האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי ספורטתרפיה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ספורטתרפיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי ספורטתרפיה

ספורטתרפיה הוא מקצוע לכל דבר, וספורטתרפיסטים הם בעלי מקצוע אשר מלווים את הספורטאי מהבחינה המקצועית והרפואית בכל אימון ותחרות. המטרה של איש המקצוע היא לטפל בספורטאי על מנת להמנע מפציעות, טיפול בזמן אמת בפציעות עצמן, וההתאוששות תקינה מפציעה ממושכת.
 
הסטודנטים ילמדו שיטות טיפול שונות וירכשו כלים למתן עזרה ראשונה לספורטאי. ילמדו על סוגי פציעות, ילמדו מהן התנועות הנכונות ומה הדרך למניעה של פציעה, בנוסף ילמדו כיצד להדריך את הספורטאי במהלך השיקום.
 
 

תנאי הקבלה ללימודי ספורטתרפיה ומשך הלימודים

 
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. ישנם מסלולים אשר מיועדים לרופאים בלבד ומיועדים להכשיר אותם לתחום הספציפי הזה. ישנם מסלולים נוספים אשר פתוחים לכלל הציבור. ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה יכללו 12 שנות לימוד וראיון אישי עם המועמד לצורך בדיקת מידת ההתאמה. בנוסף, מועמדים בעלי רקע והכשרה במקצועות הדרכת הספורט ואימון יזכו לתעדוף בעת הקבלה. במסלולים שהם קצרים יותר התחום נלמד כהתמחות נוספת, ולכן במרבית המקרים המועמדים אליהם נדרשים להיות בעלי הסמכה במקצועות טיפול במגע או במקצועות ההדרכה. 
 
 

מה לומדים?

 
התכנים משתנים ממוסד למוסד אך ברובם תוכלו ללמוד את הנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, חבישות, בדיקת מפרקים, הגשת עזרה ראשונה, שיטות אימון, נוירו אנטומיה, אביזי שיקום, עיסוי קלאסי,שיקום ספורטאים, פתולוגיה, היכרות עם ענפי הספורט השונים (יוגה, אופניים, אמנויות לחימה, פילאטיס ועוד), שיקום ריאתי, אורתופדיה ועוד.
 
תואר בספורטתרפיה - ניתן ללמוד תחום זה גם בלימודי תואר ראשון שאורכם שלוש שנים (מסלול לדוגמא בקריה האקדמית אונו). לימודים אלו מעניקים מיומנויות רבות בתחום הטיפול, הספורט והבריאות כשהלומדים מקבלים הכשרות מקצועיות נוספות מלבד התואר עצמו. 
 
קורס בספורטתרפיה - רוב הקורסים המקצועיים ביותר בתחום נמשכים כשנתיים וכוללים כ-300 שעות לימוד אקדמיות. למרות שמדובר בקורס ארוך המתפרש על שעות רבות חשוב לזכור כי קורס זה מוצע במסלול ערב במספר מכללות ובתי ספר ברחבי הארץ.
 

מה עושים בסיום הלימודים?

 
בוגרי ספורטתרפיה יקבלו תעודת ספורט תרפיסט מוסמך ויוכלו לעסוק במקצוע באופן פרטי או תחת השתיכות לאגודות ספורט בענפי הספורט השונים כגון: שחיינים, שחקני כדורגל, שחקני כדורסל, רקדנים ועוד. הבוגרים יוכלו גם להשתלב במרכזי ספורט אשר נמצאים בבתי חולים. בהרבה ממוסדות הלימוד ישלבו הסטודנטים קורסים נוספים כמו עיסוי ספורטאים ויוכלו לעסוק גם בתחומים נוספים אשר משיקים לעולם של הספורטתרפיסט. למעוניינים בלימודים נוספים, ניתן לפנות לתחום תזונת ספורט אשר כוללים מידע רחב בנוגע לתזונת ספורטאים ובכך להעשיר את הידע ולהגדיל את תפקידם.
 

לימודים נוספים בתחום:

קורס ספורט טיפולי
לימודי חינוך גופני
קורס מדריכי חדר כושר

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים