האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מדעי ההתנהגות

מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות?
 
לימודי מדעי ההתנהגות הפכו בשנים האחרונות ללימודים מאוד מבוקשים על ידי סטודנטים. רבים מעדיפים את הלימודים האלה על פני לימודי פסיכולוגיה המקבילים אליהם ונראה שמגמה זו רק תגדל משנה לשנה. ונשאלת השאלה למה? מה כל כך מיוחד בתואר במדעי ההתנהגות? מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות שגורם לרבים להירשם ללימודים אלה ולהעדיפם על פני לימודי פסיכולוגיה.
 
למי מתאים ללמוד תואר במדעי ההתנהגות?
 
תואר ראשון במדעי ההתנהגות יכולים להתאים לפרופיל של אנשים סקרנים אשר מבקשים להבין בצורה הטובה ביותר את האדם, את מניעיו, את הצרכים שלו, את תהליכי קבלת ההחלטות שלו ואת ההשפעות החברתיות המשפיעות על הדרך שבה הוא מתנהל בעולם. הלימודים מתאימים בעיקר לכל אלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה, ואשר מעוניינים להתחיל מסלול לימודים שיתן להם את האפשרות להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה. 
 
תנאי קבלה
 
ברוב מוסדות הלימוד בארץ ניתן להתקבל ללימודים גם ללא פסיכומטרי במידה וציון הבגרות גבוה מ-90. ישנם מוסדות שידרשו במקביל גם אנגלית באמת 4 יחידות בציון של 90 ומעלה.
 
אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה ניתן להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית או במכינה ייעודית. אופציה נוספת היא להירשם לקורס פסיכומטרי או קורס השלמת בגרויות ולשפר משמעותית את סיכויי הקבלה ללימודים.
 
לימודים במרכז 
 
באופן טבעי הביקוש ללמוד במוסדות לימוד אשר ממוקמים במרכז הארץ הוא יותר גבוה לכן תנאי הקבלה למסלול לימודי מדעי ההתנהגות במרכז יהיה גבוה מאשר בצפון או בדרום, ויהיה יותר קשה להתקבל למוסדות מסוימים, אך דבר זה אינו מעיד על רמת הלימודים של אותו מוסד.
 
כאשר אתם מתלבטים אם ללמוד לימודי מדעי ההתנהגות במרכז מומלץ להתייעץ עם אנשים שכבר לומדים את מקצוע זה ולקבל המלצות וטיפים שיוכלו לעזור לכם בקבלת ההחלטה.
 
מה לומדים?
 
תוכנית הלימודים של לימודי מדעי ההתנהגות היא מהמרתקים ביותר שיש מכיוון שיש בה מגוון רחב של תחומי לימוד מעניינים מאד אשר רלוונטיים לחיי היום יום שלנו. הלימודים נמשכים 3 שנים כשהם מורכבים מקורסי מבוא בתחומים פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה ואנתרופולוגיה. קורסי מתודולוגיה, סמינרים, קורסי בחירה, ועבודה מעשית. בנוסף כחלק מהתואר ישנה העמקה בהיבטים ביולוגיים והיבטים אישיותיים להסבר התנהגות האדם. כחלק מהלימודים תלמדו על אוכלוסיות בסיכון, הבדלי מגדר, ילדים, נוער ומבוגרים. במרבית מוסדות הלימוד השנה השלישית מוקדשת לפרויקט מעשי כאשר דרכו הם בעצם ממחישים את כל מה שלמדו עד כה. המטרה של לימודי מדעי ההתנהגות היא לעסוק בנפש האדם, לזהות את הצרכים שלו ולגלות כיצד האדם פועל במצבים שונים אליהם נקלע במהלך החיים. 
 
כמה עולה ללמוד תואר במדעי ההתנהגות?

תואר במדעי ההתנהגות נלמד במכללות ובאוניברסיטאות הקיימות בארץ. לימודי התואר והקורסים משתנים בהתאם למקום הלימוד וכך בהתאם גם המחיר. את התואר אפשר ללמוד באוניברסיטאות שם שכר הלימוד הוא קבוע בחוק או במכללות שבהן קיים שכר לימוד אוניברסיטאי או במכללות פרטיות והמחיר בהן יכול להיות גם כפול או פי שלוש משכר לימוד האוניברסיטאי.
 
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות בשוק העבודה?
 
היתרון הברור והבולט שיש למסלול לימודי מדעי ההתנהגות על פני לימודי פסיכולוגיה הוא באפשרויות התעסוקה לאחר סיום תואר ראשון. אם נחקור קצת מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות נגלה שאפשר לעבוד בהמון עבודות אשר קשורות לתחום מיד עם קבלת התואר. בין התפקידים הבולטים שעוסקים בהם בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות נוכל למצוא: מנהלי משאבי אנוש, עובדים בחברות השמה, חברות כוח אדם, ממיינים, מראיינים ואף יועצים ארגוניים לחברות. לעומת זאת בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם יכולים לעבוד כמעט בשום עבודה בתחום ללא תואר שני.
 
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות באקדמיה?
 
גם בתחום האקדמי אפשר לעשות עם תואר של מדעי ההתנהגות המון דברים. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים לעשות תואר שני בהמון נושאים מרתקים ומעניינים- תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בייעוץ ארגוני ותואר שני במשאבי אנוש הם רק חלק מהתחומים אותם בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים ללמוד. אין ספק שאנשים אשר יודעים מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות מבינים את הפוטנציאל הענק שיש לתואר זה ולכן אין זה מפתיע שהמון אנשים בוחרים בלימודים אלה בתור הלימודים האקדמיים שלהם.
 

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי