לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

מכינה קדם אקדמית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במכינה קדם אקדמית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי

מה זה בעצם מכינה קדם אקדמית? זהו מסלול שמטרתו להכין את הסטודנטים לקראת הלימודים האקדמאים ולאפשר להם להתקבל אליהם. מכינות קדם אקדמיות נועדו לתת הכשרה מתאימה שתאפשר למגוון רחב של אנשים שאין להם את כל הנתונים הנחוצים להתקבל ללימודים גבוהים. במכינות אלו ניתן ללמוד לבחינות של פסיכומטרי, להשלים או לשפר את הציונים במקצועות הבגרות כמו כן ניתן לעשות קורסי מבוא מקצועיים בהתאם ללימודים אותם הולכים ללמוד. לימודים במסלול זה מאפשרים לסטודנטים להסתגל ולהתרגל למסגרת הלימודים האקדמאים, לאופן ההתנהלות האישית איתם, לדרישות שבהם ולשפה האקדמית. רוב המכינות נמשכות כשנה אך ישנם מצבים שבהם זה נמשך כשנתיים.
 
 
 
מכינה קדם אקדמית
תמונה: shutterstock
 
 
 
 
תנאי קבלה למכינות קדם אקדמיות
ישנן מכינות שניתן להתקבל אליהן ללא בעיה אך יש כאלה שלא ניתן להתקבל אליהן ללא תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, במצב כזה המועמדים נדרשים לעבור בחינת מימ"ד בכדי להתקבל למכינה קדם אקדמית.
 
 
לימודים
בזמן המכינה סטודנטים מקבלים הדרכה בהתאם להישגים ולכישורים שלהם, כמו כן ניתן לקבל עזרה בלבחור מסלול וחוגים מתאימים. במהלך לימודי מכינה הסטודנטים ירכשו דרכי חשיבה אקדמיים, שיטות לימוד ועוד. שימו לב, נושאי הלימוד במכינות קדם אקדמיות משתנות על פי תחומי הלימוד האקדמיים, לדוגמא במכינה קדם אקדמית לסיעוד תכני הלימוד יהיו בהתאם למקצוע זה.
 
 

מכינה ייעודית

ברוב המכללות מתקיימים לימודי קדם אקדמיים במסלול מכינות ייעודיות אשר מתמחות ומתמקדות בתחום הלימודים הספציפי, לדוגמא:
 
  • מכינה ייעודית להנדסה
  • מכינה לעיצוב ואומות
  • מכינה טכנולוגית
  • מכינות קדם הנדסאים
  • מכינה למשפטים
  • מכינה למדעי הרוח ועוד.
 
ברוב התחומים ניתן לעשות מכינות קיץ אך יש צורך לבדוק זאת מראש מכיוון שמסלול קיץ נפתח בהתאם לדרישות. שימו לב במידה ואתם מעוניינים לעשות מכינת קיץ מומלץ להירשם לסמסטר אביב בתחילת פברואר. בדרך כלל מכינות קיץ אלא לימודים תמציתיים וממוקדים אשר נמשכים בפחות זמן לעומת מכינות קדם אקדמיות.
 
 
קהל יעד
המטרה של מכינה ייעודית היא להכשיר סטודנטים שלא עומדים בתנאי קבלה ללימודי תואר ראשון.
 


מה לומדים במכינה ייעודית?

מכינה ייעודית כוללת קורסי מבוא, ריענון, לימודים בסיסים כמו כן רכישת כישורים אקדמאים כגון: כתיבה, איך לבצע מחקר ועוד. בנוסף לכך לומדים מקצועות יסוד אשר מהוות תשתית בסיסית ללימודי תואר ראשון.
 


איפה ניתן לעשות מכינות קדם אקדמיות?

יש לא מעט מכללות ואוניברסיטאות אשר מציעות מכינות לתחומים שונים במסלול מכינות ייעודיות או מסלולים אחרים כגון מכינה קדם אקדמית לבני 30 פלוס ועוד. חשוב מאוד! לפני שאתם נרשמים למכינה מסוימת תוודאו שבמוסד לימודים עצמו המכינה מאשפרת מעבר ללימודים באותו תחום או מעבר למכללה אחרת או שרק איפה שעשיתם את המכינה תוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון.

ברוב מוסדות לימוד לא ניתן לעבור בין מוסדות אקדמיים וזה כי הלימודים משתנים מעט ממקום לימודים אחד למשנהו כמו כן גם הקריטריונים והבחינות. מכיוון שמדובר במכינה קדם אקדמאית כל מוסד לימודים בונה את התכנית הלימודים על פי דרישות ההמשך של המוסד עצמו. אם זאת קיימים מקרים בהם מאפשרים מעבר בין המוסדות הלימוד. לצורך העניין באוניברסיטאות מסוימות מתקיימת תכנית הנקראת "אפיק מעבר" מה שמאפשר לסטודנטים לאחר סיום המכינה להמשיך ללימודי תואר ראשון במוסד לימודים אחר שגם בו מתקיימת התכנית.
 
 
לסיכום
אם ברצונכם לעשות תואר ראשון ואינכם עומדים בסף הכניסה ללימודים, מכינה קדם אקדמית או מכינה ייעודית בהחלט יכולות לעזור לכם להתקבל ללימודים אך חשוב שתבדקו את כל המוסדות הלימוד הרלוונטיים בתחום שאתם רוצים ללמוד בכדי שתדעו מראש איפה אתם הולכם לעשות את התואר, האם ניתן לעשות מכינה באותו מוסד לימודים כמו כן מהם ההגבלות של המכינות באותו מוסד והיכן ניתן לעבור בין מוסדות לימוד או היכן ניתן לשנות את המקצוע הלימוד למקצוע דומה בתחום.
 
 

לקבלת ייעוץ אישי חינם מיועצי הלימודים שלנו ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

 
 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במכינה קדם אקדמית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על מכינות קדם אקדמיות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
160 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינות קדם אקדמיות בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים