האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
ענף הפסיכולוגיה ידוע בתור תחום לימודי מבוקש מאוד בקרב קהל סטודנטים. בכל שנה אלפי סטודנטים נרשמים ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ. אין ספק כי זהו אחד מתחומי הלימוד המרתקים ביותר שיש ולכן אין זה מפתיע שאוניברסיטאות ומכללות רבות ברחבי הארץ מציעות מסלולים של לימודי פסיכולוגיה. ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה מורכבים מממוצע בגרויות ובנוסף - ציון בחינה פסיכומטרית, אך קיימים גם כמה מוסדות לימוד אשר מקבלים סטודנטים למסלול לימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי.
 
 
 איפה לומדים?
אוניברסיטה
מסלול של תואר ראשון בפסיכולוגיה ללא פסיכומטרי ניתן ללמוד במוסדות לימוד אשר קשורים לאוניברסיטה הפתוחה. ניתן להירשם לאחת מהמכללות שעובדות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ולהירשם בלי תנאים מקדימים. הדבר היחיד שצריך לעשות הוא להירשם ולעמוד בכל המטלות והמבחנים תוך כדי הלימודים. יש לזכור שאלו לימודים אוטו-דידקטיים אשר תלויים המון בסטודנט וברצינות שלו במהלך הלימודים.
 
מכללות
מגוון מכללות מאפשרות להתקבל למסלולי לימוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה ללא ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה. לדוגמא:
• במכללה למינהל ניתן להתקבל עם ציון בגרות ממוצע של 95 ומעלה או עם מסלול מכינה לבעלי ציון בגרות נמוך מ 95. 
• במכללת אחווה תנאיי הקבלה לתואר הם: זכאות לבגרות מלאה בממוצע 100 ומעלה, אנגלית בהיקף של 4 יח"ל בציון 70 ומעלה, מתמטיקה בהיקף של 4 יח"ל,בציון 70 ומעלה, מקצוע מורחב בהיקף של 5 יח"ל ובציון 80 ומעלה
• הבינתחומי בהרצליה מאפשר קבלה לבעלי ציון ממוצע של 92 ומעלה
• מכללת רמת גן - תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודה שוות ערך לתעודת בגרות ישראלית או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית (אין סף של ממוצע ציונים נדרש)
 
דרכים נוספות ללמוד
 
קיימים דרכים נוספות להתקבל ללימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי:
-  דרך ראשונה היא מי שעבר את גיל 30. ישנן מוסדות לימוד רבים שמאפשרות למי שעבר את גיל 30 להירשם ללימודי פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי. לדוגמא:במרכז האקדמי למשפט ועסקים, מומעדים מעל דיל 30 יכולים להתקבל לתואר בתנאים מקלים ומעבר מכינה בלבד
-  דרך נוספת – חלק ממוסדות הלימודים מאפשרות למי שמחזיק כבר בתואר ראשון אקדמי אחד להתקבל ללימודי פסיכולוגיה גם ללא פסיכומטרי.
 
 
מה לומדים?
 
הלימודים בתואר ראשון לפסיכולוגיה כוללים נושאי לימוד רבים ומגוונים. בין נושאי הלימוד: פסיכולוגיית ילדים, פסיכופיזיולגיה, ביופסיכולגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, תיאוריות אישיות, פסיכופתולוגיה, התנסות בשדה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה אבנורמלית, פסיכולוגיה ניסויית, שיטות מחקר, ועוד שלל נושאים רבים ומגוונים.
 
איפה עובדים?
 
בוגרים שסיימו בהצלחה את לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה לא יכולים להיות מטפלים בפועל  עד אחרי שישלימו בהצלחה לימודים של תואר שני בתחום. האופציות שלהם לתעסוקה בתחום הם די מגוונות גם בלי תואר שני בתחום והם יוכלו להשתלב במגוון משרות מעניינות ומספקות כמו – מדריכי נוער או מדריכים במעונות יום או מעונות טיפוליים למיניהם, חונכים ומלווים בארגונים פרטיים וציבוריים שונים. כמו"כ יכולי םלעבוד בתחום של רכזי השמה ומראיינים בחברות כוח אדם, ועוד. בנוסף, ניתן לעבוד בארגון ספציפי כפסיכולוג ארגוני - מקצוע סופר מבוקש בשנים האחרונות בעיקר לאור ההתפתחויות המואצות של חברות ההייטק הגדולות. בנוסף, בתור בוגרי תואר אקדמי טיפולי, עומדת בפני הסטודנטים האפשרות לעשות הסבת מקצוע לתחום ההוראה. תעודת הוראה תעניק להם את האופציה להשתלב במערכת החינוך כמורים ואנשי הוראה בתחום הפסיכולוגי/טיפולי במגוון של בתי ספר ובלא מעט מסגרות חינוכיות כאלה ואחרות.
 

לימודי תואר ראשון בלימודי פסיכולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים