האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מקצוע הסיעוד

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במקצוע הסיעוד
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מקצוע הסיעוד מתמקד קודם כל בעזרה ותמיכה בחולים בעלי צרכים מיוחדים ובעלי מוגבלויות על ידי טיפול פיזי ומתן טיפולים רפואיים. מקצוע הסיעוד דורש סבלנות רבה מאד עקב הסיבה שהסועד צריך להימצא על יד המטופל לאורך כל שעות היממה ותפקידו לסייע לו לתפקד בצורה טובה במהלך היום-יום ובעתות מצוקה. עליו להיות מוכן להעניק מעצמו בכל שעות היום. אפשר לומר בעצם שאם יש תנאי קבלה למקצוע הסיעוד אלה התכונות הנדרשות כבסיס למקצוע הזה. מקצוע זה יכול להתאים למי שיש לו את היכלות לתת מעצמו הרבה, לעתים בלי שום תמורה, ושיש לו את היכולת לתת כתף ולתמוך במטופלים שלו בכל המצבים.

מה צריך ללמוד כדי לסעוד אדם?
לימודי סיעוד מכילים מגוון נושאים שנוגעים  לתחום הביולוגי, הרפואה ועוד. בין היתר, נושאי הלימוד יכולים להיות מדעי החברה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, אנטומיה, ביוכימיה, פיזיקה, כימיה, פיזיולוגיה, גנטיקה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, כלכלה, סוציולוגיה, פרמקולוגיה ועוד נושאים רבים ומגוונים. רק אחרי תרגולים מעשיים על מגוון אוכלוסיות יוצאים הסטודנטים אל שוק העבודה ומתחילים לעבוד עם קהל המטופלים שהם הכי מתחברים אליו והכי מתאים להם.
 
סיעוד במגזר הפרטי
עקב העלייה המתמדת בתוחלת החיים נוצרה דרישה לשמירה על איכות החיים גם של קשישים. הביקוש במגזר הפרטי לאנשי סיעוד הולך וגדל והמון מטופלים נזקקים לסיוע בסיעוד לא רק במתקנים הציבוריים אלא גם בביתם. הסועד הופך לעתים להיות ממש חלק מהמשפחה שישן בביתו והוא מדווח על מצבו של המטופל לגורמים השונים.
איך אפשר להתחיל לעסוק בתחום הסיעוד?
על מנת לעסוק בתחום הסיעוד צריך קודם כל תואר בסיעוד. בישראל אפשר ללמוד לתואר ראשון בסיעוד, ומי שרוצה יכול למשיך לתואר שני ואף לדוקטורט. רמת לימודי הסיעוד בארץ נחשבת גבוהה ביחס לעולם ומי שרוצה יכול לעסוק במקצוע זה גם בחו"ל.. במסגרת ההסמכה לעיסוק בסיעוד, על הלומדים לעמוד בבחינות לרישוי ממשלתיות מטעם משרד הבריאות, כאשר ישנם סוגים שונים של מבחני רישוי: לאחיות מעשיות, לאחיות מוסמכות ולקורסים בהתמחויות לאחיות.
 
 

לימודי תואר ראשון בסיעוד בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים