האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מאבטח

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במאבטח
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
המאבטח ניצב בכניסה למקומות בילוי (קניונים, מועדוני ריקודים), לחנויות ולמוסדות (דואר, בתי ספר וכו'), ובודק את הנכנסים אליהם. הוא בוחן את תכולת התיק של אזרחים ומעביר גלאי מתכות על גופם; אם מדובר בכלי רכב - הוא בודק את תא המטען. זאת במטרה למנוע ממחבלים לבצע פיגועים. תחום נוסף הוא אבטחת אישים. בתחום זה, המאבטח אחראי על בטחונו של נושא משרה יחיד - כשומר ראש יחיד או חלק מצוות אבטחה. עליו לסרוק את השטח מפני מפגעים פוטנציאליים ובמידת הצורך - להגן בגופו על האישיות ששכרה את שירותיו.
מה הן דרישות הקדם?
אזרח או תושב ישראל, בוגר 12 שנות לימוד, גיל 21 ומעלה, אינו פסול לשאת כלי ירייה, אין מניעה להעסקתו מטעמים של שלום הציבור או בטחון המדינה, בעל אישור כשירות רפואית. מאבטח שרוצה לעבוד כממונה בטחון צריך בנוסף לעיל לעבור הכשרה מקצועית באבטחה.
זה מתאים לי?
מדובר בעבודה במשמרות - לעיתים מוצב המאבטח כמאבטח קבוע של מוסד מסוים, ולעיתים בכל משמרת הוא מוצב במקום אחר, על פי דרישה או על פי צורך (במקרים אלו, ייתכן שהמאבטח יידרש לעבוד במשמרות ביום שישי או בשבת). העבודה לרוב בעמידה, אולם ישנם מקומות שמאפשרים למאבטח לשבת. העבודה אינה דורשת מאמץ מחשבתי מיוחד, אולם במידה וישנה התרעה לפיגועים, קיים סיכון פיזי. משרות בתחום האבטחה מוכרות כ"עבודה מועדפת", המזכה חיילים משוחררים שמתמידים בה, במענק מיוחד מהביטוח הלאומי.
המעסיקים הבולטים:
המעסיקות העיקריות הן חברות השמירה הפרטיות וחברות אבטחה. כמו כן חברות כוח אדם מעסיקות מאבטחים למגוון מעסיקים שיוצרים איתן קשר. המעסיקים הפוטנציאליים של תחום אבטחת האישים הם שירותי הביטחון, אישים רמי דרג או גורמים שקיבלו איומים על חייהם והם או משפחתם מצויים בסיכון.
משכורות:
מאבטחים ושומרים משתכרים שכר מינימום; משכורתם של מאבטחים מטעם השב"כ עומדת על כ-8,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
השתלבתי, מה הלאה?
מאבטחים יכולים לעבור הכשרה מקצועית ולהתקדם לתפקיד ממונה בטחון.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי