האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

האוניברסיטה הפתוחה ממשיכה לשמור על מקומה בחזית הלמידה המקוונת

בזמן שרוב מוסדות ההשכלה הגבוהה נאלץ ללמוד מהבסיס את השימוש בפלטפורמות השונות של הלמידה המקוונת, האוניברסיטה הפתוחה כבר שוחה שנים רבות במים העמוקים. על כן אין זה מפתיע שמאז הקורונה יותר ויותר סטודנטים מחליטים לללמוד בה
יורם לימודים |
הטלטלה שחווה העולם בשנתיים האחרונות הובילה למהפך משמעותי בחיים של כולנו. הסגרים והבידודים שהיו, ועודם, מנת חלקנו חידדו את ההבנה שכדי שהחיים יימשכו (כמעט) כרגיל, עליהם לעבור למרחב הדיגיטלי. הטכנולוגיות החדשניות והיתרונות הרבים בעבודה ובלמידה מרחוק שינו לחלוטין את האופן בו דברים מתנהלים כיום, גם בימים שקרבה אנושית פיזית אינה מאיימת כשהייתה.

לא נחים על זרי הזום: האוניברסיטה הפתוחה עושה חיל בדיגיטל

זוכרים שעד לפני שנתיים אף אחד מאיתנו לא שמע על המילה "זום"? ובכן, אף אחד, חוץ מהאוניברסיטה הפתוחה, חלוצת הלמידה המקוונת, והלומדים והלומדות בה. מאז ומתמיד האוניברסיטה הפתוחה משכה אליה את אלו שבערה בהם חדוות הלמידה, אך עם זאת ביקשו לשלב את התואר עם מסלול חייהם בצורה הנוחה, המיטיבה והאיכותית ביותר. 

האוניברסיטה הפתוחה, חלוצת הלמידה המקוונת

המעטפת השלמה של חומרים, שיעורים ועזרי למידה מקוונים שמציעה האוניברסיטה הפתוחה לסטודנטים הלומדים בה הוכיחה מחדש את חשיבותה בזמן הקורונה, כאשר לעומת מוסדות אקדמיים אחרים, היא נכנסה לתקופה המאתגרת עם ידע וניסיון רב בלמידה מקוונת. כך, יכלו הסטודנטים בה להמשיך בשגרת הלימודים. הדבר מתאפשר גם באמצעות מרכז שה"ם לטכנולוגיות למידה מתקדמות שפועל באוניברסיטה, שמטרתו לייצר פלטפורמות דיגיטליות חדשניות ורלוונטיות, תוך שילובן במערך הלמידה. 

הטכנולוגיות הללו מוטמעות בסביבת הלמידה כולה; החל מהמעבר מספרים מודפסים לספרי לימוד דיגיטליים, דרך קורסים שלמים שהפכו דיגיטליים לגמרי והקלטות ברמה הגבוהה ביותר הזמינים לסטודנטים והסטודנטיות בכל שעות היממה. דוגמה נוספת לכך הינה שיעורים מקוונים שמאפשרים סימולציות וחדרי למידה קבוצתיים, המעניקים חוויה של למידה משותפת וסיעור מוחות, בלי לצאת מהבית.

חוויה של למידה משותפת וסיעור מוחות, בלי לצאת מהבית

אפקטיביות היא ללא ספק מילת המפתח בכל הנוגע לאוניברסיטה הפתוחה. על כך מספרת נועם, סטודנטית לפסיכולוגיה ופילוסופיה, "העובדה שאני לא צריכה להיות פיזית באוניברסיטה הפתוחה מקלה עליי מאוד. גם אם לא יכולתי להתחבר לאותו שיעור דרך הזום ב'לייב', ההקלטות עולות מהר מאוד לאתר. אני יכולה לראות את המנחה שלי, לשמוע את השאלות שעולות מהקבוצה שלי וממש להרגיש חלק".

אפקטיביות היא ללא ספק מילת המפתח

עוד היא מוסיפה, "כל המשק עבר לעבודה ולמידה היברידית והאוניברסיטה הפתוחה ללא ספק עשו חיל בנושא. זה מאפשר לתלמידים שלא מרגישים טוב או לא יכולים להגיע, לא להילחץ שהם מפספסים חומר. זו הקלה ענקית. בתור מישהי עם לוז צפוף ועבודה במשרה מלאה, הלמידה המקוונת האיכותית שמציעה האוניברסיטה הפתוחה עוזרת לי לשלב את הלימודים עם מסלול החיים העמוס שלי על הצד הטוב ביותר".
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים