האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסת מזון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת מזון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסת מזון ולימודי הנדסת איכות ניתן למצוא במספר מצומצם ביותר של מוסדות. על מנת להתקבל ללימודי הנדסת מזון או לימודי הנדסת איכות יש צורך בעמידה בתנאי קבלה גבוהים: ציון בגרות, ציון גבוה ולפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה, ציון פסיוכמטרי ובחינות מיון. הלימודים נמשכים בין ארבע לחמש שנות לימוד כשבסופם מקבלים תואר מוסמך מדעים.

 
מה לומדים?
 
 
לימודי הנדסת מזון עוסקים בפיתוח ובקרה של מוצרי מזון שונים ואילו לימודי הנדסת איכות עוסקים ביישום גישות ועקרונות הנדסיים בתכנון מערכות ומתקנים ושיפור התהליכים השונים.מהנדסי המזון אחראיים לפיתוח של מוצרי מזון חדשים - משלב המחקר והפיתוח ועד לייצור ושיווק חומרי הגלם והמוצר הסופי. הלימודים כוללים את המקצועות המדעיים ההכרחיים - מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומחשבים. לימודים אלו נפרשים על פני שלושה סמסטרים. עוד בתכנית הלימודים קורסים בביוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה, תהליכי יסוד בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, אימונולוגיה ואפילו הנדסה גנטית. קורסים אחרים מקנים ידע בייננות, טכנולוגית אפייה, בחישת מזון. בתחום הלימודים הלא מדעיים ניתן למצוא קורסים בתכנון מפעלים, תהליכי בקרה, אריזה, כלכלה שיווק וניהול. הלימודים תרגול רב, סיורים במפעלים והשתתפות בהרצאות של מומחים.
 
מטרת בוגרי לימודי הנדסת איכות הינם לתת ללקוחות ולקהילה אמון במוצרים ובשירותים. העוסקים בהנדסת האיכות מעורבים כבר בשלב תכנון המוצר. לימודי הנדסת איכות משלבים ידע ממספר תחומי ידע, ביניהם: תחומי האלקטרוניקה, הציוד מכני, החומרים, התוכנה ומתחום יחסי אנוש. .מהנדס האיכות הנו הגורם המחבר את כל הנעשה בחברה. הוא המכתיב את הדרישות ונמצא בקשר רציף עם אנשי הפיתוח (מהנדסים), הכלכלנים, אנשי הארגון, הרכש, השיווק, התחזוקה והנהלת החברה.בוגרי לימודי הנדסת איכות שמשתלבים בעבודה בתחום מגלים שיש להם תחום אחריות רחב מאוד. 
 
 
 
קהל יעד ללימודי הנדסת מזון
 
 
לימודי הנדסה בתחום הנדסת איכות מתאימים לאנשים אשר מעוניינים לעסוק בתחום ההולך ומתפח. אנשים שרואים את עצמם משתלבים בתחומי פיתוח וייצור מזון, תחומי מחקר מגוונים הקשורים לגידול מזון, הנדסת מזון ובריאות.
 
 
 
התמחויות בתואר
 
 
במהלך לימודי הנדסת מזון הסטודנטים בוחרים התמחות. באפשרותם לבחור בין מדעי המזון וביוכמיה או ביוטכנולוגיה ומדעי המזון
בהתמחות ביוכמיה והנדסת מזון ילמדו הסטודנטים את הקשר והיישום של מדע הביוכמיה על תעשיית המזון ובהתמחות ביוטכנולוגיה והנדסת מזון בסטודנטים ילמדו על השילוב בין תחומי ביוכימיה, ביולוגיה ומיקרוביולוגיה. השילוב מספק ללומדים כלים בהבנת תהליכים ביוטכנולוגיים והדרכים בהם ניתן לנצל את אותם תהליכים על מנת לייצר מזון איכותי וטוב.
 
 
 
כמה מרוויחים בתחום?
 
 
מהנדסי מזון נהנים מתנאי שכר גבוהים. כמו בתחומים נוספים בהנדסה גובה השכר מושפע גם מהנסיון והותק שצבר המהנדס. משרה מלאה אצל מהנדס נעה בין 180 ל-200 שעות חודשיות. מהנדס מזון בתחילת דרכו ירוויח בין 7000 ל-15000 ש"ח. לאחר תקופה של 5 שנים יוכל המהנדס להגיע למשכורות של 16,000-25,000 ש"ח.
 
 

סטודנטים ממליצים על הנדסת איכות, הנדסת מזון, הנדסת פלסטיקה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
567 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת איכות, הנדסת מזון, הנדסת פלסטיקה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים