האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לא רק עורכי דין. מה עושים עם תואר במשפטים?

לא רק עורכי דין! אנחנו פה כדי לנפץ לכם את המחשבה שתואר ראשון במשפטים מתאים רק לאנשים שרוצים להיות עורכי דין. אז מה עוד אפשר לעשות עם תואר במשפטים? בואו לגלות

27-12-2016 14:18:00

מכירים אנשים שלומדים משפטים? ההנחה הרווחת היא שאם הם נרשמו ללימודים מסוג זה הם בטוח הולכים להיות עורכי דין. האמת היא שהם יכולים להיות עורכי דין אבל לא רק, תואר ראשון במשפטים פותח בפני סטודנטים קשת רחבה של הזדמנויות ומקומות עבודה ונותן כלים שלא רק מועילים לאלו שבוחרים להיות עורכי דין, אלא גם לאותם אנשים שקוראים את הכתבה הזאת ברגע זה.

רוצים ללמוד תואר ראשון במשפטים? מהרו להירשם ולהצטרף להצלחה

יש לכם תואר ראשון במשפטים? אתם יכולים להיות עורכי דין, אבל לא רק. יש עוד שלל אפשרויות תעסוקה הפתוחות בפניכם
יש לכם תואר ראשון במשפטים? אתם יכולים להיות עורכי דין, אבל לא רק. יש עוד שלל אפשרויות תעסוקה הפתוחות בפניכם

"הלוואי וכל אחד היה לומד משפטים"
לימודי משפטים מאז ומתמיד היו נחשקים ויוקרתיים כאשר היה ברור שמי שבוחר בתואר זה נהנה ממעמד ו'טייטל' עורך דין מכובד, וגם רוכש השכלה בתחום משמעותי וחשוב. עם זאת, נראה כי צמד המילים 'עורך דין' השתלטו על הכותרת של לימודי משפטים והפכו לשם נרדף ללימודים מסוג זה.

רוצים לשמוע את האמת? תואר ראשון במשפטים זה הרבה מעבר לעורכי דין, תואר ראשון במשפטים נותן כלים חשובים שבלעדיהם הרבה מאוד אנשים לא יכולים לעשות את עבודתם כמו שצריך, ואולי אפילו אתם נמנים בין האנשים האלה.

"כל אדם שרוצה ורואה את החיים שלו כחלק ממחויבות גדולה יותר לתקן עולם לא יכול להיות בלי תואר במשפטים, ומי שנמצא בחזית המאבק אין בכלל שאלה של מה בכך", אומר פרופסור יובל אלבשן, דיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו ומוסיף, "הלוואי וכל אחד היה לומד משפטים". מבלי לדעת ולהכיר זכויות או חוקים עורכי דין לא יוכלו לייצג אנשים בתחומים שונים בראוי, בדיוק כמו שפסיכולוגים, מגשרים, עובדים סוציאליים ואנשים נוספים לא יוכלו לעשות את עבודתם נאמנה מבלי לדעת את החוק.

לימודי משפטים זה הבסיס למגוון רחב של תחומים
לימודי משפטים זה הבסיס למגוון רחב של תחומים

לא רוצה להיות ערוך דין, אז מה כן?
אם תשאלו אנשים מובילים את דעתם על לימודי משפטים, תקבלו תשובה שלימודי משפטים לא מחייבים להיות עורכי דין, אם כך – השאלה המתבקשת היא מה עוד אפשר לעשות עם תואר ראשון במשפטים?

"בעיני הלוואי שכל אזרח היה לומד משפטים, זאת השפה הבולטת", אומר אלבשן שמסביר כי החוק הוא בסיס להרבה מאוד מקצועות ותחומים. "פסיכולוגיים, עובדי סוציאליים או כל מי שמטפל מעבר לפרט הבודד חייב ללמוד משפטים, כי אחרת אי אפשר לעזור למשפחה מבלי לדעת את הזכויות. איך אפשר להיות מגשר משפחתי מבלי ללמוד משפטים? המשפט זה חוט השגרה של חיי היום יום".

גם אנשים שנמנים במגזר העסקי בין אם מדובר בסמנכ"לים או אנשים בתפקידי מפתח מובילים מחויבים לדעת את החוק. הסיבה? פשוט מאוד, החוק לא רק יעזור להם אלא גם יוביל אותם למקום הנכון. "אם אתה לא יודע משפטים אתה למעשה נוהג באוטו עם עין אחת עצומה", מדגיש אלבשן ומסביר, "בכל העולם העסקי אני זה שנמצא על ההגה, נכון שהיועץ המשפטי אומר לי ימינה או שמאלה אבל אם לא אהיה עם עיניים פקוחות אני עלול להגיע לתהום".

ההבדל בין אנשים שלמדו משפטים לבין אלה שלו הוא עצום, ואם אומרים שידע זה כוח במצבים כאלה לימודי משפטים זה הכוח העוצמתי והחזק ביותר, "המשפט שולט בהכל ומי שרוצה להתנהל בחברה חייב לדעת את המשפט שלה", אומר אלבשן. אולי זאת הסיבה למה אפשר למצוא אנשים מהאגף הממשלתי שמחזיקים בתואר ראשון במשפטים. "אני מעל 20 שנה במסדרונות השלטון ואני רואה את ההבדל בין שרים שהם משפטנים לאלה שהם לא. לא סתם גדעון סער, נפתלי בנט ושי פירון הצליחו, הסקאלה הזאת קריטית - שרים שלא היו משפטנים לא הצליחו להזיז כלום", הוא מוסיף.

הבדל עצום בין שרים  שלמדו משפט לבין אלו שלא. שר החינוך נפתלי בנט
הבדל עצום בין שרים שלמדו משפט לבין אלו שלא. שר החינוך נפתלי בנט

איפה כדאי ללמוד משפטים?
יש הרבה מקומות בהם אפשר לרכוש את המידע הנחוץ ולהשיג תואר ראשון במשפטים, אך כמו כל תואר אקדמי חשוב לבחור במקום עם מרצים מובילים ולימודים גבוהים שיתאימו לכם ולדרישותיכם. אם בעבר אנשים היו נלחמים על הכיסא הנכסף באוניברסיטאות השונות, היום אפשר להשיג את הידע והכלים הנדרשים במכללות שמציבות רף גבוה ומכשירות את הסטודנטים לעולם האמיתי.

הקריה האקדמית אונו היא דוגמא למוסד אקדמי מוביל עם תכני לימוד מסודרים ומרצים מן השורה הראשונה בעלי רקע אקדמי רחב וניסיון מעשי בשטח. "זאת הפקולטה הגדולה ביותר בארץ עם למעלה מ-4,000 סטודנטים בכל מחזור", אומר אלבשן.

משך הלימודים משתנה בין כל מוסד אקדמי, כך לדוגמא בקריה האקדמית אונו הלימודים נמשכים 3 וחצי שנים מלאות וכוללים סמסטר קיץ לכל אורך התואר. אחד הנתונים שמשפיעים על מתעניינים בלימודים זה יחס אישי שעוזר לסטודנטים להצליח בלימודים והופך את כל חווית הלימוד למהנה יותר, כי אין כמו חוויה סטונדטיאלית מאתגרת ומעניינת ברמה המקצועית ביותר.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים