האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בכמה זמן נמשכים לימודי משפטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים

אחד האתרים המבוקשים ביותר ללמידה בישראל הוא משפטים, כמעט כל אחד חולם להיות עורך דין מצליח ולעשות קופה יפה.  אבל הדרך לשם היא לא כל כך קלה וגם לא הכי קצרה, מי שמעוניין לעבוד בתור עורך דין יצטרך לסיים בהצלחה את לימודי המשפטים, לעשות סטאז' ואז לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין. 
 
אז כמה זמן זה כל דבר לוקח?
 
השלב הראשון בדרך הוא כמובן התואר במשפטים. משך זמן הלימודים לתואר הוא כ3.5 שנים כאשר בסיומם מקבלים הבוגרים תואר ראשון LL.B במשפטים. מדובר בלימודים עמוסים ביותר הדורשים למידה רבה בבית, שינון המון חומר ובכלל המון השקעה לכל אורך התואר.
עם סיום התואר מתחיל השלב השני- הסטאז'. שלב ההתמחות באחד ממשרדי עורכי הדין אשר מאופיין בעבודה סיזיפית סביב השעון לעתים עד השעות הקטנות בלילה וכל זאת תמורת משכורת זעומה של 4000-5000 ש"ח. תקופת ההתמחות אורכת בין שנה לשנתיים כאשר בסיומה מגיעים מבחני הלשכה.
מבחני לשכת עורכי הדין זהו השלב האחרון בדרך לתעודת עורך הדין. מדובר ב2 מבחנים: אחד בכתב ואחד בעל פה הבוחנים את הידע משפטי מתחילת התואר ועד לסוף ההתמחות., תקופה של 5 שנים בממוצע. מי שעובר בהצלחה את מבחני ההסמכה זוכה בתעודת עורך הדין הנכספת ויכול להתחיל לעבוד כעורך דין בארץ.
 
אין ספק שהדרך להיות עורך דין היא לא קצרה אך היא מבטיחה בסיומה שכר נאה (בהנחה שתהיו עורכי דין כרישים ומוצלחים) והמון סיפוק .

לימודי תואר ראשון במשפטים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי