072-3300504

ניהול ומדעי המחשב

מידע כללי
 
ההתפתחות המהירה של תחום ההייטק, הביאה את לימודי מדעי המחשב לאחד ממקצועות הלימוד המבוקשים והנצרכים ביותר בישראל ובעולם. ידע במחשבים הוא מצרך חשבו כמעט בכל מקום, כך שתוכנית לימודים המשלבת ניהול ומדעי המחשב נותנת עוד כלים ומסייעת למצוא עבודה שיש בה אפשרות טובה להתפתח ולעשות קריירה בתחום.

מטרת הלימודים המשולבים היא להכשיר את הסטודנטים לעמדות ניהול בכירות תוך שילוב של תחום מדעי המחשב. הלימודים מעניקים לסטודנטים יתרון מכיוון שהם מתמחים בשני מקצועות מבוקשים בשוק, דבר שיאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידים בכירים בתעשיית ההייטק, פינטק, תעשיות ביטחוניות ואפילו בצה"ל.
 
 
מדעי המחשב וניהול
לימודים דו חוגיים | תמונה: shutterstock
 
 
למי נועדו הלימודים?
הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שרוצה להשתלב בתעשיית ההייטק ושואף גם להבין את העולם העסקי על מנת להתקדם כשכיר או לפתוח עסק או חברה. שילוב של לימודי ניהול ומדעי המחשב מספקים נוסחה מנצחת אשר פותחת אפשרויות רבות לתעסוקה.
 
 

תנאי קבלה ללימודי ניהול ומדעי המחשב

שימו לב, תנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד למשנהו אך רוב המוסדות יקבלו מועמדים שעומדים בדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה עם רקע ריאלי גבוה או תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית.

*בוגרי תעודת הנדסאי באלקטרוניקה או תעשייה וניהול יוכלו להגיש את גיליון הציונים שלהם ובכך להגיש מועמדות ללימודים.
 
 
מה לומדים?
הלימודים משלבים קורסים אשר מעניקים ידע תיאורטי ועיוני במדעים מדויקים (מתמטיקה, פיזיקה ועוד), כמו כן ישנם קורסים שמספקים ידע רחב וגישות שונות בניהול. הלימודים מספקים כלים וידע אשר מאפשרים התמודדות עם בעיות שונות בעולם המחשבים וכן בעולם הניהולי. הסטודנטים יחשפו לתהליכי ייצור ופיתוח של מערכות המידע, פיתוח אפליקציות, חומרה ותוכנה, עיצוב ועוד.
 
בנוסף לכך לימודי ניהול יספקו לסטודנטים כלים בתחומים הבאים:
 • ניתוח מצבים
 • ניהול משא ומתן
 • ניהול משאבי אנוש
 • ניהול הייצור
 • מסדי נתונים ועוד
 
 

תכני לימוד במדעי המחשב וניהול

תכני הלימוד בניהול ומדעי המחשב כוללים מספר קורסים, בניהם תמצאו קורסי בחירה, קורסי תשתית ומגוון רחב של סמינרים. לדוגמא בתחום מדעי המחשב הסטודנטים ילמדו מערכות הפעלה ומערכות ספרתיות כמו כן הם ילמדו הנדסת תוכנה (בדגש על הפשטה ועיצוב מונחה עצמים) ורשתות תקשורת מחשבים.

בתחום הניהול הסטודנטים יחשפו לדיני תאגידים, ילמדו על מבוא לחשבונאות ניהולית ותמחיר, בנוסף לזה הסטודנטים ילמדו איך לבצע ניתוח דוחות פיננסים, ניהול משאבי אנוש ואיך לנהל פרסום.

בנוסף לשני הנושאים המרכזיים האלה הסטודנטים ילמדו לימודי תשתית, בהם הם יחשפו לנושאים במתמטיקה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי כמו כן ילמדו מבוא לסטטיסטיקה והסתברות.
 
 
כמה זמן נמשך התואר?
הלימודים בניהול ומדעי המחשב נמשכים בין 3 ל-4 שנים תלוי באיזה מסלול תבחרו ללמוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
בוגרי תואר דו חוגי בניהול ומדעי המחשב יפתחו מגוון של אפשרויות תעסוקה אם זב בתחום הניהול בתעשיית ההייטק, תעשייה ביטחונית, צה"ל, ארגונים פרטיים\ציבוריים, מפתחי אפליקציות, מנהלי ייצור ועוד. בנוסף לכך קיימת אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני במדעי המחשב או במנהל עסקים ואף ניתן גם להשלים את הלימודים לתעודת הוראה במחשבים ולהשתלב במוסדות החינוך.
מעניין אותך ניהול ומדעי המחשב?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדעי המחשב לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד