לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

ניהול ומדעי המחשב

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בניהול ומדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
ההתפתחות המהירה של תחום ההייטק, הביאה את לימודי מדעי המחשב לאחד ממקצועות הלימוד המבוקשים והנצרכים ביותר בישראל ובעולם. ידע במחשבים הוא מצרך חשבו כמעט בכל מקום, כך שתוכנית לימודים המשלבת ניהול ומדעי המחשב נותנת עוד כלים ומסייעת למצוא עבודה שיש בה אפשרות טובה להתפתח ולעשות קריירה בתחום.

מטרת הלימודים המשולבים היא להכשיר את הסטודנטים לעמדות ניהול בכירות תוך שילוב של תחום מדעי המחשב. הלימודים מעניקים לסטודנטים יתרון מכיוון שהם מתמחים בשני מקצועות מבוקשים בשוק, דבר שיאפשר לבוגרים להשתלב בתפקידים בכירים בתעשיית ההייטק, פינטק, תעשיות ביטחוניות ואפילו בצה"ל.
 
 
מדעי המחשב וניהול
לימודים דו חוגיים | תמונה: shutterstock
 
 
למי נועדו הלימודים?
הלימודים מתאימים במיוחד לכל מי שרוצה להשתלב בתעשיית ההייטק ושואף גם להבין את העולם העסקי על מנת להתקדם כשכיר או לפתוח עסק או חברה. שילוב של לימודי ניהול ומדעי המחשב מספקים נוסחה מנצחת אשר פותחת אפשרויות רבות לתעסוקה.
 
 

תנאי קבלה ללימודי ניהול ומדעי המחשב

שימו לב, תנאי הקבלה משתנים ממוסד אחד למשנהו אך רוב המוסדות יקבלו מועמדים שעומדים בדרישות הבאות: תעודת בגרות מלאה עם רקע ריאלי גבוה או תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית.

*בוגרי תעודת הנדסאי באלקטרוניקה או תעשייה וניהול יוכלו להגיש את גיליון הציונים שלהם ובכך להגיש מועמדות ללימודים.
 
 
מה לומדים?
הלימודים משלבים קורסים אשר מעניקים ידע תיאורטי ועיוני במדעים מדויקים (מתמטיקה, פיזיקה ועוד), כמו כן ישנם קורסים שמספקים ידע רחב וגישות שונות בניהול. הלימודים מספקים כלים וידע אשר מאפשרים התמודדות עם בעיות שונות בעולם המחשבים וכן בעולם הניהולי. הסטודנטים יחשפו לתהליכי ייצור ופיתוח של מערכות המידע, פיתוח אפליקציות, חומרה ותוכנה, עיצוב ועוד.
 
בנוסף לכך לימודי ניהול יספקו לסטודנטים כלים בתחומים הבאים:
  • ניתוח מצבים
  • ניהול משא ומתן
  • ניהול משאבי אנוש
  • ניהול הייצור
  • מסדי נתונים ועוד
 
 

תכני לימוד במדעי המחשב וניהול

תכני הלימוד בניהול ומדעי המחשב כוללים מספר קורסים, בניהם תמצאו קורסי בחירה, קורסי תשתית ומגוון רחב של סמינרים. לדוגמא בתחום מדעי המחשב הסטודנטים ילמדו מערכות הפעלה ומערכות ספרתיות כמו כן הם ילמדו הנדסת תוכנה (בדגש על הפשטה ועיצוב מונחה עצמים) ורשתות תקשורת מחשבים.

בתחום הניהול הסטודנטים יחשפו לדיני תאגידים, ילמדו על מבוא לחשבונאות ניהולית ותמחיר, בנוסף לזה הסטודנטים ילמדו איך לבצע ניתוח דוחות פיננסים, ניהול משאבי אנוש ואיך לנהל פרסום.

בנוסף לשני הנושאים המרכזיים האלה הסטודנטים ילמדו לימודי תשתית, בהם הם יחשפו לנושאים במתמטיקה, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי כמו כן ילמדו מבוא לסטטיסטיקה והסתברות.
 
 
כמה זמן נמשך התואר?
הלימודים בניהול ומדעי המחשב נמשכים בין 3 ל-4 שנים תלוי באיזה מסלול תבחרו ללמוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
בוגרי תואר דו חוגי בניהול ומדעי המחשב יפתחו מגוון של אפשרויות תעסוקה אם זב בתחום הניהול בתעשיית ההייטק, תעשייה ביטחונית, צה"ל, ארגונים פרטיים\ציבוריים, מפתחי אפליקציות, מנהלי ייצור ועוד. בנוסף לכך קיימת אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני במדעי המחשב או במנהל עסקים ואף ניתן גם להשלים את הלימודים לתעודת הוראה במחשבים ולהשתלב במוסדות החינוך.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בניהול ומדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים