האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסת בניין

אחד ממסלולי הלימוד הרחבים ביותר בתחום ההנדסה הוא לימודי הנדסת בניין אשר עוסק בכל מה שקשור לתכנון, ובנייה של בניינים על כל סוגיהם. מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום מהסיבה שהעולם מתפתח בקצב מטורף בתחומי ההנדסה. הדבר יוצר דרישה ויישום התפתחות בשוק העבודה. הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים אתגר בעבודה, גיוון, ניהול וחשיבה כמותית. עבודת מהנדס הבניין מורכבת מאוד מהסיבה שהבניין מורכב מאוסף של הרבה מערכות המתפקדות בקורולציה, מכאן ניתן להסיק שעל המהנדס מוטלת אחריות רצינית לוודא שהכל פועל בצורה תקינה. בדרך כלל, פרויקטים אשר קשורים לתחום הנדסת בניין כוללים בניית גורדי שחקים, בנייני מגורים, בנייני משרדים, בניית מפעלים, בניית נמלי תעופה, תחנות כוח ועוד.
 
 
תנאי קבלה ללימודי הנדסת בניין
 
לכל מוסד יש את תנאי הקבלה שלו אך ניתן לראות כי לרוניברסיטאות תנאי הקבלה גבוהים יותר. באוניברסיטאות ישנה עדיפות לבעלי בגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה ובפיסיקה והקבלה מתבססת על ציון סכם המורכב מציוני בגרות ופסיכומטרי כאשר המשקל העיקרי הוא לחלק הכמותי בו נדרש ציון מינימלי של 130.
תנאי הקבלה למכללות עומד על תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי גבוה מ-560.
 
 
תכנית הלימודים 

לימודי הנדסת בניין אלה לימודים לתואר מהנדס. לימודי הנדסת בניין אורכים ארבע שנים כאשר בסופם זכאים הבוגרים לתעודת מהנדס בניין. במסגרת תוכנית לימודי הנדסה לומדים הסטודנטים מגוון רחב של נושאי לימוד וקורסים אשר קשורים לענף הנדסת בניין כמו:
  • שרטוט
  • חומרי בנייה
  • הנדסת חומרים
  • פיזיקה
  • תכנון מבנים
  • קונסטרוקציה
  • מכאניקה
  • בקרת סביבה
  • הידראוליקה ועוד.
 
במהלך הלימודים הסטודנטים מתמחים באחד משני מסלולים - ניהול פרוייקטים או תכנון מבנים. בהרבה תחומי לימוד ההתמחות נעשת בשנה האחרונה לתואר, בסיום התואר או רק בתואר השני. בלימודי הנדסת בניין לעומת זאת ההתמחות מתבצעת כבר בשנה הראשונה ללימודים שזהו יתרון משמעותי. בשנה הרביעית ללימודים הסטודנט מבצע פרויקט גמר אשר מקנה לו נסיון ותורם לקליטה שלו בשוק העבודה מיד בסיום הלימודים.
 
 
מה ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי בניין?
 
ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי מתחיל כבר מהאנשים המתחילים ללמוד את התחום. בקרב לומדי הנדסאי בניין ניתן לראות אנשי מקצוע אשר מגיעים מתחום הבנייה והניהול. הנדסאי בניין תורם לידע שלהם ופותח אפשרויות קידום בעבודה או השכלה לצורך השתלבות בתחום. ללימודי הנדסת בניין פונים כאלה שרוצים להשתלב בתחום. בסיום לימודי הנדסאי בניין יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. בוגרי הנדסת בניין יקבלו את תעודת 
B.SC היוקרתית. 
 
 
אפשרויות התעסוקה
עם סיום לימודי הנדסת בניין, יכולים הבוגרים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים בישראל ולהתחיל לעבוד בתור מהנדסי בניין במגוון תפקידים במגזר הפרטי והציבורי. הביקוש למהנדסי בניין בשוק הוא גבוה ועם סיום לימודי הנדסת בניין הבוגרים נחטפים למגוון עבודות. לרוב עבודת מהנדס הבניין תתחלק ל2 תחומים: תכנון וביצוע, כאשר כל מהנדס בניין בוחר בתחום אשר אליו הוא מתחבר יותר.
תכנון עוסק בכל הקונסטרוקציה של המבנה, ותכנונו בצורה חכמה  עם החומרים הנכונים ובבניה החכמה ביותר. לעומת זאת מנהל הביצוע אחראי שכל מה שתוכנן על הנייר יבוצע בשטח בצורה הנכונה והטובה ביותר. ניתן כמובן להמשיך ללימודי התואר שני ולהתמחות במגוון נושאים, כמו: בנייה ירוקה, מיגון, שימור, חומרי בנייה מתקדמים ועוד.
 
 
 

לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי