האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הדרך לתואר

מורי הדרך בישראל זוכים לכבוד מקצועי מצד אוניברסיטת חיפה. האוניברסיטה מתעתדת לפתוח מסלול לימודים מיוחד למורי דרך

רוי רגב | 03-07-2006 12:23:00

תכנית לימודים חדשנית של אוניברסיטת חיפה מציעה קורס למורי דרך שישלים את השכלתם האקדמית. בנוסף, יוכלו המורים ללמוד לתואר ראשון במקצועות: גיאוגרפיה, לימודי הסביבה וארכיאולוגיה באוניברסיטה.

מהאוניברסיטה נמסר כי התכנית החדשנית המתעתדת להפוך את מורי הדרך הישראלים לאקדמאים נבעה מההתעוררות המחודשת בתיירות הנכנסת לישראל. "האוניברסיטה החליטה לפתוח תכנית לימוד שתרחיב את השכלתם ותשפר את יכולתם המקצועית של מורי הדרך בישראל". מספרים ד"ר יואל מנספלד וד"ר דני נדל העומדים בראש התכנית.

לדברי ד"ר מנספלד וד"ר נדל, התכנית החדשה מבוססת על הידע והניסיון הרב של מורי הדרך בתחומי הגיאוגרפיה, הארכיאולוגיה וידיעת הארץ. "המשתתפים בתכנית יזכו להכרה בחלק מן הקורסים שלמדו במהלך הכשרתם להדרכת תיירים בישראל". מוסיף ד"ר מנספלד.

התכנית שתחל בשנה הבאה, כוללת מגוון רחב של קורסים, ממבואות ועד סמינריונים מחקריים. קורסים שיאפשרו ללומדים להעמיק את ידיעותיהם בנושאים רבים בתחומי הגיאוגרפיה והארכיאולוגיה אותם הכירו עד עכשיו מטיוליהם הרבים בארץ.

מורי הדרך המשתתפים בקורס יזכו להצטרף לסיורים המקצועיים של החוגים ולחפירות ארכיאולוגיות באתרים כגון: מערות פרה-היסטוריות וערים מתקופת המקרא והתקופה הקלאסית. זאת בתיאום עם ראשי החוגים לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה ולארכאולוגיה.

מורי הדרך בישראל זוכים לעדנה. (צ'-shutterstock)
מורי הדרך בישראל זוכים לעדנה. (צ'-shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי