072-3300504

לימודי משפטים וכלכלה

המסלול של לימודי משפטים וכלכלה נועד לתת למשפטנים ידע כלכלי ולהבין את ההשלכות הכלכליות של כל מיני הכרעות משפטיות. חשוב שמשפטנים יכירו את ההתנהגות הכלכלית של אנשים וחברות ואת אופי ההשפעה של מהלכים משפטיים עליהם.
 
בימינו יש לא מעט בוגרים שסיימו לימודי משפטים ולא מעט מומחים ובוגרי לימודי משפטים. כשהם יוצאים לשוק העבודה ומתחילים לחפש עבודה בתחום עלול לעבור הרבה זמן עד שימצאו עבודה בפועל. זו הסיבה שבגללה פיתחו המכללות ללימודי משפטים מסלול מיוחד שכולל בנוסף ללימודי המשפטים גם את לימודי הכלכלה. מי שמסיים מסלול לימודים זה, משפר משמעותית את הסיכויים שלו למצוא בתום הלימודים עבודה בתחום. בדיוק בגלל זה תואר ראשון במשפטים וכלכלה הוא פופולרי ומבוקש מאוד בימים אלה, בעיקר בגלל החשיבות הגדלה של מיזוג בין עולם המשפט ועולם הכלכלה כי בסופו של דבר מדובר בשני תחומים משיקים ומרכזיים בחיים שלנו.
 
מטרות לימודי משפטים וכלכלה
 
לימודי משפטים וכלכלה ייתן לסטודנטים את הכלים והידע להבין מה הקשר בין תחום הכלכלה לתחום המשפטים. מה משותף לשניהם, היכן הם משיקים ואיך כל תחום משפיע על השני. בנוסף מי שרוצה לעסוק בתחומים משפטיים אשר קשורים לעולם הכלכלה והעסקים, תואר זה ישרת אותו מעולה ויספק לו את הידע הדרוש כדי להצליח בתחום.
בנוסף לימודי משפטים עם לימודי כלכלה מאפשרים לסטודנטים ללכת על מסלול של עריכת דין.
 
בין תכני לימוד
תכני הלימוד הנלמדים בלימודי משפטים וכלכלה משלבים בין ידע עיוני למעשי. במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו בצורה מעמיקה את שני התחומים ויעברו קורסים בכלכלה ובמשפטים. בין הקורסים נוכל למצוא: מבוא בכלכלה, מיקרו ומאקרו כלכלה, סטטיסטיקה, יסודות השיווק,  תורת המשחקים,  ניתוח ניירות ערך, פרקטיקה משפטית, דיני תאגידים, דיני עונשין, תורת המשפט, אתיקה מקצועית, משפט עברי ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
מי שיסיים את לימודי משפטים וכלכלה בהצלחה, יפתחו בפניו דלתות רבות והוא יוכל להשתלב בעבודה במגוון של תחומים כמו למשל: תחום שוק ההון, תחום השיווק, תחום הייעוץ הכלכלי, תחום הבנקאות ובעוד תחומים רבים נוספים. למסיימים בהצלחה את התואר ועם עמידה בכל היעדים והבחינות יהיה יתרון מובהק בקבלה לעבודה על פני אנשים אחרים שלמדו רק משפטים או רק כלכלה.
 
כמה מרוויחים?
 
נושא השכר מתשנה ותלוי בהמון גורמים משתנים כמו - מה התואר בו מחזיק המועמד לעבודה, איפה למדף האם יש לו נסיון מעשי וכו'.
השכר הממוצע במשק לבוגרי תואר ראשון במספטים וכלכלה עומד על כ- 8,000-12,000 ש"ח חודשי בשנים הראשונות אחרי הלימודים. אחרי כמה שנות נסיום ועם צבירת ידע מעשי בתחום צפוי השכר לעלות ולעמוד על כ- 12,000-17,000 ש"ח חודשי - שכר שצפוי להיות גבוה משמעותית מבוגר לימודי משפטים ללא כלכלה. 
 
 
מעניין אותך לימודי משפטים וכלכלה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך ?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד