האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

טיפים שיעזרו לכם לעבור את תקופת הבחינות

תקופת הבחינות דורשת מסטודנטים שורה ארוכה של התאמות בכל מה שנוגע להרגלי ארוחות, לפעילות גופנית ולשימוש בנייד. רוצים לקבל ציון מקסימאלי אבל לא יודעים איך להתכונן? הנה כמה הצעות

יורם לימודים | 10-09-2019 11:25:05
תקופת המבחנים באקדמיה מציבה בפני סטודנטים אתגר משמעותי. מצד אחד, היא דורשת מהם ריכוז מלא ויכולת התמודדות עם עומס רב. מצד שני, הסטודנטים עצמם רוצים לשמור על שגרה מסוימת ולהמשיך לעבוד או לבלות. הפתרון הוא לבצע את ההתאמות הנדרשות בסגנון החיים ולזכור שמדובר אמנם בתקופה קשה – אך שבסוף גם היא תעבור.
הנה למשל כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לעבור את התקופה הקרובה בקלות:

1. העדיפו משלוחים על פני יציאה מהבית

כל סטודנט שלומד למבחן רוצה מדי פעם לצאת מהבית כדי להתרענן, אבל האמת היא שעדיף לנצל את הפסקות האוכל בצורה יעילה יותר. הדרך לעשות זאת היא להזמין משלוחים וללמוד עד הרגע שבו יש דפיקה בדלת. אחרי שתאכלו, תרגישו בטוחים יותר בעצמכם לנוח לכמה דקות ולחזור לעוד סשן לימודים ערניים ומרוצים. 

בתקופת המבחנים אפשר גם לנסות סוגים שונים של משלוחי פיצה כדי לשבוע אבל לשמור על קלילות, או לחלק את האחריות על משלוחי האוכל בין החברים. הסוד הוא לגוון את סוג הארוחות אבל עדיין לשים את הלימודים בראש סדר העדיפויות. 

2. שמרו על שגרה של פעילות גופנית

תקופת המבחנים והעבודות נמשכת בממוצע כמה שבועות. בתקופה הזו אולי תרגישו שאין לכם כוח לעשות כלום, אבל זה בדיוק הרגע שבו צריך לשנס מותניים ולבצע פעילות גופנית כלשהי. בטווח הקצר, הפעילות הגופנית תמריץ את מחזור הדם ותעורר אתכם. בנוסף, היא תבטיח שינה ערבה כל לילה וכך תשפר את יכולת הריכוז שלכם במבחן.

האמת שזה גם לא משנה איזה סוג של פעילות גופנית אתם עושים, כל עוד אתם מקפידים על תדירות של 2-3 פעמים בשבוע. מבחינת לוח הזמנים עצמו, היתרון של פעילות גופנית הוא שאפשר לבצע אותה מוקדם בבוקר או מאוחר בערב – לפי מה שהכי מסתדר לכם עם העבודה והחיים האישיים. 

pexels.com

3. כבו את הנייד (או לפחות השתיקו התראות)

לדברים הקטנים יש משמעות גדולה בתקופת המבחנים. הדוגמא הכי טובה לזה היא הטלפון הנייד שיושב ליד המחשב שלכם ומושך את תשומת הלב בצורה שקשה לסרב לה. על מנת למנוע את זה, הפתרון היחיד היא ככל הנראה לכבות את הטלפון – או לפחות להשתיק את ההתראות.

אחרי כמה שעות של למידה רצופה בלי התראות מיותרות מהטלפון הנייד כבר תרגישו לבד את ההבדל. כל דקה בלי הטלפון יכולה להיות אפקטיבית ומנוצלת לצרכי לימודים בלבד, מה גם שלאחר מכן יהיה לכם כיף יותר לנקות את הראש עם הפיד של האינסטגרם, הטוויטר או הפייסבוק. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי