072-3300504

לא כולל שירות

עבודות זמניות הן עבודות שבדרך כלל לא נדרשת הכשרה כדי לבצע אותן, או שההכשרה הדרושה קצרה מאד. העוסקים בהם לא מתמידים בהן במשך זמן רב והן נחשבים כמעין "עבודות מעבר" כדי לחסוך קצת כסף או כדי לעשות משהו עד שמוצאים את הכיוון בחיים. ישנם בני נוער לפני צבא שעוסקים בהן, כמו גם חיילים משוחררים שעוד לא החליטו מה ברצונם לעשות בהמשך (או שרוצים לזכות בכספי הפיקדון המובטח למי שיתמיד במשך חצי שנה בעבודה מועדפת). קהל יעד אחר הם הסטודנטים, שעובדים במגוון עבודות זמניות ובמשמרות כדי לממן - ולו חלקית - את עלות הלימודים. כאמור, משרות אלו אינן דורשות הכשרה מיוחדת. מעניין לציין שבחו"ל המצב שונה: גם משרה כמו מלצרות או טלמרקטינג דורשת בחו"ל הכשרה מקיפה ויחס למשרות אלו הוא ככל עבודה אחרת. בשוק העבודה בחו"ל, מי שנשכרים למשרות אלו הם מבוגרים, שעברו דבר או שניים בחיים והשירות הטוב הוא בראש מעייניהם - היחס למקצועות אלו רציני והן מקבלות את כל הכבוד הראוי. גם החברות ששוכרות עובדים אלו מבינות את חשיבותם, ומעדיפות מבוגרים בעלי ניסיון כדי שתוכלנה לתת ללקוחותיהן שירות טוב, יעיל ומקצועי.
לא מתעניינים בקביעות
בארץ תחום המלצרות סובל מתחלופה גבוהה של עובדים, וכך גם תחום שירות הלקוחות. העובדים מעדיפים למצוא משרות משתלמות יותר מבחינה כלכלית, או כאלו שנחשבות ליוקרתיות יותר מבחינה מקצועית, בעיני אחרים. מקצועות אחרים, כמו תמיכה טכנית, נחשבים להתמקצעות מסוימת בתחום המחשבים וכרטיס כניסה לעבודה בתחום - עבור סטודנטים שלומדים לתואר במחשבים, או אחרים. וישנם גם מקצועות שעבור אחדים מהווים מקצוע ועבור אחרים - תחביב. לא נדיר למצוא מנהלי חברות שגלגלים עסקאות בנות מאות אלפי שקלים ביום, ובערבים עובדים כברמנים, בשביל הכיף. על העובדים הזמניים לזכור כי גם אם הם מתכננים לפרוש כנפיים ולהמשיך הלאה מיד לכשתינתן להם ההזדמנות, הרי שעליהם בכל זאת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. בצורה זו הם יכולים להבטיח לעצמם כי גם מעסיקים אחרים ירצו אותם בהמשך.
כדי לממן את הלימודים או בשביל הכיף
במרבית העבודות הזמניות מדובר בשכר לפי שעה, כשבדרך כלל מדובר בשכר מינימום. לעיתים העבודה מבוססת על שכר בסיס בתוספת עמלות ובונוסים (למשל, במכירות או במלצרות). מקצועות אחרים, הדורשים רמת מיומנות גבוהה יותר, מתגמלים את עובדיהם בהתאם. לעיתים - במקרים בהם החברה מספקת הכשרה מקצועית לעובד - אף נדרש העובד להתחייב כי יעבוד בחברה במשך תקופת מינימום (התחייבות של שנה, במרבית המקרים).
  עבודות זמניות

כל המקצועות בתחום ה עבודות זמניות

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד