האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מלכוד פרופיל 21

האלוף אלעזר שטרן מתכוון להנהיג נוהל חדש בצה"ל לטיפול במשתמטים. לא עוד "אי התאמה", אלא "שוחרר על התנהגות גרועה"

רוי רגב | 29-10-2006 16:25:00

האלוף אלעזר שטרן, ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, החליט להקשות על משתמטים מצה"ל ולא לתת להם ליהנות מפרופיל 21 המפורסם המעיד על בעיה רפואית. אתר האינטרנט YNET מפרסם כי האלוף שטרן מקווה להקשות בכך על המשתמטים ולגרום להם לחשוב פעמיים לגבי הנזק העתידי שהם עשויים להסב לעצמם. בנוסף, רוצה האלוף שטרן ליצור הפרדה בין אלו שהשתחררו מסיבה רפואית אמיתית לאלו שפשוט לא מוכנים להתגייס ללא הסבר מניח את הדעת.

מעתה, במקום לכתוב בתעודת השחרור של אותם חיילים "שוחרר על בסיס אי התאמה" או פרופיל 21, ייכתב "שוחרר על סמך התנהגות רעה - גרועה". הסיבה לשינוי במדיניות הצבא הוא בגלל הנתונים הקשים שיש לצבא על מספר המשתמטים הרב במהלך השירות או אחריו. "לא יתכן שחיילים ישתחררו מצה"ל ללא כל סיבה מוצדקת ולא יתנו על כך את הדין והחשבון בעוד חבריהם נושאים בנטל", מספר האלוף שטרן. לדבריו, הוא מתכוון להקשות על אותם "משתמטים" להוציא רשיון נהיגה.

האלוף שטרן מאמין כי שינוי המדיניות יבלום את בעיית החיילים שמשתחררים ללא סיבה מוצדקת עוד לפני הגיוס, או אפילו במהלך השירות עצמו. האלוף טוען כי יש לצמצם את מספר הצעירים שבוחרים בחיי נוחות על חשבון חבריהם. לדבריו על המשתמט להבין כי לא יקבל פרס על התנהגותו ושהחברה לא תקבל התנהגות שכזו.

האלוף אלעזר שטרן (דובר צה"ל)
האלוף אלעזר שטרן (דובר צה"ל)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי