לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי הנדסת בניין

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
אחד ממסלולי הלימוד הפופולריים ביותר בתחום ההנדסה הוא לימודי הנדסת בניין אשר עוסק בכל מה שקשור לתכנון ובנייה של בניינים על כל סוגיהם. מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום מהסיבה שהעולם מתפתח בקצב מהיר מאוד בתחומי הבנייה, שיפוץ ושיקום מבנים. הדבר יוצר דרישה והתפתחות בשוק העבודה.

הלימודים מתאימים לאנשים שאוהבים אתגר בעבודה, גיוון, ניהול וחשיבה אנליטית. עבודת מהנדס הבניין מורכבת מאוד מהסיבה שהבניין מורכב מאוסף של הרבה מערכות המתפקדות בקורולציה. מכאן ניתן להסיק שעל המהנדס מוטלת אחריות רצינית לוודא שהכל פועל בצורה תקינה. בדרך כלל, פרויקטים אשר קשורים לתחום הנדסת בניין כוללים בניית גורדי שחקים, בנייני מגורים, בנייני משרדים, בניית מפעלים, בניית נמלי תעופה, תחנות כוח ועוד.
 
 
לימודי הנדסת בניין
תמונה: shutterstock
 
 

תנאי קבלה ללימודי הנדסת בניין

 
באוניברסיטאות ישנה עדיפות לבעלי בגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה ובפיסיקה והקבלה מתבססת על ציון סכם המורכב מציוני בגרות ופסיכומטרי כאשר המשקל העיקרי הוא לחלק הכמותי בו נדרש ציון מינימלי של 130. תנאי הקבלה למכללות עומד על תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי גבוה מ-560.

*** רוצים לבדוק לאלו מוסדות אתם מתקבלים עם ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם? גללו למטה↓ למחשבון הקבלה שלנו ובדקו לאן אתם מתקבלים *** 
 
 

תוכנית הלימודים 


לימודי הנדסת בניין אורכים ארבע שנים כאשר בסופם זכאים הבוגרים לתעודת מהנדס. במסגרת תוכנית לימודי הנדסה לומדים הסטודנטים מגוון רחב של נושאי לימוד וקורסים אשר קשורים לענף הבנייה כמו:
  • שרטוט
  • חומרי בנייה
  • הנדסת חומרים
  • פיזיקה
  • תכנון מבנים
  • קונסטרוקציה
  • מכאניקה
  • בקרת סביבה
  • הידראוליקה ועוד.
 
במהלך הלימודים הסטודנטים מתמחים באחד משני מסלולים - ניהול פרוייקטים או תכנון מבנים. בהרבה תחומי לימוד ההתמחות נעשת בשנה האחרונה לתואר, בסיום התואר או רק בתואר השני. לעומת זאת בלימודי הנדסת בניין ההתמחות מתבצעת כבר בשנה הראשונה ללימודים שזהו יתרון משמעותי. בשנה הרביעית ללימודים הסטודנט מבצע פרויקט גמר אשר מקנה לו נסיון ותורם לקליטה שלו בשוק העבודה מיד בסיום הלימודים.
 
 

מה ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי בניין?

 
ההבדל בין מהנדס בניין להנדסאי מתחיל כבר מהאנשים המתחילים ללמוד את התחום. בקרב לומדי הנדסאי בניין ניתן לראות אנשי מקצוע אשר מגיעים מתחום הבנייה והניהול. הנדסאי בניין תורם לידע שלהם ופותח אפשרויות קידום בעבודה או השכלה לצורך השתלבות בתחום. אורכם של לימודים לתואר הנדסאי הם כשנתיים במסלול יום, ושלוש שנים במסלול ערב, בעוד לימודי הנדסה נמשכים מינימום 4 שנים ולעתים קרובות אף מתארכים בסמסטר או שניים. בסיום לימודי הנדסאי בניין יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. בוגרי הנדסת בניין יקבלו את תעודת B.SC היוקרתית. 
 
 

אפשרויות התעסוקה לבוגרי הנדסת בניין

עם סיום לימודי הנדסת בניין, יכולים הבוגרים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים בישראל ולהתחיל לעבוד בתור מהנדסי בניין במגוון תפקידים במגזר הפרטי והציבורי. הביקוש למהנדסי בניין בשוק הוא גבוה ועם סיום הלימודים הבוגרים נחטפים למגוון עבודות. לרוב עבודת המהנדס תתחלק ל2 תחומים: תכנון וביצוע, כאשר כל מהנדס בוחר בתחום אשר אליו הוא מתחבר יותר.
 
תכנון עוסק בכל הקונסטרוקציה של המבנה, ותכנונו בצורה חכמה  עם החומרים הנכונים ובבניה החכמה ביותר. לעומת זאת מנהל הביצוע אחראי שכל מה שתוכנן על הנייר יבוצע בשטח בצורה הנכונה והטובה ביותר. ניתן כמובן להמשיך ללימודי התואר שני ולהתמחות במגוון נושאים, כמו: בנייה ירוקה, מיגון, שימור, חומרי בנייה מתקדמים ועוד.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים