האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רוקח

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין ברוקח
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
הרוקח מתווך בין הרופא לבין המטופל - הוא מספק ללקוח תרופות על פי מרשם הרופא, אך גם מברר האם התרופה מתאימה לצרכיו. כמו כ, אם תרופה מסוימת אינה קיימת במלאי, הרוקח מחליף אותה בתרופה אחרת, תואמת.
מה הן דרישות הקדם?
תואר ברוקחות (מי שעשה את התואר בחו"ל, צריך לעבור מבחן בארץ), וכן התמחות בת חצי שנה בבתי מרקחת של רשתות הפארמים, קופות החולים או בתי המרקחת הפרטיים. במהלך ההתמחות יש לגוון ולעבוד במספר בתי מרקחת.
זה מתאים לי?
רוקח צריך להיות אדם שאוהב אנשים ומוכן להקשיב לבעיותיהם. הוא צריך להיות בעל תודעת שירות גבוהה, אך גם להיות סוחר טוב. העבודה היא לרוב בשעות קבועות ושגרתיות (למעט תורנויות לילה), או - אם מדובר באחת מרשתות הפארמים - במשמרות.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
כיום עובדים כ-2,000 רוקחים מוסמכים.
טווח גילאי המועסקים:
27-65.
המעסיקים הבולטים:
קופות החולים, רשתות הפארמים ומאות בתי מרקחת פרטיים.
משכורות:
40 שקלים לשעה לרוקח מתחיל, 60 שקלים לשעה ל"רוקח אחראי", בהתאם לוותק.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
כ-100 סטודנטים מתחילים ללמוד רוקחות לתואר ראשון בכל שנה.
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד רוקחות במספר מצומצם מאד של אוניברסיטאות בישראל. על מנת להתקבל, יש לעמוד בציון תקן, המורכב משקלול של ציון הבחינה הפסיכומטרית וציון בחינת הבגרות (או לחלופין: מכינה קדם אקדמית במסלול טבע, כימיה-ביולוגיה, קדם הנדסה ומדעי המחשב). בחישוב ציון התקן ניתן בדרך כלל משקל של 70% לציון הבחינה הפסיכומטרית, ו-30% לציון הממוצע של תעודת הבגרות (או התעודה החליפית ממכינה קדם אקדמית). כמו כן מותנית קבלתו של המועמד ללימודים בהצהרה על בריאות תקינה וחתימה על טופס ויתור על סודיות רפואית. בגמר הלימודים מקבל התלמיד תואר בוגר ברוקחות (B.Sc.Pharm).
מה לומדים שם?
לימודי הרוקחות כוללים קורסי יסוד בכימיה, ביולוגיה, פיזיקה, מתמטיקה, מחשבים ואנטומיה. כמו כן נלמדים קורסים בהיסטולוגיה, כימיה אורגנית ותרופתית, ביו-רוקחות, ביוכימיה, פיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, ורוקחות קלינית.
השתלבתי, מה הלאה?
לאחר תקופה ממושכת של עבודה כרוקח, ניתן להתקדם לתפקיד רוקח אחראי, או לפתוח בית מרקחת. משרד הבריאות קובע כי בכל בית מרקחת צריך להיות לפחות רוקח אחראי אחד.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי