072-3300504

לימודי בינה מלאכותית

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת של ייצור מכונות, רובוטים ותוכנות מחשב ייחודיות, ושיפור תחומים חיוניים כמו רפואה, צבא, חקלאות ועוד, מצריכים את התועלות של מכונות בעלות בינה מלאכותית גבוהה.
 
לימודי מדעי המחשב בהתמחות בינה מלאכותית מכשירים את כוח האדם לו השוק כל כך זקוק לשם פיתוח מערכות ותוכנות איכותיות ופורצות דרך מדעיות. תוכנית הלימודים מקנה בסופה את התואר המוערך, תואר B.Sc במדעים, ומקנה לבוגרים את המיומנות והמקצוענות לעסוק בפיתוח של מערכות מחשב הנתמכות בעקרונות הבינה המלאכותית.
 
תכני הלימודים מורכבים בעיקרם מתכנים מלימודי מדעי המחשב, ובחלקם בקורסים המתמקדים בתחום ההתמחות. לימודי מדעי המחשב הינם תיאורטיים ופרקטיים. ההתנסות בפועל מורכבת מתרגול ממוחשב, ובהגשתן של עבודות ופרויקטים במהלך לימודי התואר כשההתמחות היא בבינה מלאכותית.
 

איפה לומדים בינה מלאכותית AI?

לימודי בינה מלאכותית מוצעים במכללות רבות ובלא מעט אוניברסיטאות מוכרות ברחבי הארץ, הן כמסלול לימודים בפני עצמו והן כקורס בחירה במסגרת של לימודים בתחום מדעי המחשב. לימודים בתחום הנ"ל פותחים בפני הסטודנטים צוהר אל עולם מרתק ומתפתח שכל הזמן מתעדכן ונמצא בתנועה, וימצבו את בוגריהם בקדמת הבמה של אנשי ההיי-טק והטכנולוגיה במדינה. 
 

שתי אופציות ללימודי בינה מלאכותית

 • אופציה א' - קורס במסגרת תואר ראשון או שני בהנדסת תוכנה או מדעי המחשב או מדעי הנתונים. קיימיםם מוסדות שמשלבים בינה מלאכותית עם תואר מסוג אחר. אורך הקורס הוא סמסטר.
 • אופציה ב' - לקחת קורס נפרד ועצמאי. במקרה זה אורך הקורס יעמוד על חודשיים - חצי שנה, הכל בהתאם לנסיון קודם של הסטונדט ולתעודת הגמר אותה רוצה לקבל.
 •  

נושאי הלימוד בלימודי בינה מלאכותית

 
 • יסודות שפת התכנות
 • ראיה ממוחשבת
 • מבוא לבינה מלאכותית
 • הסקה באמצעות לוגיקה
 • אלגוריתם לפתרון של בעיות
 • סטטיסטיקה
 • הסתברות
 • תכנון והסקה
 • כריית מידע ועוד
 
ברוב המקרים מדובר על קורסי ערב שמתאימים לאנשים עובדים ויש לקחת בחשבון שאומנם מדובר בלימודים קצרים אך המסלול הינו אינטנסיבי ודורש מאמץ והשקעה מצד הסטודנט.
 

כמה מרוויחים?

 
לאור זה שמדובר בתחום שנמצא בתהליך התפתחות יש כרגע מחסור חמור במהנדסי בינה מלאכותית וברות גדולות במשק מחפשות ומוכנות לשלם שכר גבוה מאוד גם למהנדס מתחיל. הצפי של משרד המדע לשנים הקרובות הוא שתחול עליה מאוד משמעותית בביקוש לתחום הנ"ל. 
 
בעלי תואר בתחום יכולים להתחיל בשכר של 24,000 ש"ח ואחרי שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל33,000 ש"ח חודשי. במידה ומדובר רק במחזיק בתעודה חשוב מאוד עניין הנסיון המעשי ובמידה ויש נסיון ניתן יהיה להתחיל בשכר של 9,000-11,000 ש"ח חודשי, במיד הומדובר רק במחזיק תעודה שצריך למידה והכשרה השכר ההתחלתי צפוי לעמוד על כ-8,000 ש"ח לחודש ולאחר כמה שנות נסיון הוא צפוי לעלות בהתאם.
 

האם קיימים גם קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית?

קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית הם חלק בלתי נפרד מתחום הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו. בישראל מתקיימים קורסים מגוונים בתחום בינה מלאכותית במוסדות לימוד רבים המעניקים לתלמידים הבנה מעמיקה על טכניקות בתחום הבינה המלאכותית.
הקורסים עשויים לכלול נושאים כמו למידת מכונה, ראיית מכונה, תכנות מערכות לעיבוד שפה טבעית, ראייה ותכנון מערכות מחשב ותכנון תנועת רובוטים.
במהלך קורסים מקצועיים של בינה מלאכותית AI התלמידים משתפרים ביכולתם לפתח ולהטמיע אלגוריתמים מתקדמים בתוך מערכות שונות. התלמידים נחשפים לכלים טכנולוגיים ושפות תכנות מתקדמות שנדרשות לבניית יישומים בתחום.
מעניין אותך לימודי בינה מלאכותית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדעי המחשב לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד