האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כך תהפכו את חדר השינה שלכם לממלכת למידה

סטודנטים בדירת רווקים וגם אצל ההורים מעדיפים בדרך כלל ללמוד באותו חדר שבו הם ישנים. אבל איך הופכים את החדר הזה למקום שנעים לקרוא, לסכם ולכתוב בו? הנה כמה טיפים פרקטיים במיוחד

יורם לימודים | 15-09-2019 16:11:47
מחקר שנערך בקרב סטודנטים ועסק בהרגלי מגורים גילה שכ-50% מהם מעדיפים להמשיך לגור עם ההורים. לשם השוואה, כ-38% מהסטודנטים גרים בשכירות ורק כ-6.5% משתמשים בשירותי המעונות של המוסדות האקדמיים השונים. מבין אלו שגרים בשכירות, הרוב מעדיפים לגור לבד או עם בן/בת זוג וכל השאר עושים זאת עם שותפים.
אבל האמת היא שלא משנה באיזה אופציה בוחרים, סטודנטים שרוצים לנצל טוב יותר את הזמן שעומד לרשותם בדרך כלל מעדיפים ללמוד באותו חדר שבו הם ישנים. כך אפשר לסיים לילה ארוך בקפיצת ראש למיטה, או להתעורר מדי בוקר היישר לסיכומים ולמחברות. אבל איך הופכים את חדר השינה למקום שנעים ללמוד בו? הנה כמה הצעות:

1. השתמשו בספה נפתחת
מחשבה מוקדמת על חדרי שינה מעוצבים ונוחים מאפשרת לסטודנטים להשתמש טוב יותר בכל סנטימטר פנוי. אם יש מספיק מקום לשלב לצד המיטה ספה לאירוח, עדיף שזו תהיה ספה נפתחת עם תאי אחסון ומגירות. 
כך אפשר מצד אחד להמשיך ללמוד בקבוצות עם חברים, אך מצד שני לקפל את הספה כשרוצים לנוח ולצפות בטלוויזיה. חוץ מזה, עצם העובדה שיש רהיט נפרד מהמיטה שעליו אפשר ללמוד מסייע לתחושת הגיוון ולשבירת השגרה בימים מתישים במיוחד. 

2. החליפו את התאורה
תאורה נכונה מייצרת אשליה אופטית של חלל גדול גם בתוך חדרי שינה קטנים. עבור סטודנטים, השימוש בתאורה כולל הפרדה ברורה יותר בין אזורים שונים של החדר: כמו למשל 2-3 מ"ר שמוקדשים למיטה, 2-3 מ"ר שבהם יש שולחן עבודה ועד 2-3 מ"ר לארון ולהתארגנות לקראת בילויים ועבודה.

גוף תאורה שונה בכל פינה של החדר יעשה את העבודה בלי לתפוס מקום. עם זאת, יש להיזהר משימוש בגווני תאורה שמתנגשים אחד עם השני ולהעדיף צבעים על אותו ספקטרום – בין אם בהיר או כהה. 

pexels.com

3. הוציאו מכשירי חשמל והסחות דעת
סטודנטים משתמשים בטלפון הנייד כדי לקרוא מיילים, להעביר סיכומים בין אחד לשני ולשמור על קשר עם המרצה וסגל ההוראה. לפיכך, זה מיותר וחסר תוחלת לדרוש מסטודנטים להיפטר לגמרי מהסמארטפון, למרות שלעיתים קרובות כל מה שהם עושים איתו זה לגלול את הפיד של האינסטגרם. 

מה שכן כדאי להמליץ עליו הוא להוציא את מכשירי החשמל ואת הסחות הדעת מהחדר בזמן הלמידה. אם מוכרחים לקבל התראות בנושא מסוים, אפשר להשתמש בהגדרות הרלוונטיות במכשיר ובכל יתר השעות לשמור אותו בתוך המגירה או בחדר אחר. כך הופכים את חדר השינה לממלכת למידה ומשקיעים כל טיפת אנרגיה במה שבאמת חשוב.

4. השתמשו בכמה שיותר פתרונות אחסון
הדרך לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה בחדרי שינה שמשמשים גם בתור חדרי למידה היא לשלב בתוכם כמה שיותר פתרונות אחסון. אם יהיו לכם מדפים, מגירות, שידות וארונות, תוכלו להכניס לתוכם את חומרי הלמידה בזמן שאתם לא לומדים ולשלוף אותם בחזרה החוצה כשזמן הלמידה יתחיל. 

כמו כן, פתרונות אחסון עוזרים לשמור על סדר וארגון וכך משפיעים בצורה עקיפה על האפקטיביות של הלמידה שלכם. מחקרים מראים שקל יותר ללמוד כאשר מסביב החדר מאורגן, אז אתם צריכים מקום לשים בו את המצעים, את הבגדים ואת הפריטים האישיים. בנוסף, אחרי זמן מסוים תתרגלו לזה והסדר ייראה מובן מאליו. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי