072-3300504

בריאות - מקצוע עם שליחות

אחד התחומים הנחשקים ביותר הוא תחום הרפואה והבריאות. כבר בגילאי הגן, הילדים עונים לשאלה "מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול", בתשובה "רופא". הרופאים ובעלי מקצועות הבריאות האחרים מייצגים את הטוב בעולם - הרצון לעזור לאנשים, לתרום את הידע האישי על מנת להציל חיים. ובעצם, לא רק הצלה, כי אם גם אבחנה, מניעה, טיפול, שיפור ושיקום בריאות האדם. לא פלא שלמרבית תחומים אלו מגיעים רק בעלי ההישגים הטובים ביותר. גם המקצועות האחרים, שמסתופפים תחת צילם היוקרתי של הרופאים, חשובים ותורמים לא פחות. אלו הפסיכולוג, הקליני, ששומר על בריאותם הנפשית של מטופלים; האחות הסיעודית, שמסייעת לקשישים לסיים את חייהם בכבוד; השיננית, שתורמת אף היא לאיכות חיינו בלי שנדע, ועוד. כל המקצועות הללו מתאפיינים במניעת מקרי חירום או טיפול ממוקד בהם.
עוברים לרפואה פרטית
תחושת הסיפוק מפצה במידת מה על השחיקה הגבוהה. הפסיכולוג הקליני סופג לתוכו את סיפוריהם של מטופליו; האחיות מתרוצצות אנה ואנה כשלעיתים החולים מלחיצים אותן ומבקשים את עזרתן; השיננית עושה עבודה שחורה, שחוזרת על עצמה בכל טיפול ודורשת דייקנות רבה; על הדיאטן להתמודד עם מטופלים שלא תמיד מוכנים לוותר על הרגלים רעים, ואילו על רופאים בתחילת דרכם לעבוד במשמרות ארוכות בנות 24 ו-26 שעות ברציפות. תעשיית הבריאות לא תמיד מתגמלת את העוסקים בה מבחינה כספית. העובדים לא תמיד מוצאים נחמה בתלוש המשכורת, כך שלתחושת הסיפוק האישי והתגמול הנפשי חשיבות גבוהה. עם זאת, השוק התפתח ועובר עתה להעדפת הרפואה הפרטית על פני הרפואה הציבורית. אפילו קופות החולים מציעות ביטוחים משלימים, טיפולים אלטרנטיביים ועוד. רופאים רבים פותחים - לצד עבודתם בבית החולים - מרפאה פרטית משלהם. וכך, רופאים ופסיכולוגים קליניים בעלי ניסיון ובעלי קליניקה פרטית יכולים לצפות לשכר גבוה מאד, וכך גם כל מי שמספק ייעוץ במסגרת פרטית.
לימודים מפרכים
תחום הרפואה והבריאות חשוב כל כך, עד שהדבר משתקף גם בלימודים אליו. אחריות אישית היא בגדר חובה, וכך גם בשלות נפשית. אין כאן מקום להתלוצץ עם מטופלים, שכן מדובר בחיי אדם וכל תשובה עשויה להילקח ברצינות גמורה על ידי המטופל. על העוסקים בתחום להכיר את צמתי הנפש של מטופליהם ואין פלא, אם כן, שרק הטובים ביותר מתקבלים ללימודים ושהלימודים המפרכים אורכים 7 שנים (למשרת רופא).
בכל המקצועות ההתמחות ארוכה ומייגעת.
 בריאות ורפואה

כל המקצועות בתחום ה בריאות ורפואה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד