האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רפואה סינית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין ברפואה סינית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
רפואה סינית היא שיטת טיפול מהעתיקות בעולם, אשר עוסקת בבריאות ובריפוי על ידי תצפיות ופילוסופיה. שיטות הריפוי כוללות תזונה נכונה, צמחי מרפא, דיקור סיני, עיסוי, התעמלות ואף שיאצו ודיקור יפני.
מה הן דרישות הקדם?
על מנת לעסוק ברפואה סינית, יש לסיים לימודים של 4 שנים ולעבור את מבחן ההסמכה הארצי. למרות שנכון להיום אין שום חובה חוקית לענות על שני התנאים האלו, קיימת בתחום 'רגולציה וולונטרית' שמונהגת על ידי האגודה לרפואה סינית בישראל. האגודה מפקחת גם על מוסדות הלימוד, ומכירה אך ורק במוסדות אשר עומדים במכסת שעות הלימוד, בתכנים ובשעות הסטאז'.
זה מתאים לי?
מי שבוחר ללכת לכיוון טיפולי זקוק לסקרנות באשר לטבעו של הגוף, העולם והחיים, וכן לרצון לעזור לאחרים. הבחירה ברפואה אלטרנטיבית מאפיינת, בדרך-כלל, אנשים בעלי חשיבה יצירתית ו'מחוץ לקופסא'.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
כ- 200 בוגרים.
משכורות:
השכר משתנה. בקופ"ח המטפל משתכר כ- 40-70 ש"ח פר טיפול. בשוק הפרטי המחיר הממוצע הוא 150 ש"ח. כמו כן, בעלי ניסיון ומוניטין מרוויחים סכומים גבוהים יותר.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
הדרישות משתנות בין המוסדות, אך הדרישה הבסיסית היא להיות בעל תעודת בגרות ולעבור מבחני כניסה אישיותיים-פסיכומטריים לאגודות השונות וריאיון אישי שבוחן בגרות נפשית.
מה לומדים שם?
הלימודים אורכים על התקן הישראלי 3000 שעות המתפרסות על פני 4 שנים. בתוכנית הלימודים ניתן למצוא פילוסופיה סינית, יסודות רפואה סינית (מבנה הגוף הפיזיולוגי והאנרגטי של האדם), פתולוגיה ודיאגנוזה, טיפול בדיקור, טיפול בצמחי מרפא סינים, טיפול תזונתי, טווינא (פיזיותרפיה סינית), צ'י קונג רפואי, יסודות הפסיכולוגיה ההוליסטית וכן רפואה מערבית (כימיה וביוכימיה, אנטומיה וכו'). לימודים מתקדמים ואינטגרטיביים ברפואה סינית, עוסקים ברפואה פנימית, גינקולוגיה, רפואת ילדים ומחלות עור.
השתלבתי, מה הלאה?
בראשית הדרך חשוב לצבור כמה שיותר ניסיון ולכן למרות התמורה הנמוכה יש לנסות להתקבל לעבודה במגזר הציבורי. ההשתלבות בשוק הפרטי מקנה רכישה של שם טוב שמרחיבה את מעגל הלקוחות, ולאחר שמתבססיםבמקצוע ניתן להתמקצע ולהתמחות בתחום מסוים: גינקולוגיה, טיפול בסרטן וכדומה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי