האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי מחשב – מה זה אומר בעצם?

ככל שעוברות השנים, מחשבים הופכים לחלק בלתי נפרד מחייהם של ארגונים ועסקים שונים, וגם של אנשים פרטיים.
יורם לימודים |
ככל שעוברות השנים, מחשבים הופכים לחלק בלתי נפרד מחייהם של ארגונים ועסקים שונים, וגם של אנשים פרטיים. למעשה, כמעט אין בית בישראל שלא ימצא בו מחשב, ובבתים רבים לכל אחד מבני המשפחה יש מחשב פרטי משלו. 
אין זה מפתיע אפוא ששוק ההייטק הופך להיות הרווחי והמשמעותי ביותר בישראל וברחבי העולם. קרנו של תחום ההייטק הולכת ועולה בשנים האחרונות במידה שבה מדובר כמעט במילה נרדפת ל"התעשרות מהירה". גם אם המילים "קריפטוגרפיה", שירותי ענן לעסקים ו-"מבני נתונים" הם בבחינת סינית בשבילכם, אין זה אומר כי לא תוכלו להשיג דריסת רגל בתחום המחשבים. אוניברסיטאות, מכללות וגופים פרטיים רבים מציעים מגוון רחב של תארים וקורסים למתחילים ולמתקדמים, שיכולים לאפשר גם לכם לעסוק בתחום המחשבים. 
אך מה משמעות המושג "לימודי מחשבים"? איפה מתחילים בכלל, ומה לומדים בשיעורים? במאמר הבא נסקור את האפשרויות הזמינות היום ללימודי מחשבים, ונבין את ההבדלים ביניהם.

סוגים של לימודי מחשבים

ראשית, חשוב לדעת כי יש שתי אופציות עיקריות ללימודי מחשבים:
1. תואר אקדמי: בדרך כלל מדובר במסלול לימודים בן שלוש עד ארבע שנים אקדמאיות, אם כי ניתן למצוא גם מסלולים מקוצרים ואינטנסיביים יותר. הלימודים יזכו אתכם בתואר B.Sc מוסמך למדעים. 
2. לימודי תעודה – ממוסד מוסמך (כמו אוניברסיטה) או פרטי.

תואר אקדמי בלימודי המחשב

ישנם ארבעה מסלולים לתואר ראשון שיכשירו אתכם למקצועות שונים בתחום המחשבים.
1. מדעי המחשב: זהו התואר הבסיסי ביותר, שנמשך 3 שנים. התואר עוסק בשפות תכנות, מערכות הפעלה, מסדי נתונים, בינה מלאכותית ועוד. במהלך הלימודים תלמדו על תכנון אלגוריתמים לפתירת בעיות שונות וייעול מערכות. בעולם התעסוקה, בוגרי תואר במדעי המחשב בדרך כלל זוכים לשכר גבוה מאוד מהממוצע במשק. 
2. הנדסת מערכות מידע: תואר בן ארבע שנים, המתמקד בהכנת התלמידים לתכנון וניהול מערכות מידע בארגונים גדולים. במסלול זה תגעו בלימודי המחשב בכל הרמות – חומרה, תוכנה, תקשורת ואפילו משאבי אנוש. בוגרי תואר בהנדסת מערכות מידע בדרך כלל זוכים לשכר המתחיל מ-15,000 ₪ ומעלה.
3. הנדסת מחשבים: מסלול ארבע שנתי, שכלול בתחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה. בתואר להנדסת מחשבים תלמדו על היבטי החומרה והתוכנה, ועל הדרך בה הם מתכתבים זה עם זה. המסלול יכשיר אתכם לתכנון מערכות אלקטרוניות מורכבות, ולא רק לתכנות על גבי מערכת קיימת. 
4. הנדסת תוכנה: מסלול ארבע שנתי, שבו תתמחו במערכות תוכנה. בתואר תלמדו כיצד לתכנן, לתכנת, לנתח, לתחזק ולבדוק את איכותן של תוכנות שונות במספר שפות תכנות.

לימודי תעודה:

לימודים אלה, הנקראים גם "קורסים", נעים על פני טווח רחב מבחינת התכנים הנלמדים, איכות התוכניות המוצעות, המחירים והיקף הלימודים. ישנם קורסים המיועדים למתחילים, לצד כאלה למתקדמים ואפילו לבעלי תואר ראשון ושני. הלימודים בדרך כלל אינטנסיביים מאוד ודורשים תרגול רב מצד התלמידים גם מחוץ למסגרת הלימודים.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים