האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תנאי קבלה לסיעוד

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתנאי קבלה לסיעוד
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תנאי קבלה בלימודי סיעוד
 
לימודי סיעוד (אחות אקדמאית) נועדו להכשיר אחים ואחיות מוסמכים. כל זאת האמצעות הקניית ידע אקדמי ומקצועי אשר יאפשר להם בסיום הלימודים להשתלב במרפאות, בתי חולים, מוסדות שיקומיים, בתי אבות ועוד. תפקידי האחיות מגוונים וכל אחת יכולה להשתלב במגוון תפקידים/תחומים כגון:מיילדת, טיפול נמרץ ועוד. התחום דורש מהאחים והאחיות להיות בעלי יחסי אנוש גבוהים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד משתנים ממוסד אקדמי אחד למשנהו ומומלץ לברר זאת מול המוסד האקדמי עצמו. למרות זאת, בדרך כלל הדרישות הממוצעות כתנאי קבלה לסיעוד הוא ציון הפסיכומטרי של 520 לפחות וממוצע בגרויות של 80 ומעלה. בנוסף, ציון האנגלית בפסיכומטרי צריך להיות למעלה מ- 85. יש גם כמה מוסדות לימוד שיבדקו את רמת העברית אשר יזמנו לריאיון אישי ומבחן התאמה לסיעוד, או ידרשו לחתום על הצהרת בריאות והצהרה על היעדר רישום פלילי. בנוסף, יש אפשרות קבלה על סמך שקלול ציונים. אפשר לשקלל את הבחינה הפסיכומטרית יחד עם ממוצע הבגרויות, מכינה קדם אקדמית ולימודים אקדמיים. תנאי הקבלה ללימודי הסבה לסיעוד דורשים ניסיון קודם, בגרות מעל 80, תעודת הסמכה וציון פסיכומטרי מעל 505.
 

תנאי קבלה ללימודי סיעוד - לבני 30 פלוס

תנאי קבלה לסיעוד בשביל אנשים מעל גיל 30 הם פחות נוקשים - אפשר להתקבל ללימודי סיעוד על ידי ציון פסיכומטרי בלבד, מי שאין לו תעודת בגרות, יכול לעשות מכינה ולהתקבל. זוהי מכינה קצרה מהרגיל והיא מלמדת את המקצועות הנדרשים לצורך לימודים אקדמאים.  
 
 
 
 
תנאי קבלה לסיעוד
 
 
 

תנאי קבלה ללימודי סיעוד – תנאי קבלה לתואר שני

תנאי קבלה לסיעוד תואר שני דורשים כתנאי בסיסי אחים ואחיות בעלי תואר ראשון בסיעוד. ממוצע הציונים של התואר הראשון חייב להיות בציון של 85 לפחות. גם אנשים עם תואר ראשון שאינו סיעוד, יכולים להתקבל לתואר שני בסיעוד, כאשר ממוצע הציונים של התואר אותו הם למדו הוא מעל 85, ורק אם ישלימו קורסי יסוד בסיעוד בהתאם להחלטת ועדת קבלה. בחלק מהמקומות תנאי קבלה לסיעוד תואר שני דורשים ריאיון קבלה אישי, או לעשות בחינה באנגלית בציון של 70 לפחות. יש כמה מוסדות אשר דורשות כתנאי קבלה לסיעוד ניסיון קליני של לפחות שנה בתחום הסיעוד .
 
 
הסבת אקדמאים לסיעוד
 
בוגרי תואר ראשון במגוון תחומים אקדמיים יכולים לעשות הסבה לסיעוד. תואר ראשון בתחום זה מקנה ללומדים ביטחון ויציבות תעסוקתית. בלימודי ההסבה תנאי הקבלה גמישים יותר והמסלול עצמו קצר יותר ונע סביב השנתיים.
 

לימודי תואר ראשון בסיעוד בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים