072-3300504

מסלול לתואר ראשון B.Sc - הנדסה אזרחית

אוניברסיטת אריאל בשומרון

תנאי קבלה
מועמדים לתואר 1 - יתקבלו על סמך ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי

מבחן יעל - בציון 105 לפחות - "דרישות ידע בעברית", מהווה חלק מתנאי הקבלה עבור מועמדים שנבחנו בבחינות הבדגרות ו/או פסיכומטרי בשפה שאינה עברית

מבחן סיווג באנגלית - סף הקבלה מחייב סיווג רמה באנגלית
כמה זמן לומדים
- 4 שנים, 4-5 ימי לימוד
- להנדסאים : 3 שנים
מה מקבלים בסיום הלימודים
- B.Tech בהנדסה אזרחית
פרטים על מסלול לתואר ראשון B.Sc - הנדסה אזרחית
* תכנית הלימודים :
תכנית הלימודים של המחלקה להנדסה אזרחית מכשירה את בוגריה כמהנדסים אזרחיים העוסקים בתכנון ובניהול הביצוע של מערכות מבניות. ההכשרה מתמקדת בתחומי התכן, התכנון, הניהול והביצוע של מבנים הנדסיים. הכשרה זו נעשית במקביל לנושאים בתחומי ההנדסה האחרים, כגון זרימה, בקרת סביבה, תחבורה, חומרי בנייה ומכניקת קרקע,
הנדרשים לצורך עבודת המהנדס בתכנון קונסטרוקציות ובניהול הבנייה.
התכנית גם כוללת קורסים אנליטיים, עבודה במעבדות, היכרות עם כלי תכנון ממוחשבים והתנסות בניצול הידע הנרכש לפתרון בעיות הנדסיות במסגרת ביצוע פרויקטים.
 
הבחירה באריאל
המחלקה משלבת לימודים תאורטיים לצד לימודים יישומיים, ולכן התמחויותיה הקיימות והעתידיות הינן בנושאי קונסטרוקציות,
מדידות, בנייה ירוקה ותחבורה. ירוקה וגם מסלול להנדסת בטיחות, במסלול זה יוכלו הסטודנטים להתעמק בסוגיות בטיחותיות ובניהול סיכונים הקשורים לשלל ענפי התעשייה.
המחלקה להנדסה אזרחית נחשבת אחת מן המובילות בישראל. ייחודה של המחלקה הוא בסגל שלה, העוסק בתחומי מחקר חדשניים ומובילים, כגון עמידות מבנים ברעידות אדמה, תכני מבנים, הנדסת הסביבה, תכנון קונסטרוקציות ועוד.
במחלקה מסלולי השלמה מובנים להנדסאים וכן אפשרות לשלב לימודי תעודה בשמאות מקרקעין וניהול נכסים, הכוללים הכנה
למבחני הרישוי של מועצת שמאי המקרקעין בישראל.מידע נוסף
תעודה / הסמכה אפשרויות תעסוקה
בוגרי המחלקה משתלבים בענף הבנייה במסגרות ציבוריות ופרטיות, בתכן ובתכנון החוזק והיציבות של מבני מגורים, מבני תעשייה ומבני ציבור, בשיטות ייצור ושיווק מפעלים המייצרים לתעשיית הבניין, בניהול הביצוע, בפיקוח ובבקרה על פרויקטים, בתפקידים ניהוליים בחברות בענף הבנייה ועוד.
שמאות מקרקעין וניהול נכסים
שמאות מקרקעין הינו מקצוע הממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה ועוסק במגוון תחומים כגון: הפשרת קרקע, הפקעות, מיסוי מקרקעין, משכנתאות, הערכות נכסים, היטל השבחה, וכיוב'.
מטרת הלימודים הינה להכשיר את הסטודנט לבחינת מועצת השמאים בצורה המיטבית ביותר, על-ידי סגל מרצים מומחים בתחומי תכנון ובניה, מקרקעין, שמאות, מיסים וכלכלה.
 
* לאחר סיום הבחינות ותקופת ההתמחות, יהיה הבוגר זכאי לרישיון מטעם משרד המשפטים לעסוק בתחום שמאות מקרקעין במדינת ישראל.
מסלול הנדסת בטיחות
מטרת תכנית הלימודים הינה להכשיר מהנדסים בעלי ידע ורקע מתאים להתמודדות עם בעיות מורכבות של הקמת וניהול מערך לניהול בטיחות. התוכנית מעניקה תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול יחד עם לימודי הנדסת בטיחות.
 
*מסלולי הלימוד במחלקה:
מעבר לתחומי הלימוד הבסיסיים, המחלקה מקיימת מסלולים כבר במהלך התואר הראשון.
- מבנים (קונסטרוקציות) – הסטודנטים במסלול זה לומדים להבין את המערכת השלדית – עבודת תכנון, התמודדות עם בעיות אנליטיות ופיזיקליות, תוך הצגת פתרונם על ידי שרטוט הנדסי. סביבת העבודה היא לרוב משרדית, תוך עבודה מול גורמי תכנון שונים – אדריכלים, יזמים וכד'. מתוקף אחריותו של המתכנן, עליו לבקר באתר הבנייה לעתים תכופות.

- ניהול הבנייה - הסטודנטים במסלול מכירים שלל שיטות בהנדסת מבני, שמאפשרות להכיר היטב את המערכות בבניינים ולהתמודד בהצלחה עם אתגרים ואילוצים לאורך תהליך הבניין.

מעבר לכך, רוכשים כישורי ניהול שמותאמים לבכירים בענף הבניין וחיוניים להובלה של התפעול, התקציבים, המשאב האנושי ונהלי הבטיחות. כמו כן, הם לומדים כיצד שומרים על איכות הפרויקטים ועל התנהלות תקינה בחברות בנייה.

הנדסה הידראולית (Hydrotechnical Engineering) מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים: תכנון והקמה של מבנים הידרוטכניים יבשתיים (סוללות עפר, סכרים, מגלשים, מעבירי מים, תעלות עם מתקני כניסה, בורות שיכוך ועוד), תכנון והקמת מבני ים (נמלים, מזחים, שוברי גלים, איים מלאכותיים, תחנות כוח 'גאות-שפל' ומתקנים לייצור חשמל מגלי ים) ושאיבה - איסוף וניצול מים ממקורות שונים, אספקת מים עירונית, הולכת ביוב מאזור והקמת מתקני טיפול בשפכים.

תכנית הלימודים כוללת הקניית ידע בהנדסה אזרחית כללית והתמחות בתחומי הזרימה (צנרת, תעלות, זרימות ימיות, תופעות גליות, זרימת נגר עילי וזרימת מי תהום) ובאינטראקציה דינמית בין מים למבנים - תכן מבנים הידרוטכניים, התמצאות בתוכנות מחשב למידול מבנים ותהליכים (דוגמת SAP 2000, SOFiSTiK, STRAP, STAAD). כמו כן הסטודנטים יבינו היטב את עקרונות הפעולה של מכונות הידראוליות (משאבות, טורבינות, מכונות הידראוליות הפיכות ועוד). התכנית תעניק לבוגרים ארגז כלים משוכלל להשתלבותם בהנדסה הידראולית ובתחומי הנדסה אזרחית סמוכים.

 

הבחירה באריאל

מסלול הלימודים באוניברסיטת אריאל מכסה את החלקים החשובים והמרכזיים בהנדסה הידראולית ומאפשר מעטפת לימוד רחבה ואיכותית לסטודנטים, לפני יציאתם לעולם התעסוקה. הנושאים האקטואליים בארץ מקבלים משקל יחסי גדול יותר במסגרת הלימודים במטרה להעמיק את הידע הנדרש לעבודה המקומית. עם זאת, התכנית גם משקפת הבנה שיש היתכנות שבוגרי המסלול יעבדו גם בפרויקטים המבוצעים במדינות אחרות.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים

על פי סקר שנעשה על ידי האיגוד הישראלי למים, בתחילת העשור החדש יהיה בארץ צורך בכיותר מ-1,200 מהנדסי מים בתת-התמחויות שונות. לכן, התעשייה זקוקה למהנדסים הידראוליים והביקוש אליהם גבוהה במיוחד. בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בתכנון, ביצוע וניהול פרויקטים הקשורים לתחום וכן במחקר. קיימת מערכת ענפה של משרדי תכנון, חברות ביצוע וניהול, תאגידי מים, רשויות מקומיות, גופים ממשלתיים, מוסדות אקדמיים ומכוני מחקר הנדרשים לשירותיהם של המהנדסים. השלטון המקומי מעסיק מאות מהנדסי מים במפעלים עירוניים ואזוריים. בארץ פועלות עשרות חברות לייעוץ ותכנון בתחומי תשתיות מים.

 

 

 

 

 

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד