האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בסיעוד

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בסיעוד
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מערכת הבריאות בישראל זקוקה נואשות לאנשים מקצועיים שיוכלו לנהל ולהוביל אותה, לשפר את התהליכים ולעזור להתאים את המערכת לאתגרים הרבים שקיימים בעידן החדש. תכנית הלימודים לתואר שני בסיעוד שמה לה למטרה לפתח לתלמידיה מנהיגות ניהולית ומקצועית תחום הסיעוד ובמערכות הבריאות באופן כללי.
 
כל התחום של סיעוד הפך להיות בשנים האחרונות סופר מבוקש ללימודים. עד לפני כמה שנים לא כל האחים והאחיות היו בעלי תואר אקדמי – לעומת זאת כיום הסמכה של אחים ואחיות חדשים ניתנת בעיקר לכאלה שיש להם תואר ראשון בתחום, ורבים מעובדי הסיעוד בוחרים להשלים לימודים לתואר שני. לימודי תואר שני בסיעוד הכרחיים עבור הכשרת צוות סיעודי מקצועי ומיומן, שימלא תפקיד רבים וחיוניים בתחום. המטרה של הלימודים לתואר שני בסיעוד היא להכשיר אנשי מקצוע מקצועיים שישתלבו במגוון של תפקידים בתחום הסיעוד. 
 
תואר שני בסיעוד - תנאי קבלה
 
כמו בכל מקצוע, גם בתחום הסיעוד יידרשו המועמדים להגיע למוסד הלימודים בו הם רוצים ללמוד תואר שני כשהם אוחזים בידע רב וסיום בהצלחה של לימודים לתואר הראשון בממוצע של 80 ומעלה. כאלה שפונים ללימודים של תואר שני בסיעוד לא חייבים להיות בוגרי תואר ראשון בסיעוד דווקא, אבל עליהם להיות מוסמכים באופן רשמי כאחים או אחיות סיעודיים. למרות הנאמר לגבי תנאי הקבלה שמציבים מוסדות הלימוד, בחלק מהמקרים ניתן להתקבל ללימודים אלה גם אם לא עומדים בכל התנאים ולהגיש בקשות מיוחדת לקבלה ללימודים.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד משך הלימודים לתואר שני בסיעוד הינו כשנתיים. בחלק מהמקרים יציעו מוסדות הלימוד מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים לשלב עבודה ולהמשיך בשגרת חייהם במקביל ללימודים. במקרה זה סביר להניח שמשך הלימודים יהיה ארוך יותר משנתיים.
 
מה לומדים?
 
הלימודים לתואר שני בסיעוד יעניקו לבוגרים את הידע העדכני ביותר ואת כל המיומנויות הנדרשות לעבודה בתחום. הסטודנטים ללימודים לתואר זה יהנו מהכשרה עיונית ותיאורטית מקיפה ומעמיקה וכמו כן מהכשרה מעשית. בחלק ממוסדות הלימוד יציעו לסטודנטים את האופציה לבחור תחום התמחות ספציפי ולהתמקד בתתי תחומים לבחירתם. ברוב המקרים מסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בתחום יהיו - התמחות במינהל והתמחות קלינית.
 
ברוב מוסדות הלימוד יכללו את נושאי הלימוד הבאים: כלכלת בריאות, פסיכולוגיה, אבחון כאב, אבחון מחלות, ליווי החולה ובני משפחתו, רפואת נשים, התמודדות עם מצבי משבר, סטטיסטיקה, ניתוח מחקרים בתחום הסיעוד, אתיקה, מדיניות רפואית, איכות הטיפול הסיעודי, בטחון המטופל, ניהול ומנהיגות בתחום הסיעוד ועוד.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי הלימודים לתואר שני בסיעוד שסיימו בהצלחה את לימודיהם ועמדו בכל דרישות התואר יוכלו לאייש תפקידים ניהוליים בתחום הסיעוד (ניהול מחלקה, אח ראשי ועוד תפקידים בכירים). בנוסף, יוכלו בוגרי התואר להדריך סטודנטים, קולגות ו/או לנהל מחקרים שיעזרו משמעותית בשיפור העבודה הסיעודית בבתי החולים השונים. בנוסף, יוכלו לעבוד כמורים בבתי הספר לסיעוד הפזורים ברחבי הארץ.
שימו לב ♥ בוגרי הלימודים לתואר שני בסיעוד שסיימו בהצלחה מסלול עם תזה יוכלו לעסוק בתחום המחקר וההוראה במוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ.
 
כמה מרוויחים?
 
מטפל סיעודי שסיים את לימודיו צפוי להרוויח בשנים הראשונות סכומים שנעים על כ - 8,000 - 9,500 ש"ח חודשי. כעבור כמה שנים של נסיון ועם צבירת ותק ונסיון צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ - 10,000 - 12,500 ש"ח חודשי. 


סטודנטים ממליצים על סיעוד

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
276 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר שני בסיעוד בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים