072-3300504

לימודי הנדסת בניין

אחד ממסלולי הלימוד הפופולריים ביותר בתחום ההנדסה הוא לימודי הנדסת בניין אשר עוסק בכל מה שקשור לתכנון ובנייה של בניינים על כל סוגיהם. מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום מהסיבה שהעולם מתפתח בקצב מהיר מאוד בתחומי הבנייה, שיפוץ ושיקום מבנים. הדבר יוצר דרישה והתפתחות בשוק העבודה.

הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים אתגר בעבודה, גיוון, ניהול וחשיבה אנליטית. עבודת מהנדס הבניין מורכבת מאוד מהסיבה שהבניין מורכב מאוסף של הרבה מערכות המתפקדות בקורולציה. מכאן ניתן להסיק שעל המהנדס מוטלת אחריות רצינית לוודא שהכל פועל בצורה תקינה. בדרך כלל, פרויקטים אשר קשורים לתחום הנדסת בניין כוללים בניית גורדי שחקים, בנייני מגורים, בנייני משרדים, בניית מפעלים, בניית נמלי תעופה, תחנות כוח ועוד.
 
 
לימודי הנדסת בניין
תמונה: shutterstock
 
 

תנאי קבלה ללימודי הנדסת בניין

 
באוניברסיטאות ישנה עדיפות לבעלי בגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה ובפיסיקה והקבלה מתבססת על ציון סכם המורכב מציוני בגרות ופסיכומטרי כאשר המשקל העיקרי הוא לחלק הכמותי בו נדרש ציון מינימלי של 130. תנאי הקבלה למכללות עומד על תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי גבוה מ-560.

*** רוצים לבדוק לאלו מוסדות אתם מתקבלים עם ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם? גללו למטה↓ למחשבון הקבלה שלנו ובדקו לאן אתם מתקבלים *** 
 
 

תוכנית הלימודים 


לימודי הנדסת בניין אורכים ארבע שנים כאשר בסופם זכאים הבוגרים לתעודת מהנדס. במסגרת תוכנית לימודי הנדסה לומדים הסטודנטים מגוון רחב של נושאי לימוד וקורסים אשר קשורים לענף הבנייה כמו:
 • שרטוט
 • חומרי בנייה
 • הנדסת חומרים
 • פיזיקה
 • תכנון מבנים
 • קונסטרוקציה
 • מכאניקה
 • בקרת סביבה
 • הידראוליקה ועוד.
 
במהלך הלימודים הסטודנטים מתמחים באחד משני מסלולים - ניהול פרוייקטים או תכנון מבנים. בהרבה תחומי לימוד ההתמחות נעשת בשנה האחרונה לתואר, בסיום התואר או רק בתואר השני. לעומת זאת בלימודי הנדסת בניין ההתמחות מתבצעת כבר בשנה הראשונה ללימודים שזהו יתרון משמעותי. בשנה הרביעית ללימודים הסטודנט מבצע פרויקט גמר אשר מקנה לו נסיון ותורם לקליטה שלו בשוק העבודה מיד בסיום הלימודים.
 
 

מה ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי בניין?

 
ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי מתחיל כבר מהאנשים המתחילים ללמוד את התחום. בקרב לומדי הנדסאי בניין ניתן לראות אנשי מקצוע אשר מגיעים מתחום הבנייה והניהול. הנדסאי בניין תורם לידע שלהם ופותח אפשרויות קידום בעבודה או השכלה לצורך השתלבות בתחום. אורכם של לימודים לתואר הנדסאי הם כשנתיים במסלול יום, ושלוש שנים במסלול ערב, בעוד לימודי הנדסה נמשכים מינימום 4 שנים ולעתים קרובות אף מתארכים בסמסטר או שניים. בסיום לימודי הנדסאי בניין יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. בוגרי הנדסת בניין יקבלו את תעודת B.SC היוקרתית. 
 
 

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסת בניין

עם סיום לימודי הנדסת בניין, יכולים הבוגרים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים בישראל ולהתחיל לעבוד בתור מהנדסי בניין במגוון תפקידים במגזר הפרטי והציבורי. הביקוש למהנדסי בניין בשוק הוא גבוה ועם סיום הלימודים הבוגרים נחטפים למגוון עבודות. לרוב עבודת המהנדס תתחלק ל2 תחומים: תכנון וביצוע, כאשר כל מהנדס בוחר בתחום אשר אליו הוא מתחבר יותר.
 
תכנון עוסק בכל הקונסטרוקציה של המבנה, ותכנונו בצורה חכמה  עם החומרים הנכונים ובבניה החכמה ביותר. לעומת זאת מנהל הביצוע אחראי שכל מה שתוכנן על הנייר יבוצע בשטח בצורה הנכונה והטובה ביותר. ניתן כמובן להמשיך ללימודי התואר שני ולהתמחות במגוון נושאים, כמו: בנייה ירוקה, מיגון, שימור, חומרי בנייה מתקדמים ועוד.
מעניין אותך לימודי הנדסת בניין?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת בניין, הנדסה אזרחית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד