האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

וטרינר

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בוטרינר
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
רפואה וטרינרית עוסקת באבחון, טיפול וריפוי בעלי חיים. לימודי וטרינריה מכשירים רופאים וטרינרים כלליים ומומחים שעונים לצורכי המשק והחברה בתחום בעלי החיים ובהם: חיות משק, סוסים, חיות מחמד, וחיות בר. הוטרינר רואה עצמו מחויב לפעול למען רווחת החיות ורווחת בני האדם הקשורים בהם, החל מטיפול בחיות מחמד ומשק וכלה באבטחת מקורות המזון והגנה על הציבור ממחלות זואונוטיות.
מה הן דרישות הקדם?
בוגרי אוניברסיטאות מהארץ זכאים לקבל רשיון ממנהל השירותים הוטרינרים במשרד החקלאות לעסוק ברפואה וטרינרית במדינת ישראל. לעומתם, לאלו שבחרו ללמוד וטרינריה בחו"ל מצפה עם שובם מבחן של השירותים הוטרינריים, ורק לאחר שיעברו אותו יוכלו לקבל רישיון עבודה.
זה מתאים לי?
בארץ, מרבית הוטרינרים עובדים בקליניקות פרטיות (כבעלי הקליניקה או כשכירים בה) ורק מעטים יחסית עוסקים בטיפול בחיות משק או במחקר. ישנם גם וטרינרים העובדים בעמותות בעלי חיים. וטרינרים שכירים עובדים בשעות מסודרות, אך וטרינרים שיש ברשותם מרפאה משלהם ימצאו את עצמם שקועים בעבודה תובענית, לעיתים חולקים את זמנם בין מרפאות בשתי ערים, ועליהם להיות מוכנים 24 שעות ביממה, למקרי חירום. כמו כן, וטרינרים מסוימים עורכים ביקורי בית - בשעות ובזמן שנוח ללקוחות.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
במדינת ישראל כ-1,000 וטרינרים פעילים וכ-1,800 לא פעילים. כ-60 וטרינרים עובדים עם חיות משק.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
בארץ לימודי וטרינריה מתקיימים באוניברסיטה העברית בירושלים ואורכים כ- 4 שנים. ללימודים אלה יכולים להירשם רק בעלי תואר ראשון בתחום ביולוגי, בעלי ציון מעל 85. כמו כן, המועמדים חייבים להוכיח ניסיון מעשי בעבודה עם בעלי חיים. ניסיון זה חייב לכלול לפחות חודש שכולל: שבוע עבודה במרפאה לחיות מחמד, שבוע עבודה באורוות סוסים או עם רופא סוסים ושבועיים עבודה במשק בעלי חיים דוגמת: רפת, דיר ולולים.
מה לומדים שם?
לימודי וטרינריה מיועדים להקנות לסטודנט את הרקע הכללי הדרוש לפתיחה מידית של קרירה כוטרינר, או להתמחות נוספת בתחומים שונים כגון: פתולוגיה, טוקסיקולוגיה, מיקרוביולוגיה, בריאות הציבור, כירורגיה, רפואה פנימית, אופתלמולוגיה, נוירולוגיה וכו'. משך הלימודים, כולל משך הזמן הנחוץ ללימודי תואר ראשון, הוא 7 שנים. בחו"ל אורכים לימודי וטרינריה כחמש עד שש שנים. התואר שמקבל מי שמסיים את הלימודים הוא: דוקטור לוטרינריה DVM(doctor of veterinary medicine).
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים