האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פסיכולוגיה התנהגותית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בפסיכולוגיה התנהגותית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
המושג פסיכולוגיה התנהגותית נוצר בתחילת שנות ה-20, בעת ההיא דיברו על כך שכל ההתנהגויות נלמדות ונרכשות מהסביבה ומהגורמים הסביבתיים של כל אדם ואדם, המדענים של התקופה ההיא התחילו להוכיח את התיאוריה על ידי ניסויים שערכו בבעלי חיים, נתנו להם ללמוד התנהגות תוך כדי חשיפה לגירויים.  הפסיכולוגיה ההתנהגותית העמידה את האדם במרכז - הוא אקטיבי לומד ורוכש התנהגות ולא בהכרח נולד עם תכונות גנטיות שאינן תלויות בו. 
 
כאשר מתייחסים לפסיכולוגיה התנהגותית חשוב להבין שמדובר באחד ממושגי היסוד בתחום הרחב של פסיכולוגיה. הלימודים עוסקים בחקר ההתנהגות של האדם: איך האדם רוכש את ההתנהגות, מה גורם להתנהגות לחזור על עצמה ואיך ניתן להכחיד התנהגות לא רצויה, איך ניתן לשפר אופי והתנהגות שנראית כמו התנהגות מולדת וכו'.
 
 
פסיכולוגיה התנהגותית
תמונה: shutterstock
 
 
איך מתקבלים ללימודים?
מסלולי פסיכולוגיה התנהגותית ניתן ללמוד במסגרת מסלול של תואר שני בפסיכולוגיה וזהו אחד מהתחומים בהם ניתן להתמחות במסגרת הלימודים לתואר השני. תנאי הקבלה דורשים ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון, ציון גבוה במבחן המתאם, מעבר של ראיון אישי והמלצות ממרצים.
 
 
*** רוצים לבדוק האם אתם מתקבלים ללימודים? גללו למטה ⬇️ ***
 
 

מה כוללים לימודי פסיכולוגיה התנהגותית?

לימודי פסיכולוגיה התנהגותית כוללים עבודת מחקר רבה המשלבת התייחסות מתמדת להתפתחות המדעית בתחום. סטודנטים בתחום מחויבים ללמוד את הכללים האתיים שהם חלק מהתחום של ייעוץ וטיפול. חשוב מאוד לדעת להסיק מסקנות ממחקרים ולכן במהלך הלימודים קיים דגש רב על התהליך המחקרי, הסקת מסקנות וניתוח מחקרים וכו'.
 
 
איפה עובדים?
פסיכולוג התנהגותי יכול לעבוד הן בחברות פרטיות שמחפשות פסיכולוג משלהם והם לעבוד בקליניקה פרטית משלו. מדובר בתחום מבוקש מאוד ולכן ברוב המקרים מיד עם תום הלימודים ועמידה בכל היעדים ניתן יהיה למצוא עבודה מכניסה ומשעמותית כבר מהרגע הראשון.
 
 
כמה מרוויחים?
בלי קשר להיקף המשרה, מקום העבודה, הוותק ואופי העיסוק של הפסיכולוג ניתן לראות כי פסיכולוגים התנהגותיים מרוויחים, בדרך כלל סכומים מכובדים – 15% מהם מרוויחים מעל 20000 ₪ לחודש, 16% מרוויחים בין 15000-20000 ₪ לחודש, 23% מרוויחים בין 10000-15000 ₪. הכל תלוי בסופו של דבר בתואר בו מחזיק המטפל, מקום העבודה, שנות הנסיון שלו, השם והרקורד אותו צבר וכו'.

בהינתן כי נתונים אלו מתייחסים לכלל אוכלוסיית הפסיכולוגים, לרבות חסרי הוותק שבהם, וכולל אלו העובדים בחצי משרה (ופחות), נראה כי תנאי ההשתכרות של הפסיכולוגים הקליניים הוא מכובד. בכלל, ניתן לומר, כי ככל שעולה הוותק התעסוקתי כך עולה כושר ההשתכרות בתחום כך שנתין לצפות בהמשך לסכומים משמעותיים אפילו יותר מהשכר שצויין פה לעיל.
 
 
 
 
 
 
 
 

לימודי תואר ראשון בלימודי פסיכולוגיה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים