072-3300504

לימודי מימון

מנהל עסקים ומימון

 
כדי להיות מנהל מצליח, מעבר לכריזמה, יכולת מנהיגות וביצועיסטיות יש צורך הכרחי להכיר לעומק את כל עולם הכלכלה ובעיקר את עולם המימון. ידע במימון הוא אינטגרלי בעבור כל חברה אשר רוצה להיות רווחית וכלכלית.  הלוואות, השקעות, אגרות חוב קונצרניות, שינויים בריבית, יצוא, שערי חליפין וגיוס הון הם רק חלק קטן מהעולם הזה ולכן על המנהל להכיר את תחום המימון טוב כי זה בדיוק מה שיכול לעשות את ההבדל בין חברה מצליחה לכושלת.  לימודי מנהל עסקים עם התמחות במימון נותנים לכם את האופציה להרחיב את הידע הכלכלי שלכם כדי שתצאו לשוק העבודה בשלים ומוכנים לעבוד בשוק ההון בצורה הכי טובה שאפשר.
 

מהו תחום המימון?

 
תחום המימון הוא מהדינאמיים והגלובליים שבמנהל עסקים. פירמות ברחבי העולם משתמשות בטכניקות מימון ברמה גבוהה הכוללות תמחור נכסים, גיוס הון, בחירת פרויקטים להשקעה, ניהול סיכונים, מיזוגים ורכישות וכדומה.
 
בקיאות וידע בנושאי מימון נותנים לנו כלים לעבוד עם אותן טכניקות במגוון דרכים כמו: איזו השקעה היא כדאית, מה הסיכונים בהשקעה מסוימת, איזה משכנתא או הלוואה לקחת. האם כדאי להנפיק מניות ומתי, איך לממן השקעות מסוימת ועוד.
 

מה לומדים בפועל?

 
במסגרת לימודי מימון לומדים הסטודנטים מושגי יסוד בתיאוריה של המימון, ובפרט את הנושאים המרכזיים בהם מטפל המנהל הפיננסי בפירמה, כגון, קבלת החלטות פיננסיות והנפקת מכשירים פיננסיים. במסגרת לימודי מנהל עסקים התמחות במימון מתנסים הסטודנטים בעבודה עם דוחות כספיים של פירמות, עבודה עם מכשירים פיננסים שונים ושימוש בכלי ניהול והשקעה.
בין נושאי הקורס הנלמדים נוכל למצוא: מטרת הפירמה, ערך הזמן של הכסף, תמחור פרויקטים, תקצוב הון, מושג שיעור התשואה הנדרש והקשר בינו לבין מושג הסיכון, מבנה ההון של הפירמה והערכת שווי הפירמה.
 

איפה לומדים?

 
יש מגוון מוסדות לימוד המציעות התמחות במימון כחלק מלימודי מנהל עסקים. נוכל למצוא בין היתר את: אוניברסיטת אריאל, המרכז הבינתחומי הרצליה, הקריה האקדמית אונו, המרכז ללימודים אקדמיים, מכללת רמת גן, המסלול האקדמי המכללה למינהל ועוד.
 

לימודי כלכלה עם התמחות במימון

לימודי כלכלה עם התמחות במימון מכשירים את הסטודנטים לעבוד בתור מנהלי ויועצי השקעות תוך התמקדות במשק הישראלי
 
המון סטודנטים ללימודי כלכלה בוחרים בהתמחות במימון בתור ההתמחות שבה הם מתמקצעים תוך כדי התואר, ולא במקרה. התמחות במימון נחשבת לפרקטית מאוד בשוק העבודה. התמחות במימון במסגרת לימודי כלכלה מתאימה בעיקר לאנשים בעלי חוש עסקי מפותח אשר מעוניינים ביכולות ניתוח נתונים במטרה לעסוק בניהול פיננסי ובתחום הייעוץ הכלכלי במשק הישראלי. תואר ראשון בכלכלה עם התמחות במימון,  מיועד לאנשים הרוצים להתברג בחברות העוסקות בתחום הכלכלה.
 

מה לומדים בהתמחות במימון?

תכני הלימוד אשר נלמדים במסגרת ההתמחות הם רבים ומגוונים. בין הקורסים הנלמדים נוכל למצוא: ייעוץ וניהול השקעות, צורת מימון שונות, המשק הישראלי, מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, סטטיסטיקה, חשבונאות, מתמטיקה, תורת המחירים, שוק ההון ועוד המון נושאים הקשורים לעולם הניהול הפיננסי עם מדדים כלכליים לסביבה העסקית. בנוסף במהלך הלימודים נערכות הדמיות בנושא הניהול הפיננסי.

 

מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרים?

אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי כלכלה עם התמחות במימון הן רבות ומגוונות מאוד. לבוגרים יש אופציה לעבוד במגוון רחב של מקצועות כמו: יועצי השקעות, יועצים פיננסים, בנקאים, כלכלנים, ברוקרים, מנהלי תקציבים, מנהלי רכש ועוד.
 
 
 
מעניין אותך לימודי מימון?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מנהל עסקים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד