072-3300504

שאלת מליון הדולר

ברק ויטמן מתחבט בסוגיה האם האהבה דועכת או נשמרת

ברק ויטמן | 04-06-2006 19:04:00

ישנן אהבות שדועכות עם השנים...למעשה אצל רוב הזוגות שעברו את שלב ההתאהבות ונמצאים ביחד מספר שנים, הלהבה הזו שנקראת אהבה דעכה, ספק כבתה...

אני מאמין שאהבה אמיתית פורחת ומתעצמת עם השנים...לי יש כלים משל עצמי..ובכל זאת, מהם הכלים שבהם אדם ,המודע לעובדה זו, יכול להשתמש בהם כדי שלהבה זו לא רק שלא תדעך, אלא אפילו תתעצם לפעמים עד המקסימום האפשרי.

לסוגייה קשה ומעניינת זו, אני לא יכול לתת את התשובה לבדי, ניסיוני עדיין לא גדול, לכן תחקרתי זוגות שאני מכיר מכל הסוגים ומכל המינים. אחרי סיכום קטן פלוס תוספות שלי זה מה שיצא .

בשלב מסוים ההתרגשות פגה ופתאום וצריך להתמודד עם אהבה. אם תשאלו אותי, מצב מסובך הרבה יותר, כאשר ההתרגשות מהיחד והאינטימיות נעלמות וההתרגשות לראות את האדם שאתה אוהב, בלי בגדים נגמרת.

בנקודה זו, הסקס פתאום הופך ממשהו מרגש, לפריקת יצרים הדדית. מסקס מרגש של ארבע פעמים בשבוע, הסיפור נעשה מסובך יותר, עם סקס של פעמיים בשבוע, אנחנו כ"במצב טוב".

יצרים אפשר לפרוק לבד. סקס, זה משהו מקודש מדי, בשביל שנעשה אותו רק לשם הסיפוק. צריך פשוט להבין שבכל פעם שזורמים למקום הזה, צריך להרגיש כאילו שזו הפעם הראשונה. סליחה, נסחפתי, הפעם השנייה.

אולי לא נתרגש כמו בפעם הראשונה, אבל לכל מי שיש את האופציה לעשות סקס צריך לראות כמה בר מזל הוא ולא לקחת את זה כמובן מאליו. הסקס הוא חלק נכבד מהחיים שלנו, הרי ככל שאנחנו לא עושים אותו, אנחנו חושבים עליו יותר.

כל פעם שאתם נכנסים למיטה, תזכרו שאפשר ליהנות הרבה יותר. אחרי לילה סוער, הרבה יותר קל לקום בבוקר או בצהריים והרבה יותר כיף להמשיך את היום עם חיוך גדול על הפנים..

כאשר אתם מרגישים טוב עם עצמכם ורוצים לשתף את מי שאתכם בהרגשה זו, זה אומר שאתם במקום נכון. המעשים של בן או בת הזוג, צריכים להיות על אותו גל, כלומר, לגרום לכם להרגיש טוב ולשמור על האני שלכם בלי לתקוע את הזוגיות בכל סיטואציה של החיים. לנסות לשנות את מי שאיתך. לא רק שזה לא עובד זה גם פוגע.

חייבים להתרגש, זה לא חייב להיות בכוח ולבוא לידי ביטוי במעשים מיוחדים וקיצוניים. לא צריך לצאת לצימרים או לטוס לחו"ל, בשביל לשמור על אש חזקה. זה צריך לבוא מבפנים, גם לשבת בבית בסלון ולרצות להיות קרובים, מחובקים ולהתנשק, מעיד על אש חזקה. מי שלא מרגיש רצון להתנשק מדי יום, כדאי שיתעורר. יום אחד, הוא ירגיש מועקה גדולה בלב.

יש תקופות של עליות, יש תקופות של ירידות. בגדול, כשיש זוגיות טובה, התקופות האלו לא צריכות להיות קשורות למה שקורה לכם בפנים, בלב. יכול להיות שיהיו פעמים שתגיעו הביתה ולא תדברו בכלל אחד עם השני, אבל עדיין צריך להרגיש טוב עם זה. תמיד יכולים להיות חילוקי דעות על החלטות, אבל צאו מהאשליה שכל אחד צריך לפעמים לריב. ההגדרה הזו לא מדויקת, אין פסיכולוג או יועץ זוגיות שיגיד שלריב פעמיים בשבוע שווה לפעמים שאתם עושים סקס.

זה רק תרוץ של זוגות שהאהבה שלהם לא הייתה מאוד חזקה. כשאהבה קיימת, מריבות הופכות למשהו שולי ונגמרות ברגע שהן רק התחילו, כי מישהו יוותר בשביל לרצות את האדם שהוא אוהב.

שגרת החיים גורמת לנו להישחק, צריך אבל לדעת להפוך את השגרה לחיובית. כדאי להבין שבדיוק בגלל זה, יש לנו זו את זה. כשיש אהבה אמיתית, נרצה להרגיש ונתגעגע לנצח. נחלוק את הרגשות שלנו ונדבר על הבעיות שלנו. נתגאה במגרעות שלנו ונחייך גם אחרי יום רע, כי נדע שבסופו של יום, נפגוש את האדם שאנחנו הכי אוהבים.

אם הקשר אינו מצליח, אל תפחדו להיפרד, הפחד הזה לפעמים משאיר הרבה זוגות ביחד, אבל לטווח הארוך זה רק יזיק לכולם. עדיף להתעורר היום גם אם זה מפחיד, מאשר להדחיק את חוסר האהבה ולהתעורר עוד כמה שנים עם שני ילדים חתול וכלב והרבה עצב.

תשובה חד משמעית לשאלה אין, אבל מה שבטוח שברגע שעוצמת האהבה חזקה מההתחלה, קשה לכבות אותה.
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד