יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון - קרימינולוגיה וכלכלה

אוניברסיטת אריאל בשומרון

כמה זמן לומדים
- 3 שנים
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תואר.A. B דו חוגי בקרימינולוגיה וכלכלה
פרטים על תואר ראשון - קרימינולוגיה וכלכלה
תוכנית הלימודים לתואר ראשון במחלקה לקרימינולוגיה הנה תוכנית מרתקת, שכוללת מגוון קורסים מעניינים בתחום הפשיעה והסטייה. במהלך הלימודים נסקרות ההתנהגויות הסוטות והעבירות השונות. ביניהם עבריינות מין, עבריינות נוער, אלימות, רצח, שימוש בסמים ובאלכוהול ועוד. בנוסף נדונות התיאוריות השונות שמסבירות התנהגויות אלו, תוך התמקדות בהסברים פסיכולוגיים ופסיכופתולוגים, מצבי לחץ ומשבר וגישות סוציולוגיות. במסגרת הלימודים קיימת התייחסות גם לדרכי הטיפול והמניעה.
 
בשילוב עם תואר בכלכלה במסלול הדו חוגי, תוכנית הלימודים כוללת עולם ידע ייחודי שמקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה בתחום הפשיעה הכלכלית לסוגיה, יחד עם ההבנה והידע בתחומי הכלכלה וההיבטים השונים של הפשיעה. דגש חשוב נוסף בתוכנית לימודים הוא ההתנסות המעשית שהיא חלק מחובות הלימודים. במסגרת זו הסטודנטים רוכשים הכרות מעשית וניסיון בתחום.
 
במהלך התואר, נלמדות דרכי אפיון העבריין של הצווארון הלבן, ועונים על השאלות הרלוונטיות כגון מדוע הוא פושע ומדוע הוא מסכן את מעמדו ואת רכושו. נרכשת מיומנות יצירת פרופיל פסיכולוגי של פושע ייחודי זה, וכן הסטודנטים נחשפים לדרכים השונות לגילוי פשעים אלו, וכן בדרכים לתפיסת עבריינים אלו, לרבות איסוף ראיות וסוגית האתגר בהליך השיפוטי. במהלך הלימודים מוצגות גם סוגיות אתיות שונות, דרכי הענישה היעילות ביותר לעבריינים מסוג זה וכן דרכי השיקום לאנשים אלו.
 
בנוסף, הסטודנטים משתלבים במהלך לימודיהם בהתנסות מעשית באחת המסגרות שעיסוקן באיתור אכיפה ומניעת פשיעה כלכלית, שחיתויות, עבירות צווארון לבן ומעילות. התנסות זו משלימה את הלימודים התיאורטיים ומאפשרת העמקת ההבנה של הידע שנרכש במסגרת הלימודים לתואר. בנוסף ההתנסות המעשית תורמת לניסיון במסגרות עבודה רלוונטיות, ומסייעת לסטודנטים לבחון את דרכם העתידית, ולעמוד בתנאי הקבלה לתואר השני.
 
 
תחום עבירות כלכליות, שחיתויות ו"תספורות" נמצא לאחרונה במרכז ההתעניינות הציבורית והמשפטית. הייחודיות של עבירות מסוג זה היא שאין בהן אלימות והן נעשות בתחכום רב על ידי אנשים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה. יש צורך בהבנה של תחום עבירות זה, דבר המצריך ידע בשתי הדיסציפלינות קרימינולוגיה וכלכלה. תוכנית הלימודים במסלול הדו חוגי עוסקת בעבריין שונה מהעבריינים שאנחנו רגילים לחשוב עליהם. מדובר על אדם בדרך כלל בשכבות מבוססות של החברה, בעל עמדה חברתית וכלכלית. אדם משכיל, מתוחכם, אשר מבצע פשעים מורכבים ומתוחכמים. כמו כן, פעמים רבות מדובר באדם שגונב לא לשם הישרדות, אלא לשם רווח, עניין, אתגר ופעמים רבות: תאוות בצע - הרצון להשיג יותר ויותר כסף.
 
פרופ' שרה בן דוד, ראשת המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת אריאל: "באוניברסיטת אריאל יצרנו את המסלול הדו חוגי המתמחה בעבירות צווארון לבן. מדובר במסלול ייחודי הקיים רק באוניברסיטת אריאל. במהלך התואר, יוכלו הסטודנטים ללמוד מאנשי אקדמיה מהשורה הראשונה, המובילים כל אחד בתחומו המקצועי ומצטיינים בהישגים מחקריים."
 

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון

ייעוץ אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים