האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחשב מסלול מחדש

אילן ויזל אובחן על הרצף האוטיסטי ובמשך שנים עבד במקומות עבודה שאינם תואמים את יכולותיו עד שמצא את תוכנית "מחישוב לשילוב" .

יורם לימודים |
שלום ונעים מאד, שמי אילן ויזל אני בן 47, רווק, וגר בתל אביב בקהילה תומכת. אובחנתי על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה בגיל 39.  מאז שאני זוכר את עצמי אני מאד אוהב, מתחבר ומתעניין בתחום הפיננסים. הדיוק, ההקפדה על הפרטים הקטנים, החישובים ובסוף כמובן שאני מגיע לתוצאה גורמים לי להנאה ולשביעות רצון .למדתי ראיית חשבון במכללת ר"ג אך מאז ועד היום לצערי לא הצלחתי להשתלב בעבודה בתחום הזה.
עבדתי תקופות ארוכות בעבודות שונות, אך לא הצלחתי למצוא עבודה ולהשתלב בתחומים שבהם אני טוב ואותם אני אוהב . 
שמונה שנים עבדתי בתפקידי ביטחון בכניסה למרכז קניות. שמונה שנים שבהן הרגשתי תסכול ותחושת פספוס שאני לא מנצל את כישוריי וסוג העבודה אינו תואם את היכולת שלי, אך פחדתי משינוי. אני יודע שרוב בני האדם חוששים משינויים, מללכת  אל הלא נודע, אבל עם אוטיזם האתגר ביציאה מאזור הנוחות ומהשגרה הוא גדול עוד יותר.  בעבודותיי הקודמות נפגעתי הרבה מאפליה ודעה קדומה. הרגשתי שלא מעריכים אותי. הייתי חוזר הביתה לאחר משמרות ולא רוצה לראות ולדבר עם אף אחד. אני זוכר שלפני שנה הגיע אלי פרסום של תוכנית שנקראת "מחישוב לשילוב". אני לא יודע למה ואיך אבל פתאום הרגשתי מעיין דחיפה פנימית לקרוא עוד ולהתעניין במה שהתוכנית מציעה.

הרגשתי שהתוכנית תפורה בדיוק בשבילי. "מחישוב לשילוב" נבנתה בשיתוף פעולה עם האקדמיה לפיננסים BDO והמרכז לטיפול וחקר באוטיזם – העמותה לילדים בסיכון, ומטרתה הכשרה והשתלבות בתחום הפיננסים לאנשים עם אוטיזם ובעלי מוגבלויות. בחמישה חודשים למדתי יסודות בניהול פיננסי על ידי מרצה מטעם האקדמיה וגם רכשתי מיומנויות וכישורים פרקטיים הנדרשים בשוק העבודה על ידי הצוות המקצועי של העמותה. 

אני לא יודע איך להעביר לכם את המסר, את ההרגשה, אבל תנסו לדמיין שבגיל 47 אני מרגיש שמאמינים בי. תחושת המסוגלות והיכולות לא מתאפיינים רק בהבנת החומר המקצועי אלא גם מלווים בהעלאת הדימוי העצמי שלי ובחיזוק הביטחון העצמי. הצוות המקצועי ידע לזהות את הכישורים והיכולות שלי ולהחדיר בי את האמונה שאני יכול ומסוגל ולהצליח ולהשתלב בתחום הפיננסים בעולם העבודה. בזכות הליווי בתכנית אני מרגיש שכל מעסיק שיעסיק אותי יזכה גם בידע המקצועי וגם ירוויח מהתכונות שלי כדייקן, מסור ונאמן.

תוכנית "מחישוב לשילוב" הסתיימה בחודש מרץ בשיאו של משבר הקורונה. אני ושאר בוגרי התוכנית מצאנו את עצמנו, עם עוד אלפי אנשים, מחפשים מקום עבודה. אני לא מתייאש כי הצוות המקצועי של העמותה ממשיך לתמוך בי ולתת לי ליווי בהכנה לעולם העבודה. ביחד אנו פונים למעסיקים על מנת למצוא לי את המקום הנכון בזמן הנכון.  

למידע נוסף על התוכנית לחצו כאן
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים