072-3300504

מכינה קדם אקדמית

מידע כללי

מה זה בעצם מכינה קדם אקדמית? זהו מסלול שמטרתו להכין את הסטודנטים לקראת הלימודים האקדמאים ולאפשר להם להתקבל אליהם. מכינות קדם אקדמיות נועדו לתת הכשרה מתאימה שתאפשר למגוון רחב של אנשים שאין להם את כל הנתונים הנחוצים להתקבל ללימודים גבוהים. במכינות אלו ניתן ללמוד לבחינות של פסיכומטרי, להשלים או לשפר את הציונים במקצועות הבגרות כמו כן ניתן לעשות קורסי מבוא מקצועיים בהתאם ללימודים אותם הולכים ללמוד. לימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להסתגל ולהתרגל למסגרת הלימודים האקדמאים, לאופן ההתנהלות האישית איתם, לדרישות שבהם ולשפה האקדמית. רוב המכינות נמשכות כשנה אך ישנם מצבים שבהם זה נמשך כשנתיים.
 
 
 
מכינה קדם אקדמית
תמונה: shutterstock
 
 
 
 
תנאי קבלה למכינות קדם אקדמיות
ישנן מכינות שניתן להתקבל אליהן ללא בעיה אך יש כאלה שלא ניתן להתקבל אליהן ללא תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, במצב כזה המועמדים נדרשים לעבור בחינת מימ"ד בכדי להתקבל למכינה קדם אקדמית.
 
 
לימודים
בזמן המכינה סטודנטים מקבלים הדרכה בהתאם להישגים ולכישורים שלהם, כמו כן ניתן לקבל עזרה בלבחור מסלול וחוגים מתאימים. במהלך לימודי מכינה הסטודנטים ירכשו דרכי חשיבה אקדמיים, שיטות לימוד ועוד. שימו לב, נושאי הלימוד במכינות קדם אקדמיות משתנות על פי תחומי הלימוד האקדמיים, לדוגמא במכינה קדם אקדמית לסיעוד תכני הלימוד יהיו בהתאם למקצוע זה.
 
 

מכינה ייעודית

ברוב המכללות מתקיימים לימודי קדם אקדמיים במסלול מכינות ייעודיות אשר מתמחות ומתמקדות בתחום הלימודים הספציפי, לדוגמא:
 
 • מכינה ייעודית להנדסה
 • מכינה לעיצוב ואומות
 • מכינה טכנולוגית
 • מכינות קדם הנדסאים
 • מכינה למשפטים
 • מכינה למדעי הרוח ועוד.
 
ברוב התחומים ניתן לעשות מכינות קיץ אך יש צורך לבדוק זאת מראש מכיוון שמסלול קיץ נפתח בהתאם לדרישות. שימו לב במידה ואתם מעוניינים לעשות מכינת קיץ מומלץ להירשם לסמסטר אביב בתחילת פברואר. בדרך כלל מכינות קיץ אלא לימודים תמציתיים וממוקדים אשר נמשכים בפחות זמן לעומת מכינות קדם אקדמיות.
 
 
קהל יעד
המטרה של מכינה ייעודית היא להכשיר סטודנטים שלא עומדים בתנאי קבלה ללימודי תואר ראשון.
 


מה לומדים במכינה ייעודית?

מכינה ייעודית כוללת קורסי מבוא, ריענון, לימודים בסיסים כמו כן רכישת כישורים אקדמאים כגון: כתיבה, איך לבצע מחקר ועוד. בנוסף לכך לומדים מקצועות יסוד אשר מהוות תשתית בסיסית ללימודי תואר ראשון.
 


איפה ניתן לעשות מכינות קדם אקדמיות?

יש לא מעט מכללות ואוניברסיטאות אשר מציעות מכינות לתחומים שונים במסלול מכינות ייעודיות או מסלולים אחרים כגון מכינה קדם אקדמית לבני 30 פלוס ועוד. חשוב מאוד! לפני שאתם נרשמים למכינה מסוימת תוודאו שבמוסד לימודים עצמו המכינה מאשפרת מעבר ללימודים באותו תחום או מעבר למכללה אחרת או שרק איפה שעשיתם את המכינה תוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון.

ברוב מוסדות לימוד לא ניתן לעבור בין מוסדות אקדמיים וזה כי הלימודים משתנים מעט ממקום לימודים אחד למשנהו כמו כן גם הקריטריונים והבחינות. מכיוון שמדובר במכינה קדם אקדמאית כל מוסד לימודים בונה את התכנית הלימודים על פי דרישות ההמשך של המוסד עצמו. אם זאת קיימים מקרים בהם מאפשרים מעבר בין המוסדות הלימוד. לצורך העניין באוניברסיטאות מסוימות מתקיימת תכנית הנקראת "אפיק מעבר" מה שמאפשר לסטודנטים לאחר סיום המכינה להמשיך ללימודי תואר ראשון במוסד לימודים אחר שגם בו מתקיימת התכנית.
 
 
לסיכום
אם ברצונכם לעשות תואר ראשון ואינכם עומדים בסף הכניסה ללימודים, מכינה קדם אקדמית או מכינה ייעודית בהחלט יכולות לעזור לכם להתקבל ללימודים אך חשוב שתבדקו את כל המוסדות הלימוד הרלוונטיים בתחום שאתם רוצים ללמוד בכדי שתדעו מראש איפה אתם הולכם לעשות את התואר, האם ניתן לעשות מכינה באותו מוסד לימודים כמו כן מהם ההגבלות של המכינות באותו מוסד והיכן ניתן לעבור בין מוסדות לימוד או היכן ניתן לשנות את המקצוע הלימוד למקצוע דומה בתחום.
 
 

לקבלת ייעוץ אישי חינם מיועצי הלימודים שלנו ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

 
 
מעניין אותך מכינה קדם אקדמית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינות קדם אקדמיות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מכינות קדם אקדמיות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד