האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי ספורט טיפולי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ספורט טיפולי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי ספורט טיפולי

כאשר אנחנו מדברים על ספורט עבור רובנו עולה המחשבה על הוצאת אנרגיות, שמירה על כושר, חיטוב ועוד. ישנן אוכלוסיות אשר עבורן לא מדובר בכל הדברים הללו ועבורן העיסוק בכושר הגופני הוא טיפול רפואי לכל דבר. ישנם לא מעט ענפי ספורט אשר משמשים כספורט טיפולי כגון: שחיה, רכיבה על סוסים, אופניים ועוד. לכל מטופל מתאימים את שיטת הטיפול לפי המקרה הרפואי שלו והתחום אליו הוא נמשך. בתרפיה באמצעות ספורט מתאימים לכל אחד את התכנית הייעודית עבורו אשר בעזרתה יוכל להפיק את המירב ולהגיע לתוצאות חיוביות.
 
אוכלוסיית היעד לטיפול בעזרת ספורט:
 
פעוטות, ילדים ובני נוער אשר סובלים מעיכוב התפתחותי בכל רמה. בעלי לקויות למידה, תקשורת, הפרעות קשב וריכוז, היפוטוניה, סרבול מוטורי ועוד. הספורט הטיפולי עושה שימוש מכלים פשוטים הקיימים כמעט בכל בית כמו חבל קפיצה וכדור ועד לתחומים של שחיה, ריצה, רכיבה על אופניים ועוד.
 

תנאי קבלה ללימודי ספורט טיפולי

 
תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אך לרוב על המועמד לעמוד בתנאים הבאים:
- תעודת הוראה
- תעודת הוראה בחינוך גופני
 
 

משך הלימודים ומה לומדים?

 
ישנם קורסים הנמשכים בין שנה לשנתיים אך ניתן למצוא היום בשוק גם מסלולים קצרים יותר. לרוב מדובר במפגש אחד בשבוע בשעות הבוקר או הערב. הלימודים משלבים בין הרצאות, סיורים ועבודה מעשית עם ילדים דרכה ניתן לתרגל את החומר הנלמד.
 
במהלך הלימודים הסטודנטים ילמדו מגוון רחב של שיטות טיפוליות אשר נועדו לעזור לאנשים עם קשיים נוירולוגים, אורתופדיים, מוטוריים והתנהגותיים. ילמדו איך לשלב את ענפי הספורט השונים לתוך תהליכי השיקום של המטופלים. בנוסף ירכשו כישורים ניהוליים על מנת שתהיה לבוגרים האפשרות להקים ולנהל מרכזי ספורט שיקומיים משלהם.
 
בין נושאי הלימוד בקורסים לתרפיה בספורט: טיפול אישי, טיפול קבוצתי, טיפול בתנועה, עבודה בצוות רב מקצועי, שימוש במשחקים לקידום ילדים, בעיות נוירולוגיות בילדים, ארגון מרכזי ספורט טיפולי, טיפול בבעיות רגשיות, טיפול בבעיות התנהגותיות, שיווי משקל, ריכוז, חיזוק הביטחון, קואורדינציה רב איברית, העצמה פנימית, טיפול והשלכות, התמצאות במרחב ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
הבוגרים שיעמדו בהצלחה בבחינות יוכלו להשתלב כמורים לספורט טיפולי במרכזים פרטיים, מרכזים עירוניים ובבתי ספר. הילדים אשר מגיעים לאותם מרכזים מגיעים מדי שבוע להנות, להוציא אנרגיות ולבלות עם חברים. זהו חוג עבורם אך מלבד ההנאה הילד משתפר במיומנויות בסיסיות וחברתיות, לומד להסתדר במרחב ועוזר לו לגדול ולהתפתח.
 

לימודים נוספים בתחום:

לימודי ספורטתרפיה
לימודי חינוך גופני
קורס מדריכי חדר כושר

קורסים ולימודי תעודה בהסמכת מדריכי ומאמני ספורט בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים