072-3300504

לימודי כלכלה ומנהל עסקים

תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה

לימודים לתואר ראשון בכלכלה ובמנהל עסקים אלה לימודים אשר מתאימים לכל מי שרואה את עתידו המקצועי בעולם העסקי- כלכלי. כיום כמעט כל המנהלים, רואי החשבון, כלכלנים ואנשי עסקים חייבים בהשכלה אקדמית בתחום הכלכלה ומנהל עסקים. מסלול של תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים בנוי מלימודי כלכלה כחוג המרכזי ובלימודי מנהל עסקים כחוג משני.
 
לימודי מנהל עסקים
 
תואר ראשון במנהל עסקים הוא התואר המבוקש ביותר ללמידה ע"י סטודנטים ברחבי הארץ. מנהל עסקים הוא תחום אשר מתעסק בצורות ניהול חכמות אשר פועלות לשיפור התפקוד ולהביא את רווחי הארגון למקסימאליים. עולם העסקים הידוע כהפכפך, מחייב את מנהל העסקים להפגין ידע ושליטה במגוון גדול של תחומים אשר מרכיבים את המערכת הניהולית שיש בכל חברה וארגון.
 
כלכלה
 
ענף הכלכלה עוסק בנושאים רבים אשר קשורים במשק התעסוקה. בין הנושאים אשר מתקשרים לתחום הכלכלה נוכל למצוא: הפצה וצריכת מוצרים, הקצאת משאבים, תהליכי מסחר, ייצור והפצה. לימודי כלכלה אלה לימודים אשר שמים דגש על פיתוח היכולות להתמודד עם סוגיות כלכליות שונות ולהשתלב בעולם הכלכלי במגזר הציבורי או הפרטי.
 
מה לומדים?
 
בין תכני הלימוד המרכזיים אשר נלמדים במסגרת לימודי כלכלה ומנהל עסקים ניתן למצוא: מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, חשבונאות, מדעי ההתנהגות, מתמטיקה לכלכלנים, סטטיסטיקה, תורת המחירים, שיטות מימון, שיטות ניהול, שיווק, התנהלות ארגונית, שיווק, פרסום, משפטים, פונקציות ייצור, ניצול משאבים, היצע מול ביקוש, מקסום רווחים, שיטות מחקר ועוד נושאים רבים ומגוונים.
 
איפה עובדים?
 
בוגרים של תואר ראשון במנהל עסקים ובכלכלה יוצאים מהלימודים כשהם ערוכים לגמרי מבחינה מקצועית ועסקית לניתוח התנהגויות ומנגנונים כלכליים בחברות ציבוריות או פרטיות. בוגרי התואר יכולים להשתלב ככלכלנים במוסדות ציבוריים, במגזר העסקי והפרטי ובעמדות מפתח רבות בעולם העסקים. כמו"כ יוכלו הבוגרים להשתלב כעובדים/מנהלים במשרדי הממשלה השונים, בבנקים, בעמותות ציבוריות ופרטיות וכו'. בנוסף, הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידי ייעוץ, שיווק, מחקר, מימון, רכש או מכירות בארגונים כלכליים כאלה ואחרים. בנוסף, בוגרי התואר הראשון בכלכלה ומנהל עסקים יכולים להשתלב במגוון תוכניות לימוד לתארים מתקדמים - תואר שני או אפילו שלישי/דוקטורט.
 
כמה מרוויחים?
 
המשכורת הצפויה של בוגרי התואר תלויה בהמון משתנים כמו שנות נסיון, סוג התפקיד אותו יאיישו בתום הלימודים וכו'. לדוגמא: מי שיבחר להיות מנהל פרסום ירוויח בשנים הראשונות משכורת שתעמוד על כ- 7,500-8,500 ש"ח חודשי ולאחר כמה שנות נסיון השכר יעלה בהתאם ויעמוד על כ-9,500-11,000 ש"ח חודשי. לעומת זאת, מי שיבחר לעבוד כמנהל מכירות ירוויח כבר מהיום הראשון שכר שיעמוד על כ-11,000-15,000 ש"ח חודשי ולאחר חמש שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל- 15,000-20,000 ש"ח חודשי.
 
בוגרי התואר יכולים לעבוד גם כמנהלי מוצר ובמקרה הזה ירוויחו בשנים הראשונות שכר של כ- 9,000-11,000 ש"ח חודשי. כעבור כמה שנים של נסיון מנהלי מוצר יכולים להגיע לשכר שיעמוד על כ-20,000-28,000 ש"ח חודשי. 
 
 
מעניין אותך לימודי כלכלה ומנהל עסקים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בכלכלה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד כלכלה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד