האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס חקלאות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס חקלאות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

החקלאות של היום היא לא דומה לחקלאות של פעם, עם פעם הייתה החקלאות עבודת כפיים כיום רוב העבודה החקלאית מתבצעת באמצעות מכונות, כך שבעזרת הטכנולוגיות החדישות גם תכני הלימוד של לימודי חקלאות השתנו, כיום נותנים דגש יותר על הטכנולוגיה, הניהול והמחקר של החקלאות, מאשר הצד המעשי והישן, חקלאות היא תחום אשר בנוסף לקורסים בחקלאות ניתן למצוא אותו גם באקדמיה למסלולי תואר ראשון בחקלאות והנדסה חקלאית.

מדובר בתחום רחב במיוחד הכולל את כל הפעולות האנושיות המיועדות לייצור מוצרים שונים כמו מזון, גידול וטיפוח של צמחים ובעלי חיים. החקלאות מלווה את האדם כבר אלפי שנים ואפילו בימינו היא עדיין מהווה את העיסוק הנפוץ ביותר בעולם, המספק תעסוקה למעל 40% מכוח העבודה העולמי!
 
 
לימודי חקלאות
"החקלאות לא מתה היא רק מתחדשת" | צילום: shutterstock

קורסי חקלאות זוכים לפריחה לאחרונה, נפתחו קורסים רבים המיועדים לקהל הרחב ומטרתם להקנות העשרה אישית וחווייתית בתחומי החקלאות השונים. קורסים אלו כוללים, בין היתר, הכשרה להקמה של גינות, לימודי ייצור יין, לימודי ייצור שמן זית, לימודי ייצור גבינות ועוד ועוד. קורסים אלו מצטרפים ללימודים האקדמיים בתחום, בהם מצטיינת ישראל מאז הקמתה.
 
 
 
  • החקלאות היא אחד הענפים המרכזיים והחשובים ביותר לאנושות, והתפתחות התרבותית הולכת יד ביד עם ההתפתחות החקלאית. התוצרת החקלאית מספקת לנו את המזון שאנו אוכלים, את הביגוד שאנו לובשים, את הפרחים וצמחי הנוי, את הסיגריות שחלקנו חוטאים בעישונן, ושלל חומרים שונים לייצור תעשייתי.

  • לימודי חקלאות כוללים מגוון עשיר במיוחד של קורסים ותארים ברמות שונות ולמטרות שונות, וכל אחד יכול למצוא את מסלול הלימודים העונה על צרכיו, מטרותיו ומבוקשו – בין אם ברצונו בחוויה מעשירה או בהכשרה מקצועית מקיפה.

  • אם גם אתם מעוניינים לטפח גינות, לייצר גבינות, לחוות את התהליכים השונים של ייצור היין או ללמוד לתואר בתחום ולהשתלב בעבודה בו – לימודי חקלאות מיועדים עבורכם.

 
קהל היעד
קורס חקלאות מיועד למעוניינים בהעשרה אישית בתחום אשר תעזור להקים ולטפח גינה אורגנית ביתית, לחוות את תהליכי ייצור היין, והן למעוניינים להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בענפי החקלאות השונים.
 
קורס חקלאות
עבודה בחקלאות | צילום: shutterstock
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה לקורס חקלאות תלויים, כמובן, במסלול הלימודים המבוקש – בעוד קורסי ההעשרה אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, קורסים מקצועיים ומתקדמים, כמו גם לימודים אקדמיים בתחום, כוללים תנאי קבלה רבים כמו בגרות ופסיכמוטרי ולעתים נדרש גם נסיון בתחום.

 
 

משך הלימודים

קורסים שונים בתחום החקלאות נמשכים בין מספר שבועות לשנה (ולעיתים אף יותר) בהתאם לקורס הספציפי.
כמו כן ישנם לימודים לתואר בחקלאות אשר נמשכים בין שלוש לארבע שנים ולימודי הנדסאי חקלאות שנמשכים בין שנתיים לשלוש שנים.
 
 

מסלולי הלימוד

כאמור, תחום לימודי החקלאות הוא נרחב במיוחד, וסביר להניח כי תוכלו למצוא מסלול לימודים העונה בדיוק על מבוקשכם.

  1. מסלולי הלימוד הנפוצים בתחום כוללים את התואר הראשון בחקלאות (B.A או B.Sc), לימודי הנדסאי חקלאות והנדסאי בעלי חיים, ומגוון עצום של קורסים.

  2. בין הקורסים הפופולאריים בתחום: קורס חקלאות אורגנית ובניית גינה אורגנית, קורס ייצור יין וגידול גפנים, קורס ייצור שמן זית, קורס ניהול עסקי בחקלאות, קורס ייצור גבינות ומוצרי חלב, קורס טיפוח גינת תבלינים, קורס חקלאות ביולוגית,קורס גינו טיפולי, קורס יזמות חקלאית ועוד רבים אחרים.

תעודה
בוגרי קורס חקלאות, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודה מטעם המוסד בו למדו, ובהתאם למסלול הלימודים שסיימו.

קורסי ההעשרה בתחום מעניקים תעודת גמר, ואילו לימודים מקצועיים ומקיפים, לרבות לימודים אקדמיים, מעניקים לבוגריהם תעודות מוכרות, עמן ניתן להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום.

 
כמה מרוויחים?
בוגרי לימודי חקלאות ירוויחו בחמש שנים הראשונות אחרי הלימודים בין 5,000-8,000 ש"ח חודשי ולאחר מכן יעלה השכר ויעמוד על בין 8,000-14,000 ש"ח חודשי - תלוי האם מדובר בתואר או תעודה ותלוי כמובן בתחום הספיציפי.

קורסים ולימודי תעודה באיכות הסביבה - לימודים ירוקים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים