האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רוסיה מעודדת הגעת סטודנטים זרים

רוסיה הבינה שכדי לשפר את עסקיה בכל העולם עליה להפוך את מוסדות החינוך שלה למוקד משיכה לסטודנטים זרים בכל העולם

רוי רגב | 18-07-2006 17:11:00

שר החינוך והמדע הרוסי אנדריי פורסנקו אמר בשבוע שעבר כי רוסיה מתעתדת לפתוח את שעריה ליותר סטודנטים זרים, ולגרום לכך שעוד סטודנטים זרים מכל מדינות העולם ירצו להגיע ללמוד ברוסיה. הדברים נאמרו במסגרת ישיבה של ממשלת רוסיה בנושא יחסי רוסיה ולאומים אחרים.

ממשלת רוסיה הסכימה כי יש לקדם את נושא התלמידים הזרים, אך הדבר קשה על רקע העלייה החריפה במקרי האלימות ברוסיה בשנים האחרונות שנעשו על רקע גזעני. ממשלת רוסיה החליטה בישיבה להחמיר מאוד את הענישה במקרים של מקרי אלימות על רקע גזעני. זאת במטרה להעלות את כמות הסטודנטים הזרים שמגיעים לרוסיה.

לדברי פורסנקו, בשנה שעברה למדו ברוסיה 107,000 סטודנטים זרים, ואירוח סטודנטים זרים הוא לא דבר שחדש להם. הוא מוסיף, כי כל סטודנט זר שלמד ברוסיה חוזר לארצו והופך להיות שגריר של רוסיה במדינתו, דבר הפותח דלתות ליצירת קשרי מסחר ענפים בין המדינות. הוא מוסיף כי ניתן ללמוד עד כמה הסטודנטים הזרים חשובים לעסקיה של רוסיה מיחסי רוסיה-מדינות אפריקה המבוססים רבות על כל אותם סטודנטים אפריקאים שלמדו ברוסיה והפכו להיות שגרירי רוסיה באפריקה.

פורסנקו טען עוד כי הסטודנטים הם בדיוק האוכלוסייה שהם רוצים לעודד להגיע לרוסיה. "הם משכילים, נעימי הליכות ובאים עם כסף. הם בדיוק האנשים שאנחנו רוצים שיגיעו לרוסיה". ממשלת רוסיה החליטה פה אחד כי כדי לפתח את רוסיה הם יעודדו את הגעתם של סטודנטים זרים ויתגברו את כוחות השיטור כך שירגישו בטוחים להגיע לרוסיה.

ולדימיר פוטין. תומך בהגדלת מכסת הסטודנטים הזרים ברוסיה. (צ'-shutterstock)
ולדימיר פוטין. תומך בהגדלת מכסת הסטודנטים הזרים ברוסיה. (צ'-shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי