האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במכינות קדם אקדמיות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מכינות קדם אקדמיות

מכינות קדם אקדמיות הפכו לשלב מרכזי אצל רבים בדרך לקבלה למסלול הלימודים הנחשק עבורם. מעצם המהות שלהן, המכינות מיועדות לאפשר למי שאינו עומד בדרישות הסף של מוסד לימודים לקבל את ההזדמנות להתקבל אליהן. הן נמשכות לרוב שנה אקדמית אחת ונוגעות לתחום הלימודים הספציפי: למשל, הנדסה ומדעים מדויקים, מדעי החברה והרוח, מדעי החיים ועוד. בסופה של השנה התלמידים שעמדו בדרישות הסף של המכינה יכולים להתקבל ללימודים גם אם אינם עומדים באופן מלא בתנאי הקבלה הראשוניים אליהם. כך למשל המכינה יכולה להחליף את הצורך בפסיכומטרי או בציון בגרות רצוי.

חשוב לקחת בחשבון שהמכינות למקצועות המבוקשים במוסדות הנחשבים אינן פשוטות לצליחה כלל וכלל: אמנם הן מגדילות במידה מסוימת את סיכויי הקבלה, אבל עדיין אינן ערובה לכך שכל מועמד ללימודים המשתתף בהן אכן יתקבל למוסד הלימודים. בעיה נוספת היא שמחיר המכינה הקדם אקדמית אינו מבוטל, ועומד בחלק מהמקרים על יותר משכר הלימוד עבור שנת לימודים אקדמית אחת.

 

למי מתאימות המכינות?

התשובה הפשוטה לשאלה הזו היא שמכינות מתאימות למי שאינו עומד בדרישות הקבלה של מוסד הלימודים למקצוע ספציפי, או סבור שהוא עלול לא לעמוד בהן. אלא שאפשר להיכנס לעובי הקורה ולהצביע על אנשים נוספים שהמכינה עשויה להתאים להם. מי ששוקל להתקבל למקצוע מסוים אך אינו בטוח שיש לו כישורים המתאימים לכך, יכול לנסות ולבחון את ההתאמה שלו ללימודים דרך המכינה. יש מקרים בהם הביטחון העצמי עולה כתוצאה מהמכינה, אך גם אחרים בהם צפות מחשבות על חוסר התאמה אפשרית למקצוע.

יתרון חשוב אחר של המכינות הוא שהן מכניסות את המשתתפים בהן לאווירת הלימודים הרצויה. זוהי הזדמנות עבור התלמידים להיכנס למסגרת לימודים שגם תסייע להם במהלך התואר עצמו. היא תבנה עבורם את היסודות התיאורטיים להבנת מקצוע הלימוד, ותעניק להם כלים שיכולים לשפר במידה ניכרת את נקודת הפתיחה שלהם.

 

סטודנטים ממליצים על מכינות קדם אקדמיות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
160 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למכינות קדם אקדמיות?
בידקו כאן סיכויי את הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינות קדם אקדמיות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי