יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון - החוג לספרות עברית

אוניברסיטת אריאל בשומרון

תנאי קבלה
85 ממוצע בבגרות
ע"ס פסיכומטרי 550
ציון משולב- 510 פסיכומטרי ובגרות 83
הנדסאים 85 ממוצע בחינות חיצוניות
מכינה ייעודית 85 ממוצע
כמה זמן לומדים
3 שנים
פרטים על תואר ראשון - החוג לספרות עברית
אוניברסיטת אריאל, הפקולטה למדעי החברה והרוח גאים לפתוח בשנת הלימודים תשע"ח את החוג לספרות עברית, במסגרת לימודים דו חוגית. האוניברסיטה ממליצה לשלב את הלימודים בו עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה.
אוניברסיטת אריאל בשומרון רואה חשיבות בפתיחת החוג החדש בפרט ופיתוח מדעי הרוח בכלל, כחלק מכך שחרתה על דגלה הקניית ערכים לצד מחקר מדעי ולימוד לקראת תארים אקדמיים. לימודי ספרות הם לימודי ערכים – הן ערכים אישיים והן ערכים לאומיים לצד לימודי זהות אישית וחברתית. אופייה הציוני של אוניברסיטת אריאל אמור לבוא לביטוי בחוג לספרות עברית.
 
* תוכנית לימודים:
- תכנית הלימודים בחוג לספרות עברית מקנה לסטודנטים ידע בספרות עם ישראל לדורותיו, תוך מתן דגש על ערכי זהות לאומיים, אישיים וחברתיים. הקורסים המגוונים כוללים ספרות עברית חדשה, סופרים עכשוויים וחדשים, ספרות ההשכלה העברית, סיפורת ישראלית בראשית המאה ה-21 כולל מבוא ליצירת עגנון, שירת ימי הביניים כולל שירי יהודה הלוי, השירה העברית בספרד המוסלמית, סיפורי עם וספרות עממית, סיפורי המדרש ועוד. 
 
*סגל הוראה:
- הסגל האקדמי בחוג כולל מומחים בעלי שם ביניהם ראש החוג ,פרופ' אורציון ברתנא - חוקר ספרות, סופר ומשורר (בעבר יו"ר אגודת הסופרים העברים בארץ), ד"ר דרור אידר - עיתונאי ואיש תקשורת, ד"ר שלהב קסט - עורכת של הוצאת עקד ופסיפס, ד"ר הלנה רימון - מומחית לספרות רוסית ובקשריה לספרות העברית וכן בנושאי מגדר וד"ר עופרה מצוב-כהן, חוקרת ספרות, מרצה ותיקה, סופרת ודירקטורית במשרד התרבות .
 
 
מידע נוסף
* אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
 
- בוגרי החוג לספרות עברית יכולים ללמוד לתעודת הוראה במקביל ללימודים בחוג ולהשתלב בתחום הוראת הספרות במוסדות החינוך השונים בארץ. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בהוצאות לאור, בכתיבה לעיתונות ואמצעי תקשורת, בעריכה לשונית ובכתיבה יוצרת, במחקר אקדמי, בכתיבה ובהיסטוריה של הספרות ועוד.
 
ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג לספרות עברית עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה ולהכיר יותר לעומק את הקשר בין הספרות העברית לעם ישראל ולחברה הישראלית.
 
 *ניתן לשלב את לימודי התואר הראשון בספרות יחד עם לימודים לתעודת הוראה בספרות.

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים