072-3300504

קורס חקלאות

החקלאות של היום היא לא דומה לחקלאות של פעם, עם פעם הייתה החקלאות עבודת כפיים כיום רוב העבודה החקלאית מתבצעת באמצעות מכונות, כך שבעזרת הטכנולוגיות החדישות גם תכני הלימוד של לימודי חקלאות השתנו, כיום נותנים דגש יותר על הטכנולוגיה, הניהול והמחקר של החקלאות, מאשר הצד המעשי והישן, חקלאות היא תחום אשר בנוסף לקורסים בחקלאות ניתן למצוא אותו גם באקדמיה למסלולי תואר ראשון בחקלאות והנדסה חקלאית.

מדובר בתחום רחב במיוחד הכולל את כל הפעולות האנושיות המיועדות לייצור מוצרים שונים כמו מזון, גידול וטיפוח של צמחים ובעלי חיים. החקלאות מלווה את האדם כבר אלפי שנים ואפילו בימינו היא עדיין מהווה את העיסוק הנפוץ ביותר בעולם, המספק תעסוקה למעל 40% מכוח העבודה העולמי!
 
 
לימודי חקלאות
"החקלאות לא מתה היא רק מתחדשת" | צילום: shutterstock

קורסי חקלאות זוכים לפריחה לאחרונה, נפתחו קורסים רבים המיועדים לקהל הרחב ומטרתם להקנות העשרה אישית וחווייתית בתחומי החקלאות השונים. קורסים אלו כוללים, בין היתר, הכשרה להקמה של גינות, לימודי ייצור יין, לימודי ייצור שמן זית, לימודי ייצור גבינות ועוד ועוד. קורסים אלו מצטרפים ללימודים האקדמיים בתחום, בהם מצטיינת ישראל מאז הקמתה.
 
 
 
 • החקלאות היא אחד הענפים המרכזיים והחשובים ביותר לאנושות, והתפתחות התרבותית הולכת יד ביד עם ההתפתחות החקלאית. התוצרת החקלאית מספקת לנו את המזון שאנו אוכלים, את הביגוד שאנו לובשים, את הפרחים וצמחי הנוי, את הסיגריות שחלקנו חוטאים בעישונן, ושלל חומרים שונים לייצור תעשייתי.

 • לימודי חקלאות כוללים מגוון עשיר במיוחד של קורסים ותארים ברמות שונות ולמטרות שונות, וכל אחד יכול למצוא את מסלול הלימודים העונה על צרכיו, מטרותיו ומבוקשו – בין אם ברצונו בחוויה מעשירה או בהכשרה מקצועית מקיפה.

 • אם גם אתם מעוניינים לטפח גינות, לייצר גבינות, לחוות את התהליכים השונים של ייצור היין או ללמוד לתואר בתחום ולהשתלב בעבודה בו – לימודי חקלאות מיועדים עבורכם.

 
קהל היעד
קורס חקלאות מיועד למעוניינים בהעשרה אישית בתחום אשר תעזור להקים ולטפח גינה אורגנית ביתית, לחוות את תהליכי ייצור היין, והן למעוניינים להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בענפי החקלאות השונים.
 
קורס חקלאות
עבודה בחקלאות | צילום: shutterstock
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה לקורס חקלאות תלויים, כמובן, במסלול הלימודים המבוקש – בעוד קורסי ההעשרה אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, קורסים מקצועיים ומתקדמים, כמו גם לימודים אקדמיים בתחום, כוללים תנאי קבלה רבים כמו בגרות ופסיכמוטרי ולעתים נדרש גם נסיון בתחום.

 
 

משך הלימודים

קורסים שונים בתחום החקלאות נמשכים בין מספר שבועות לשנה (ולעיתים אף יותר) בהתאם לקורס הספציפי.
כמו כן ישנם לימודים לתואר בחקלאות אשר נמשכים בין שלוש לארבע שנים ולימודי הנדסאי חקלאות שנמשכים בין שנתיים לשלוש שנים.
 
 

מסלולי הלימוד

כאמור, תחום לימודי החקלאות הוא נרחב במיוחד, וסביר להניח כי תוכלו למצוא מסלול לימודים העונה בדיוק על מבוקשכם.

 1. מסלולי הלימוד הנפוצים בתחום כוללים את התואר הראשון בחקלאות (B.A או B.Sc), לימודי הנדסאי חקלאות והנדסאי בעלי חיים, ומגוון עצום של קורסים.

 2. בין הקורסים הפופולאריים בתחום: קורס חקלאות אורגנית ובניית גינה אורגנית, קורס ייצור יין וגידול גפנים, קורס ייצור שמן זית, קורס ניהול עסקי בחקלאות, קורס ייצור גבינות ומוצרי חלב, קורס טיפוח גינת תבלינים, קורס חקלאות ביולוגית,קורס גינו טיפולי, קורס יזמות חקלאית ועוד רבים אחרים.

תעודה
בוגרי קורס חקלאות, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודה מטעם המוסד בו למדו, ובהתאם למסלול הלימודים שסיימו.

קורסי ההעשרה בתחום מעניקים תעודת גמר, ואילו לימודים מקצועיים ומקיפים, לרבות לימודים אקדמיים, מעניקים לבוגריהם תעודות מוכרות, עמן ניתן להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום.

 
כמה מרוויחים?
בוגרי לימודי חקלאות ירוויחו בחמש שנים הראשונות אחרי הלימודים בין 5,000-8,000 ש"ח חודשי ולאחר מכן יעלה השכר ויעמוד על בין 8,000-14,000 ש"ח חודשי - תלוי האם מדובר בתואר או תעודה ותלוי כמובן בתחום הספיציפי.
מעניין אותך קורס חקלאות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באיכות הסביבה - לימודים ירוקים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד איכות הסביבה - לימודים ירוקים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד