האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בכמה זמן נמשכים לימודי משפטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
אחד האתרים המבוקשים ביותר ללמידה בישראל הוא משפטים, כמעט כל אחד חולם להיות עורך דין מצליח ולעשות קופה יפה. אבל הדרך לשם היא לא כל כך קלה וגם לא הכי קצרה, מי שמעוניין לעבוד בתור עורך דין יצטרך לסיים בהצלחה את לימודי המשפטים, לעשות סטאז' ואז לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין.
 
 
מהן האפשרויות העומדות בפני מי שסיים בהצלחה לימודי משפטים?
זוהי כבר עובדה קיימת וידועה לכל שהמוני סטודנטים בכל שנה מתחילים לימודי משפטים במוסדות האקדמאים השונים. בכל שנה, מצטרפים עוד ועוד בוגרי לימודי משפטים אל שוק העבודה כאשר המספר שלהם רק הולך וגדל עם השנים. דבר זה מביא את השוק להצפה בבוגרי לימודי משפטים שמחפשים עבודה. 
 


היצע וביקוש להתמחויות במשפטים

מי שסיים לימודי משפטים ורוצה להיות עורך דין צריך לנסות להתקבל להתמחות במשרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום אותו הוא למד. הבעיה היא שכרגע השוק בישראל רווי. דבר זה מביא הרבה מאד משרדי עורכי דין להקשיח משמעותית את תנאי הקבלה להתמחות. גם בהתמחות עצמה לא ממש מלקקים דבש- העבודה סיזיפית וקשה והשכר זעום, לכן עדיף לעתים להתחיל כמשפטנים בתחומי המשפטים השונים ורק לאחר צבירת ניסיון בשטח להפוך להיות עורכי דין.
 

לימודי משפטים בתור אמצעי להעשרה
דבר נוסף שהמון אנשים בוחרים לעשות הוא ללכת על לימודי משפטים בתור אמצעי להעשרה, המון אנשים בוחרים לשלב את המקצוע בו הם עובדים ביחד עם ידע מתחום המשפטים. לימודי משפטים מקנים ידע משפטי שיכול להיות שימושי מאד במהלך העבודה. בסופו של דבר כמו כל דבר בחיים גם בתחום המשפטים צריך המון מזל. יש אנשים שמצליחים למצוא עבודה או התמחות מהר ויש כאלה שמחכים שנים עד שמוצאים ויש כאלה שמתייאשים באמצע הדרך. בכל מקרה צריך לסלול את הדרך בצורה נכונה לבנות יסודות טובים שבטווח הרחוק ישתלמו. אף אחד לא נולד פרקליט ראשי וכל אחד צריך להתחיל מאיפשהו. עם הרבה אמונה ויכולת וגם קצת מזל אפשר להגיע רחוק.
 
 
אז כמה זמן זה כל דבר לוקח?
השלב הראשון בדרך הוא כמובן התואר במשפטים, משך זמן הלימודים לתואר הוא כ-3.5 שנים כאשר בסיומם מקבלים הבוגרים תואר ראשון LL.B במשפטים. מדובר בלימודים עמוסים ביותר הדורשים למידה רבה בבית, שינון המון חומר ובכלל המון השקעה לכל אורך התואר. עם סיום התואר מתחיל השלב השני - הסטאז'. שלב ההתמחות באחד ממשרדי עורכי הדין אשר מאופיין בעבודה סיזיפית סביב השעון לעתים עד השעות הקטנות בלילה וכל זאת תמורת משכורת זעומה של 4000-5000 ש"ח. תקופת ההתמחות אורכת בין שנה לשנתיים כאשר בסיומה מגיעים מבחני הלשכה.
 
 
מבחני לשכת עורכי הדין
זהו השלב האחרון בדרך לתעודת עורך הדין. מדובר ב-2 מבחנים: אחד בכתב ואחד בעל פה הבוחנים את הידע משפטי מתחילת התואר ועד לסוף ההתמחות תקופה של 5 שנים בממוצע. מי שעובר בהצלחה את מבחני ההסמכה זוכה בתעודת עורך הדין הנכספת ויכול להתחיל לעבוד כעורך דין בארץ.
 
אין ספק שהדרך להיות עורך דין היא לא קצרה אך היא מבטיחה בסיומה שכר נאה (בהנחה שתהיו עורכי דין כרישים ומוצלחים) והמון סיפוק.
 
 
 
 
 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים