האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ספורטתרפיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי ספורטתרפיה

כאשר אנחנו מדברים על ספורטתרפיה צריך להבין שמדובר במקצוע לכל דבר. בעל המקצוע הזה הוא האדם אשר מלווה את הספורטאי מהבחינה המקצועית והרפואית. המטרה של איש המקצוע היא לטפל בספורטאי בכל יום ובכל מצב. גם במהלך מניעת הפציעות, האימונים, התחרויות, הפציעות עצמן וההתאוששות.
 
הסטודנטים ילמדו לפתח כישורים טיפוליים וירכשו כלים למתן עזרה ראשוןנה לספורטאי. ילמדו על סוגי פציעות, ילמדו מהן התנועות הנכונות ומה הדרך למניעה של פציעה. המטפלים למדו כיצד להדריך את הספורטאי במהלך השיקום.
 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים
 
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. ישנם מסלולים אשר מיועדים לרופאים בלבד ומיועדים להכשיר אותם לתחום הספציפי הזה. ישנם מסלולים נוספים אשר פתוחים לכלל הציבור. ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה יכללו 12 שנות לימוד וראיון אישי עם המועמד לצורך בדיקת מידת ההתאמה. בנוסף, מועמדים בעלי רקע והכשרה במקצועות הדרכת הספורט ואימון יזכו לתעדוף בעת הקבלה. במסלולים שהם קצרים יותר התחום נלמד כהתמחות נוספת, ולכן במרבית המקרים המועמדים אליהם נדרשים להיות בעלי הסמכה במקצועות טיפול במגע או במקצועות ההדרכה. רוב הקורסים המקצועיים ביותר בתחום נמשכים כשנתיים וכוללים כ-300 שעות לימוד אקדמיות. למרות שמדובר בקורס ארוך המתפרש על שעות רבות חשוב לזכור כי קורס זה מוצע במסלול ערב במגוון מכללות ובתי ספר ברחבי הארץ.
 
 
מה לומדים?
 
התכנים משתנים ממוסד למוסד אך ברובם תוכלו ללמוד את הנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, חבישות, בדיקת מפרקים, הגשת עזרה ראשונה, שיטות אימון, נוירו אנטומיה, אביזי שיקום, עיסוי קלאסי,שיקום ספורטאים, פתולוגיה, היכרות עם ענפי הספורט השונים (יוגה, אופניים, אמנויות לחימה, פילאטיס ועוד), שיקום ריאתי, אורתופדיה ועוד.
 
ניתן ללמוד תחום זה גם בלימודי תואר ראשון שאורכם שלוש שנים. לימודים אלו מעניקים מיומנויות רבות בתחום הטיפול, הספורט והבריאות כשהלומדים מקבלים הכשרות מקצועיות נוספות מלבד התואר עצמו. 
 
 
מה עושים בסיום הלימודים?
 
בוגרי ספורטתרפיה יקבלו תעודת ספורט תרפיסט מוסמך ויוכלו לעסוק במקצוע באופן פרטי או תחת השתיכות לאגודות ספורט בענפי הספורט השונים כגון: שחיינים, שחקני כדורגל, שחקני כדורסל, רקדנים ועוד. הבוגרים יוכלו גם להשתלב במרכזי ספורט אשר נמצאים בבתי חולים. בהרבה ממוסדות הלימוד ישלבו הסטודנטים קורסים נוספים כמו עיסוי ספורטאים טעל כן יוכלו לעסוק גם בתחומים נוספים אשר משיקים לעולם של ספורטתרפיסט. למעוניינים בהמשך לימודים ניתן לפנות לתחום תזונת ספורט אשר כוללים מידע רחב בנוגע לתזונת ספורטאים ובכך להעשיר את הידע ולהגדיל את התפקיד שלהם.
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לפיזיותרפיה?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי