האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מורה ליוגה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במורה ליוגה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מורה ליוגה הוא אדם שחי על פי עקרונות היוגה, הן פיזית והן נפשית, ומעביר אותן הלאה לאנשים אחרים. מרבית המורים נאלצים לעבוד בעבודה מכניסה יותר, וללמד יוגה כעיסוק צדדי. רוב השיעורים מתקיימים בבקרים או בערבים, ואורכים כשעה וחצי. המורה ליוגה יתחיל את יומו מדי בוקר בתרגילי טיהור ונשימה, מדיטציה ותרגול פיזי.
מה הן דרישות הקדם?
מורה בכיר ליוגה - 600 שעות לימוד במשך 3 שנים. מורה מוסמך ליוגה - 400 שעות לימוד במשך שנתיים. מדריך יוגה - 200 שעות לימוד במשך שנה. מלבד הלימודים, המורה מסווג גם על פי שנות התרגול והלימוד שעבר. מאסטר יוגה הוא אדם אשר מתרגל יוגה מעל ל-10 שנים.
זה מתאים לי?
התכונות החשובות הן התמדה ולהט. שאר התכונות נרכשות תוך כדי ההתפתחות האישית שבלמידת היוגה.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
כ-3,000 מורי יוגה בישראל.
משכורות:
כמורה שכיר בבית ספר, השכר לשיעור בן שעה וחצי נע בין 100 ל-250 ש"ח, בהתאם למספר התלמידים בשיעור ולותק המורה. בתור מורה עצמאי נהוג לגבות 30-60 ש"ח מכל תלמיד ובשיעור פרטי גובים 100-180 ש"ח לשיעור.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
הדרישות לתחילת הלימודים: אדם מעל גיל 18, בעל ניסיון תרגול של שנתיים לפחות והמלצה בכתב ממורה מוסמך ליוגה.
מה לומדים שם?
רוב הקורס מתמקד בתרגול יוגה (אסנות, קריות ומודרות) בהיקף של 150-180 שעות. תכנים נוספים הם הפילוסופיה וההיסטוריה של היוגה, אנטומיה, פיזיולוגיה, בריאות ותזונה, תרגילי נשימה (פראנהימה), ריכוז והתבוננות, פדגוגיה מעשית (שיטות לימוד ובניית שיעור) והתמחות של 50 שעות.
השתלבתי, מה הלאה?
ניתן להתחיל לעבוד בהוראה החל מהשנה השלישית של הלימודים. רוב המורים יעבדו כמורים בבית ספר קיים, ועם הזמן לאחר שירכשו מוניטין וקהל תלמידים, יוכלו ללמד שיעורים נוספים. על מנת לפתוח בית ספר עצמאי, יש ללמד יוגה 12 שנה לפחות.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי