יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון - לימודי המזרח התיכון

אוניברסיטת אריאל בשומרון

תנאי קבלה
מועמדים לתואר 1 - יתקבלו על סמך ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי

מבחן יעל - בציון 105 לפחות - "דרישות ידע בעברית", מהווה חלק מתנאי הקבלה עבור מועמדים שנבחנו בבחינות הבדגרות ו/או פסיכומטרי בשפה שאינה עברית

מבחן סיווג באנגלית - סף הקבלה מחייב סיווג רמה באנגלית
כמה זמן לומדים
- 3 שנים, 4 ימי לימוד
מה מקבלים בסיום הלימודים
- B.A. בלימודי המזרח התיכון
פרטים על תואר ראשון - לימודי המזרח התיכון
*תכנית הלימודים:
המחלקה ללימודי המזרח התיכון מהווה מסגרת אקדמית ייחודית שבה משולבים לימודים אזוריים, ערבית ומדע המדינה כתחומי ידע משלימים. שילוב זה רותם שלושה תחומים נרחבים המתייחסים באופן מקיף לסוגיות עולמיות בנות זמננו. תחומי הלימוד והמחקר מקיפים נושאים בתחום מדיניות, קבלת החלטות, יחסים בינלאומיים, תיאוריות מדעיות, היסטוריה פוליטית, ספרות ערבית, תקשורת ערבית מודרנית, לימודי דת האסלאם הנלמדים בשפה הערבית ועוד.
התכנית מקיפה את המזרח התיכון במובנו הרחב: מערב הסעודית ועד תורכיה ומצפון אפריקה עד איראן, החל בעליית האסלאם (במאה השביעית) וכלה בתקופה המודרנית ובאירועים עכשוויים.
המחלקה משלבת את לימודי השפה הערבית, הספרותית והמדוברת ברבדיה השונים, בכל שנות הלימוד. כמו כן, התואר כולל לימודי משטר ופוליטיקה בישראל, וכן שלושה מסלולים הכוללים שילוב מובנה של פרקטיקה, בתחומי מנהל ציבורי, מדיניות חוץ וערבית, וזאת כחלק אינטגרלי של הלימודים במחלקה.
 
*הבחירה באריאל:
המחלקה משלבת לימודי המזרח התיכון עם לימודי מדעי המדינה, תחומים המשלימים אחד את השני ותורמים להבנת ההתרחשויות האזוריות והבינלאומיות.
ייחודו של תואר זה הוא בכך שהסטודנט לומד מרכיבים נוספים בתחומי האזור ומדינת ישראל, מלבד הלימודים המקובלים בתחום מדעי המדינה. על תשתית זו יתווספו קורסי בחירה באחד משלושת התחומים (מדעי המדינה, הרחבה בלימודי ישראל והמזרח התיכון), אשר מאפשרים להמשיך ללימודים מתקדמים בכל אחד מהם.
לצד הלימודים מקיימת המחלקה פעילות מגבשת ומעשירה: כנסים מדעיים שבהם משתתפים חוקרים בעלי שם מהארץ ומהעולם, סמינרים מחלקתיים החושפים בפני הסטודנטים תחומי ידע מגוונים, ערבי גיבוש המתמקדים בצפייה משותפת וניתוח של סרטים, סיורים לימודיים חווייתיים בארץ ובחו"ל באתרים הנוגעים לתחומי הלימודים, כמו גם משלחת קבועה של הקורס מודל האו"ם לכנס בינ"ל של מודל האו"ם העולמי. בכל קיץ מוציאה המחלקה סיור לימודי למרוקו או לאזרבייג'ן (לסירוגין) בליווי מרצי המחלקה, ואף שמור בה מקום של כבוד לבוגריה. במהלך השנה השלישית ללימודים נשלחים הסטודנטים לפרקטיקה במוסדות המדינה, כגון כנסת ישראל, משרד החוץ, משרד הכלכלה, משרד הפנים, עיריות, מועצות מקומיות, מכוני מחקר ואמ"ן-צה"ל.
 
*מסלולי הלימוד במחלקה ולימודי תעודה:
- מדיניות חוץ.
- מנהל ציבורי ומדיניות.
- מסלול ערבית.
- לימודי תעודה בערבית.
- לימודי תעודה בפרסית.
 
 
 
מידע נוסף
*אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
כבר במהלך התואר, וכחלק מהפרקטיקום של מסלולי הלימוד, משתלבים הסטודנטים ובוגרי המחלקה בשוק העבודה במגוון גדול של תחומים המשיקים ללימודיהם, כגון עשייה פוליטית (מנהל ציבורי, ממשל, ושירות דיפלומטי), מחקר מקצועי במכוני המחקר השונים. בוגרי לימודי תעודה בערבית משתלבים גם בשירותי הביטחון, בתרגום ובדיפלומטיה המזרח תיכונית. כמו כן קיימת האפשרות לעסוק בתחומי ההוראה בתחום הממשל והפוליטיקה, ערבית ומזרח תיכון.
 
* למצטיינים מסלול ישיר לתואר ראשון בשילוב תואר שני מוסמך במנהל עסקים MBA בארבע שנים.
 

ניתן לשלב את לימודי התואר הראשון במזרח התיכון יחד עם לימודים לתעודת הוראה במזרח התיכון.


 

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים