לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי בינה מלאכותית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי בינה מלאכותית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
ההתפתחות הטכנולוגית המואצת של ייצור מכונות, רובוטים ותוכנות מחשב ייחודיות, ושיפור תחומים חיוניים כמו רפואה, צבא, חקלאות ועוד, מצריכים את התועלות של מכונות בעלות בינה מלאכותית גבוהה.
 
לימודי מדעי המחשב בהתמחות בינה מלאכותית מכשירים את כוח האדם לו השוק כל כך זקוק לשם פיתוח מערכות ותוכנות איכותיות ופורצות דרך מדעיות. תוכנית הלימודים מקנה בסופה את התואר המוערך, תואר B.Sc במדעים, ומקנה לבוגרים את המיומנות והמקצוענות לעסוק בפיתוח של מערכות מחשב הנתמכות בעקרונות הבינה המלאכותית.
 
תכני הלימודים מורכבים בעיקרם מתכנים מלימודי מדעי המחשב, ובחלקם בקורסים המתמקדים בתחום ההתמחות. לימודי מדעי המחשב הינם תיאורטיים ופרקטיים. ההתנסות בפועל מורכבת מתרגול ממוחשב, ובהגשתן של עבודות ופרויקטים במהלך לימודי התואר כשההתמחות היא בבינה מלאכותית.
 

איפה לומדים בינה מלאכותית AI?

לימודי בינה מלאכותית מוצעים במכללות רבות ובלא מעט אוניברסיטאות מוכרות ברחבי הארץ, הן כמסלול לימודים בפני עצמו והן כקורס בחירה במסגרת של לימודים בתחום מדעי המחשב. לימודים בתחום הנ"ל פותחים בפני הסטודנטים צוהר אל עולם מרתק ומתפתח שכל הזמן מתעדכן ונמצא בתנועה, וימצבו את בוגריהם בקדמת הבמה של אנשי ההיי-טק והטכנולוגיה במדינה. 
 

שתי אופציות ללימודי בינה מלאכותית

 • אופציה א' - קורס במסגרת תואר ראשון או שני בהנדסת תוכנה או מדעי המחשב או מדעי הנתונים. קיימיםם מוסדות שמשלבים בינה מלאכותית עם תואר מסוג אחר. אורך הקורס הוא סמסטר.
 • אופציה ב' - לקחת קורס נפרד ועצמאי. במקרה זה אורך הקורס יעמוד על חודשיים - חצי שנה, הכל בהתאם לנסיון קודם של הסטונדט ולתעודת הגמר אותה רוצה לקבל.
 •  

נושאי הלימוד בלימודי בינה מלאכותית

 
 • יסודות שפת התכנות
 • ראיה ממוחשבת
 • מבוא לבינה מלאכותית
 • הסקה באמצעות לוגיקה
 • אלגוריתם לפתרון של בעיות
 • סטטיסטיקה
 • הסתברות
 • תכנון והסקה
 • כריית מידע ועוד
 
ברוב המקרים מדובר על קורסי ערב שמתאימים לאנשים עובדים ויש לקחת בחשבון שאומנם מדובר בלימודים קצרים אך המסלול הינו אינטנסיבי ודורש מאמץ והשקעה מצד הסטודנט.
 

כמה מרוויחים?

 
לאור זה שמדובר בתחום שנמצא בתהליך התפתחות יש כרגע מחסור חמור במהנדסי בינה מלאכותית וברות גדולות במשק מחפשות ומוכנות לשלם שכר גבוה מאוד גם למהנדס מתחיל. הצפי של משרד המדע לשנים הקרובות הוא שתחול עליה מאוד משמעותית בביקוש לתחום הנ"ל. 
 
בעלי תואר בתחום יכולים להתחיל בשכר של 24,000 ש"ח ואחרי שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל33,000 ש"ח חודשי. במידה ומדובר רק במחזיק בתעודה חשוב מאוד עניין הנסיון המעשי ובמידה ויש נסיון ניתן יהיה להתחיל בשכר של 9,000-11,000 ש"ח חודשי, במיד הומדובר רק במחזיק תעודה שצריך למידה והכשרה השכר ההתחלתי צפוי לעמוד על כ-8,000 ש"ח לחודש ולאחר כמה שנות נסיון הוא צפוי לעלות בהתאם.
 

האם קיימים גם קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית?

קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית הם חלק בלתי נפרד מתחום הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו. בישראל מתקיימים קורסים מגוונים בתחום בינה מלאכותית במוסדות לימוד רבים המעניקים לתלמידים הבנה מעמיקה על טכניקות בתחום הבינה המלאכותית.
הקורסים עשויים לכלול נושאים כמו למידת מכונה, ראיית מכונה, תכנות מערכות לעיבוד שפה טבעית, ראייה ותכנון מערכות מחשב ותכנון תנועת רובוטים.
במהלך קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית AI התלמידים משתפרים ביכולתם לפתח ולהטמיע אלגוריתמים מתקדמים בתוך מערכות שונות. התלמידים נחשפים לכלים טכנולוגיים ושפות תכנות מתקדמות שנדרשות לבניית יישומים בתחום.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי בינה מלאכותית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים