגרות גבוה וניתן יהיה ללמוד בהם גם בלי ציון פסיכומטרי. ללימודי משפטים במכללות יש תנאי קבלה משתנים בכל שנה ולאנשים שלא עומדים ברף הכניסה יש גם ועדה לקבלת חריגים כך שמי שבאמת חש זיקה חזקה לתחום יכול יהיה לעבור ועדה שאולי תקבל החלטה לקבל אותו/ה ללימודים גם ללא תנאי הסף הנדרשים. לדוגמא: אנשים מעל גיל 30 או לחילופין כאלה שעשו מכינה ייעודית יכולים יהיו להתקבל ללימודים בתור חריגים גם אם הם לא עומדים בכל תנאי הסף הנדרשים לתואר.
 
יש מכללות שכל ייעודן הוא לימודי משפטים, ויש מכללות ללימודים רב-תחומיים אר כוללים גם לימודי משפטים בתוך תחומי הלימוד שלהם. בדרך כלל למכללות של לימודי משפטים תנאי קבלה הם יותר נוקשים מאשר במכללות רב תחומיות אך פחות גבוהים מאשר באוניברסיטה, אך הרמה הלימודית שם גבוהה מאד.

לימודי משפטים תנאי קבלה לאוניברסיטאות

לעומת תנאי הקבלה במכללות, תנאי קבלה למשפטים באוניברסיטאות הרבה יותר נוקשים. ציון הפסיכומטרי צריך להיות מאד גבוה (לרוב מעל 700) וגם ממוצע הבגרויות צריך להיות גבוה. אפשר לומר כי ללימודי משפטים תנאי קבלה באוניברסיטה הם גבוהים עקב התפיסה שמכללות לא מקשות על הסטודנטים ונותנים להם את התואר על מגש של כסף אך בפועל הם יצאו עורכי דין פחות טובים.
 
תנאי הקבלה במוסדות השונים: 
 
 
המכללה האקדמית נתניה 

כדי להתקבל ללימודי משפטים במכללה האקדמית בנתניה, הסטודנטים צריכים להחזיק בתעודת בגרות מלאה ובה ממוצע ציונים של לפחות 90%. באקדמית נתניה נותנים משקל מיוחד לציון בבגרות באנגלית ובפרקי האנגלית במבחן הפסיכומטרי. כמו"כ, במכללה מקבלים גם בוגרים של תואר ראשון במקצועות חופפים ובנוסף המכללה תקבל ללימדוים גם כאלה שסיימו בהצלחה מכינות קדם אקדמיות. 

אוניברסיטת תל אביב 

באוניברסיטת תל אביב הדרישות הן: תעודת בגרות מלאה בממוצע 85 או יותר, ציון 600 ומעלה במבחן הפסיכומטרי, ציון התאמה של מעל 650, ולכל הפחות  רמה של מתקדמים ב' באנגלית.
 
הבינתחומי 
 

ללימודי משפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה יכולים להתקבל מי שמחזיקים בתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. הקבלה תעשה על סמך ציון משוקלל של שני הציונים הנ"ל. המועמדים יהיו רשאים להגיש גם מכתבי המלצה ממרצים ומורים וכו'. 

חשוב לציין שסטודנטים שממוצע הבגרות המשוקלל שלהם הוא 100 ומעלה או לחילופין כאלה שיש להם ציון פסיכומטרי של 700 ומעלה יהיה יתרון גדול יותר על האחרים וסיכויי הקבלה שלהם גדולים יותר. 

 

המרכז למשפט ועסקים

ללימודי משפטים במרכז יתקבלו באופן אוטומטי כל מי שמחזיק בתעודת בגרות מלאה בממוצע משוקלל של 85 ומעלה. בנוסף, יוכלו להתקבל גם מי שיש לו תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר עם ממוצע לתואר של 75 ומעלה. גם מי שמחזיק בתעודת בגרות מלאה בממוצע משוקלל 88 ומעלה. ועדת חריגים מיוחדת של המכללה תוכל לאשר קבלת סטודנטים נוספים על פי קריטריונים משתנים כאלה ואחרים. 

למחשבון בדיקת סיכויי קבלה לחצו כאן

 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים