האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ניצב / ביט

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בניצב / ביט
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
ניצב מופיע בהצגות, סרטים ופרסומות כשהוא מסתובב ברקע - מעין תפאורה אנושית שהופכת את הסצינה ל"נורמלית" (למשל, אנשים מסתובבים ברחוב, כדי שההתרחשות לא תיראה ריקה מדי ותעורר חוסר נוחות או חוסר אמינות). לא תמיד הניצב יופיע בסצינה המונית - לעיתים אלו סצינות שכוללות רק מספר מועט של אנשים ברקע, כך שניתן לזהות אותו או להתמקד בו. הניצב מופיע אך אינו מדבר. לעומתו, "ביט" הוא ניצב שקיבל משפט קצר לומר למצלמה, או אפילו מספר שורות, או שיש לו הבעה בולטת שתגרום למצלמה להתמקד בו יותר מהניצבים האחרים. הבחירה בניצבים היא בהתאם למראה הדרוש עבור הפקה הספציפית, ותהיה זו ילדה בלונדינית או מבוגר שמן ומקריח.
מה הן דרישות הקדם?
אין תואר או קורס שצריך לעבור. אך כדי שתוכלו להתחיל קריירה כניצבים, יש להירשם באחת מסוכנויות הליהוק ולספק מספר תמונות של עצמכם מזוויות שונות.
זה מתאים לי?
ניצב הוא תפאורה אנושית. עליו להגיע לסט במועד שנקבע, ללבוש בגדים שההפקה הורתה לו, ולגדל שיער פנים בהתאם לנדרש. עליו להיות מנומס, ולהישמע להוראות הבמאי וההפקה, גם אם משמעות הדבר היא לחזור על אותם הצעדים שוב ושוב. הוא צריך להיות בעל ראש קטן ולעשות מה שאומרים לו. רצוי מאד שהניצב יהיה בעל סבלנות ואורך רוח, ויידע לא להתלונן על זמן ההמתנה הרב או על תנאים אחרים.
טווח גילאי המועסקים:
כל הגילאים - מילדים קטנים ועד פנסיונרים.
משכורות:
המשכורת אינה קבועה. התשלום הוא בהתאם ליום עבודה ותלוי גם בגודל התפקיד כניצב ובסוג ההפקה. לרוב, התשלום המקובל נע בין 150-350 שקלים ליום צילומים (או שעות בודדות של צילומים). ישנם ניצבים שמככבים בסרטוני פרסומת כדמות יחידה (גם אם אינם מדברים) והם יכולים להגיע לתשלום של 1,000-2,000 שקלים ליום.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
אין מוסדות אקדמיים או בתי ספר שמלמדים את התחום. עם זאת, חברות הליהוק מספקות סדנאות הכנה קצרות.
מה לומדים שם?
במהלך סדנאות ההכנה לומדים הניצבים והטאלנטים כללי עבודה על הסט ומול מצלמה, כללי התנהגות באתר צילומים, טיפים ותרגולות במשחק ובניצבות וכו'.
השתלבתי, מה הלאה?
עבודה כניצב משמשת לעיתים קרש קפיצה לקריירת משחק, עבור מי שאינו בוגר בית ספר למשחק. עם זאת, לרוב העיסוק הוא לא יותר מ"כסף כיס" למי שרוצים לגוון קצת את עבודתם הרגילה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי