האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי בינה מלאכותית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי בינה מלאכותית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
ההתפתחות המואצת הטכנולוגית של ייצור מכונות ורובוטים ממוחשבים, תוכנות מחשב ייחודיות, ושיפור של תחומים חיוניים כמו רפואה, צבא, חקלאות ועוד, מצריכים את התועלות של מכונות בעלות בינה מלאכותית גבוהה.
 
לימודי מדעי המחשב בהתמחות בינה מלאכותית מכשירים את כוח האדם לו השוק כל כך זקוק לשם פיתוח של מערכות ותוכנות איכותיות ופורצות דרך מדעיות. תוכנית הלימודים מקנה בסופה את התואר המוערך תואר B.Sc במדעים ומקנה להם את האשרה המקצועית לעסוק בפיתוח של מערכות מחשב הנתמכות בעקרונות הבינה המלאכותית.
 
תכני הלימודים מורכבים בעיקרם מתכנים לקראת לימודי מדעי המחשב ובחלקם בקורסים המתמקדים בתחום ההתמחות. לימודי מדעי המחשב הינם תיאורטיים אך גם פרקטיים בחלקם המעשי, ההתנסות בפועל מורכבת מתרגול ממוחשב, ובהגשתן של עבודות ופרויקטים במהלך לימודי תואר במדעי המחשב בהתמחות בבינה מלאכותית.
 
איפה לומדים בינה מלאכותית?
 
לימודי בינה מלאכותית מוצעים במכללות רבות ואפילו בלא מעט אוניברסיטאות מוכרות ברחבי הארץ, הן כמסלול לימודים העומד בפני עצמו והן כקורס בחירה במסגרת של לךימודים בתחום מדעי המחשב. לימודים בתחום הנ"ל פותחיםבפני  הסטודנטי צוהר אל עולם מרתק ומתפתח שכל הזמן מתעדכן ונמצא בתנועה, וימצבו את בוגריהם בקדמת הבמה של אנשי ההייטק והטכנולוגיה במדינה. 
 
חלק ממוסדות הלימוד שמציעים כיום את המסלול המדובר הן כיחידה נפרדת והן כחלק מלימודי מדעי המחשב: האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, שנקר, מכללת עזריאלי ועוד ועוד.
 
בין נושאי הלימוד:
 
- יסודות שפת התכנות
- ראיה ממוחשבת
- מבוא לבינה מלאכותית
- הסקה באמצעות לוגיקה
- אלגוריתם לפתרון של בעיות
- סטטיסטיקה
- הסתברות
- תכנון והסקה
- כריית מידע
- ועוד ועד 
 
משך הלימודים:
 
ישנן 2 אופציות ללימודי בינה מלאכותית:
 
אופציה א' - לקחת קורס בחירה במסגרת תואר בהנדסת מכונות או מדעי המחשב - במקרה הזה מדובר על קורסב שנמשך סמסטר אחד.
אופציה ב' - לקחת קורס נפרד ועצמאי. במקרה זה אורך הקורס יעמוד על חודשיים - חצי שנה, הכל בהתאם לנסיון קודם של הסטונדט ולתעודת הגמר אותה רוצה לקבל.
 
ברוב המקרים מדובר על קורסי ערב שמתאימים לאנשים עובדים ויש לקחת בחשבון שאומנם מדובר בלימודים קצרים אך המסלול הינו אינטנסיבי ודורש מאמץ והשקעה מצד הסטודנט.
 
כמה מרוויחים?
 
לאור זה שמדובר בתחום שנמצא בתהליך התפתחות יש כרגע מחסור חמור במהנדסי בינה מלאכותית וברות גדולות במשק מחפשות ומוכנות לשלם שכר גבוה מאוד גם למהנדס מתחיל. הצפי של משרד המדע לשנים הקרובות הוא שתחול עליה מאוד משמעותית בביקוש לתחום הנ"ל. 
 
בעלי תואר בתחום יכולים להתחיל בשכר של 24,000 ש"ח ואחרי שלוש שנים צפוי השכר לעלות ל33,000 ש"ח חודשי. במידה ומדובר רק במחזיק בתעודה חשוב מאוד עניין הנסיון המעשי ובמידה ויש נסיון ניתן יהיה להתחיל בשכר של 9,000-11,000 ש"ח חודשי, במיד הומדובר רק במחזיק תעודה שצריך למידה והכשרה השכר ההתחלתי צפוי לעמוד על כ-8,000 ש"ח חודיש ולאחר כמה שנות נסיון הוא צפוי לעלות בהתאם.
 
 

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים