האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי משפטים וכלכלה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי משפטים וכלכלה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
המסלול של לימודי משפטים וכלכלה נועד לתת למשפטנים ידע כלכלי ולהבין את ההשלכות הכלכליות של כל מיני הכרעות משפטיות. חשוב שמשפטנים יכירו את ההתנהגות הכלכלית של אנשים וחברות ואת אופי ההשפעה של מהלכים משפטיים עליהם.
 
בימינו יש לא מעט בוגרים שסיימו לימודי משפטים ולא מעט מומחים ובוגרי לימודי משפטים. כשהם יוצאים לשוק העבודה ומתחילים לחפש עבודה בתחום עלול לעבור הרבה זמן עד שימצאו עבודה בפועל. זו הסיבה שבגללה פיתחו המכללות ללימודי משפטים מסלול מיוחד שכולל בנוסף ללימודי המשפטים גם את לימודי הכלכלה. מי שמסיים מסלול לימודים זה, משפר משמעותית את הסיכויים שלו למצוא בתום הלימודים עבודה בתחום. בדיוק בגלל זה תואר ראשון במשפטים וכלכלה הוא פופולרי ומבוקש מאוד בימים אלה, בעיקר בגלל החשיבות הגדלה של מיזוג בין עולם המשפט ועולם הכלכלה כי בסופו של דבר מדובר בשני תחומים משיקים ומרכזיים בחיים שלנו.
 
מטרות לימודי משפטים וכלכלה
 
לימודי משפטים וכלכלה ייתן לסטודנטים את הכלים והידע להבין מה הקשר בין תחום הכלכלה לתחום המשפטים. מה משותף לשניהם, היכן הם משיקים ואיך כל תחום משפיע על השני. בנוסף מי שרוצה לעסוק בתחומים משפטיים אשר קשורים לעולם הכלכלה והעסקים, תואר זה ישרת אותו מעולה ויספק לו את הידע הדרוש כדי להצליח בתחום.
בנוסף לימודי משפטים עם לימודי כלכלה מאפשרים לסטודנטים ללכת על מסלול של עריכת דין.
 
בין תכני לימוד
תכני הלימוד הנלמדים בלימודי משפטים וכלכלה משלבים בין ידע עיוני למעשי. במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו בצורה מעמיקה את שני התחומים ויעברו קורסים בכלכלה ובמשפטים. בין הקורסים נוכל למצוא: מבוא בכלכלה, מיקרו ומאקרו כלכלה, סטטיסטיקה, יסודות השיווק,  תורת המשחקים,  ניתוח ניירות ערך, פרקטיקה משפטית, דיני תאגידים, דיני עונשין, תורת המשפט, אתיקה מקצועית, משפט עברי ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
מי שיסיים את לימודי משפטים וכלכלה בהצלחה, יפתחו בפניו דלתות רבות והוא יוכל להשתלב בעבודה במגוון של תחומים כמו למשל: תחום שוק ההון, תחום השיווק, תחום הייעוץ הכלכלי, תחום הבנקאות ובעוד תחומים רבים נוספים. למסיימים בהצלחה את התואר ועם עמידה בכל היעדים והבחינות יהיה יתרון מובהק בקבלה לעבודה על פני אנשים אחרים שלמדו רק משפטים או רק כלכלה.
 
כמה מרוויחים?
 
נושא השכר מתשנה ותלוי בהמון גורמים משתנים כמו - מה התואר בו מחזיק המועמד לעבודה, איפה למדף האם יש לו נסיון מעשי וכו'.
השכר הממוצע במשק לבוגרי תואר ראשון במספטים וכלכלה עומד על כ- 8,000-12,000 ש"ח חודשי בשנים הראשונות אחרי הלימודים. אחרי כמה שנות נסיום ועם צבירת ידע מעשי בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ- 12,000-17,000 ש"ח חודשי - שכר שצפוי להיות גבוה משמעותית מבוגר לימודי משפטים ללא כלכלה. 
 
 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים